Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul Incepatorului (https://forum.4tuning.ro/29-coltul-incepatorului.html)
-   -   Cum preiau text (https://forum.4tuning.ro/29-coltul-incepatorului/2060-preiau-text.html)

tng 03-10-04 12:52

Cum preiau text
 
Va rog sa-mi spuneti cum fac si yo sa preiau text scris de cineva si sa-l pun in postu meu ?
Stiu ca se face cu quote din dreptul postului respectivei persoane dar tot nu mere...adica nu-mi apare incadrat in chenaru ala...
Ce trb sa fac?
Multumesc !

Speedy 03-10-04 12:54

numai dupa ce ai dat `Submit` la post o sa iti apara asa
Quote:

basalkdsalskdadasdadsad

Gabi 03-10-04 12:56

Daca apesi pe butonul pe care scrie quote, ar trebui sa mearga.

Daca totusi nu merge, copiezi ce-a scris respectivul, pe care vrei sa-l citezi, apoi, sus, pe bara de butoane, ai butonul Quote. Apesi pe el, dai paste la scris, si apesi inca odata pe buton.

Sper sa fi fost destul de clar :wink:

RoSonic 03-10-04 13:07

foloseste tag-urile quote:
Code:

[quote]text de incadrat[/quote]
apare asa:
Quote:

text de incadrat

tng 03-10-04 13:48

Quote:

text de incadrat
[/code]

tng 03-10-04 13:50

nu mere :cry: :cry:
ceva nu e bine..dar ce ?

RoSonic 03-10-04 13:57

daca scrii cum ti-am zis eu cu quote si apoi /quote (dar fiecare din ele intre paranteze drepte) nu are cum sa nu-ti mearga....

copiaza exact ce am scris eu ca cod si o sa vezi ca merge!!!
inainte de post poti sa-i da cu preview sa vezi cum arata....

tng 03-10-04 14:57

hai ca o sa mai incerc..nu-mi pre` iesi in m masii.
merci orcum !

tng 28-11-04 12:48

Quote:

text de incadrat
Numa asa imi apare....uff ce draq sa fac..ma enerveaza :(
Am incercat tot ce mi-ati spus voi si degeaba.

Gabi 28-11-04 12:55

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"tng\"
Quote:

text de incadrat
Numa asa imi apare....uff ce draq sa fac..ma enerveaza :(
Am incercat tot ce mi-ati spus voi si degeaba.

Uite ca... la mine merge.

RoSonic 28-11-04 13:52

Sigur nu ai selectat casutza <Disable BBCode in this post > ? :?: (se afla sub caseta in care scrii mesajul)

tng 28-11-04 15:51

Quote:

hai cu textul

tng 28-11-04 15:54

Dap !!!! Yeeeeeeeeee...asta era,trb deselectat \"disable BBC...\"
Multumesc mult baietzi si mai ales lu' RoSonic.Respect!

_Bj_ 20-07-07 18:01

Re: Cum preiau text
 
Quote:

Originally Posted by tng (Post 90496)
Dap !!!! Yeeeeeeeeee...asta era,trb deselectat \"disable BBC...\"
Multumesc mult baietzi si mai ales lu' RoSonic.Respect!

......
PS:doar incerc sa vad daca merge...se poate sterge postu


All times are GMT +2. The time now is 02:35.

- Copyright 2026 4Tuning