Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Focus RS Mk2 (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/205300-focus-rs-mk2.html)

eNorel 22-12-10 18:40

Re: Focus RS Mk2
 
4 Attachment(s)
Cumparaturi:

Arcuri Eibach
Filtru aer K&N
Airbox Mountune Performance
Black LED rear lights


Trebuiau sa-mi soseasca de pe 15 noiembrie deja, dar din cauza unei incurcaturi cu virgula curierul din Romania (a gresit adresa, a incercat livrarea intr-o cladire gresita) s-a intarziat enorm si coletul s-a intors frumos in Anglia urmand sa fie retrimis maine.

Imi doresc Milltek downpipe si decat, intercooler si soft cat se poate de curand. :rolleyes2

Andu_focus 23-12-10 08:21

Re: Focus RS Mk2
 
dc nu ai optat pt un filtru conic sport la care sa ii fi facut un traseu frumos? :D

alexGTI 23-12-10 09:09

Re: Focus RS Mk2
 
sa le folosesti cu placere :)
aceeasi intrebare si de la mine, de ce doar filtru si nu un kit complet de admisie ? ai fi avut castiguri mai mari, cred eu :)

eNorel 24-12-10 12:56

Castigurile unui kit complet de admisie vs Airbox Mountune + Filtru nu sunt atat de mari ca sa se justifice la momentul asta. E posibil sa ma gandesc la un kit complet de admisie in momentul in care o sa am hardware mai serios pe masina

Ca sa completez: vroiam sa spun ca filtrul K&N are rolul strict de a inlocui filtrul OEM si nu urmaream o crestere de putere de aici.

Upgrade-ul airboxului l-am luat pentru ca este o varianta imbunatatita a ceea ce am deja stock si pentru ca este o alternativa decenta si ieftina unui kit de admisie. Pierderile variantei revizuite Mountune + filtru vs kit de admisie ITG spre exemplu la configuratii de ~400CP sunt de aprox 8-10CP

alexGTI 24-12-10 17:34

Re: Focus RS Mk2
 
te-ai uitat si care sunt castigurile pe partea de cuplu ?:)

eNorel 24-12-10 19:31

Re: Focus RS Mk2
 
Si cele de cuplu sunt neglijabile Alex in momentul de fata.

Dupa ce voi finaliza modificarile planificate deja va ajunge pe masina si un kit de admisie ;) pana atunci am o solutie foarte buna la indemana prin ceea ce am achizitionat deja

eNorel 29-12-10 16:12

Re: Focus RS Mk2
 
4 Attachment(s)
Mos Craciun a venit cu cateva zile intarziere

NWZeu 29-12-10 19:53

Re: Focus RS Mk2
 
Stopurile sunt InPro ?? ... daca da, atentie ca fac ceva condens .... dupa un an de exploatare LEDurile se tin bine.

eNorel 29-12-10 20:12

Re: Focus RS Mk2
 
Da, InPro, alea direct fit pt 'meseriasul' din mine.
Am citit reviewuri ok

Andu_focus 30-01-11 14:16

Re: Focus RS Mk2
 
e mai frumoasa live,cand am vaz azi in trafic mc de salutari :D si app nu am vazut noile stopuri pe negru...bafta

PS: am niste filmari si poze cu masina de la Drag racing day Tg Secuiesc 2010 in caz ca le vrei da-mi un PM si vedem cum facem ;)

eNorel 31-01-11 10:21

Re: Focus RS Mk2
 
Am avut o mica problema cu stopurile In.Pro: semnalizarea dreapta nu merge in nici un chip. Inca astept sa fie inlocuite sau reparata problema, pana se remediaza o sa circul cu OEM-urile

alexGTI 31-01-11 13:21

Re: Focus RS Mk2
 
pune si tu poze cu arcurile montate :)
eventual un filmulet cu evacuarea si admisia :P

eNorel 31-01-11 13:37

Re: Focus RS Mk2
 
Alex, n-am montat arcurile inca, masina hiberneaza pana prin martie. O mai scot la dezmorteala cam odata la 3 saptamani

Un filmulet cu evacurea stoc o sa fac, e o idee buna

eNorel 02-02-11 10:32

Re: Focus RS Mk2
 
6 Attachment(s)
Pana una alta o sa pun si aici pozele facute de Gabi Tomescu la Racos in jud.Brasov:

IL Capo 08-02-11 15:44

Re: Focus RS Mk2
 
Nu ai blestemat drumul ala??? Pozele au iesit extraordinar...ca de fiecare data la Gabi, dar drumul pana acolo e oribil. :)


All times are GMT +2. The time now is 03:13.

- Copyright 2024 4Tuning