Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Candidati grup foto (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto.html)
-   -   Fotografiile mele - 3Xtreme (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto/205110-fotografiile-mele-3xtreme.html)

3Xtreme 23-08-10 17:20

Fotografiile mele - 3Xtreme
 
4 Attachment(s)
Dupa ceva timp de cand am inceput si eu sa fotografiez (in special masini), imi deschid si eu un thread pe sectiunea asta.

Aparatul este un High Zoom: Fujifilm Finepix s1600 :oops:
Pentru cei care vor sa imi urmareasca evolutia pot intra si pe blogul meu :arrow: vyxxk.blogspot.com.

Acum va prezint cateva din ultimele poze, facute la evenimentul de pe Aerodromul Floreni (Vatra Dornei). Restul sunt pe blogul precizat mai sus.
Voi reveni si cu alte seturi de poze...

DTH 23-08-10 17:59

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Frumoase poze ! Succes ...:D

3Xtreme 25-08-10 11:03

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
8 Attachment(s)
Revin cu inca o serie. Cateva wallpapere de la mare si munte.
Din nou le pun cele mai bune, iar toata seria o gasiti pe blog.

3Xtreme 26-08-10 12:45

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
5 Attachment(s)
Mitsubishi 3000GT :rolleyes2:arrow:
More here!
Astept si cateva pareri...

DJ35DDK 26-08-10 16:03

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Frumoase poze.
Bafta in continuare!

3Xtreme 27-08-10 14:01

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
4 Attachment(s)
Mersi!

Inca o serie de poze. BMW E34 :arrow:
Tot setul il gasiti aici.

3Xtreme 31-08-10 13:40

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
9 Attachment(s)
Cateva poze si de la etapa a 4-a a CND, de la Suceava:
Sunt facute cu un alt aparat (unul compact), iar calitatea nu este chiar buna.

cvic 31-08-10 15:00

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
a 8a chiar imi place;)

3Xtreme 01-09-10 14:11

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
3 Attachment(s)
Tot din categoria "mai vechi" si tot cu aparatul acela compact:oops: :arrow:
Daca se indreapta vremea, in weekend voi avea o sedinta foto majora...

3Xtreme 03-09-10 19:25

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
10 Attachment(s)
Alte poze mai vechi. Le prezint pe astea pana am ceva nou. Am pus din mai multe seturi vechi, care par mai bune.

3Xtreme 04-09-10 20:36

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
As vrea si eu cateva pareri, sfaturi etc. :rolleyes2
Am impresia ca le postez aici sa le vad tot eu. Adica daca nu vad nici o parere, asta imi lasa impresia ca nu le vede nimeni si nu are rost sa ma complic mai mult. Deci...sunt deschis la orice parere, buna sau rea;)

cvic 04-09-10 21:28

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Stai calm si la mine e la fel...:lol:asta e.
Dar din ultimu set de exemplu a 6-a fotografie e foarte misto im place mult si ideea si fotografia in sine;)

3Xtreme 04-09-10 21:38

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
1 Attachment(s)
Multumesc!:oops:
Ce poate sa faca photoshop. Foto originala:arrow:
Nu e chiar cea mai buna calitate. Eu defapt am vrut sa o fac doar pt avatar pe mess:D si de aia nu am dat atentie la detalii.

cvic 04-09-10 22:03

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
ehe... photoshop-ul merita o bere pe tema asta;)(si tu)
bv chiar e un edit super:D
bafta in continuare8)

andreycbr 04-09-10 22:25

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Xtreme nimeni nu prea isi da cu parerea buna rea dar asta e. Ai fotografii bune cel mai mult imi place cea cu Golf 1. A iesit chiar bine dar mai sunt si altele. Cele cu Astra cred ca nu ar fi trebuit postate nu au nimic "special" sunt niste cadre prea obisnuite sa zic asa. Bafta in continuare

3Xtreme 04-09-10 22:57

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Daca te referi la asta, tin sa precizez ca e Golf 2:D
Stiu ca cele cu Astra nu sunt stralucite, dar le-am postat pentru ca dupa ce m-am uitat putin pe blog, nu aveam idee din ce sedinta foto sa postez.
Multumesc pentru aprecieri si mai astept pareri!

andreycbr 05-09-10 00:03

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Quote:

Originally Posted by 3Xtreme (Post 3634874)
Daca te referi la asta, tin sa precizez ca e Golf 2:D
Stiu ca cele cu Astra nu sunt stralucite, dar le-am postat pentru ca dupa ce m-am uitat putin pe blog, nu aveam idee din ce sedinta foto sa postez.
Multumesc pentru aprecieri si mai astept pareri!

Te rog sa ma scuzi acum m`am uitat mai bine si am vazut ca e 2 nu 1. Scuze inca o data:rolleyes2

3Xtreme 05-09-10 17:18

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
5 Attachment(s)
Nu e nici o problema, se mai intampla.
Cateva poze noi. Nu sunt prea incantat de ele, dar nu am avut de ales. A fost aglomeratie de masini si greu de stapanit toata lumea. Sper sa iasa mai bine data viitoare:D
Mai multe poze gasiti pe blog!

cvic 05-09-10 18:58

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
De pe blog : http://3.bp.blogspot.com/_97CBDWDeK0...0/DSCF2182.JPG imi place pentru ca e foarte bine evidentiata masina .parerea mea
Spor;)

maD_angel 05-09-10 23:38

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Quote:

Originally Posted by 3Xtreme (Post 3636237)
Nu e nici o problema, se mai intampla.
Cateva poze noi. Nu sunt prea incantat de ele, dar nu am avut de ales. A fost aglomeratie de masini si greu de stapanit toata lumea. Sper sa iasa mai bine data viitoare:D
Mai multe poze gasiti pe blog!

Imi place prima,dar mai trebuie umblat putin la contrast.Bafta!

3Xtreme 17-09-10 21:35

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
4 Attachment(s)
Nu am mai postat de cateva zile, asa ca mai pun ceva mai vechi, cred ca ultimele dintre cele mai bune. De acum trebuie sa fiu mai activ la sedinte foto ca sa am ce posta.
Urmeaza dumnica o sedinta foto in caz ca totul merge normal.

gti_85 22-09-10 10:36

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Acum am trecut prima data pe topicul tau. Incerc sa-mi dau cu parerea... Am selectat cateva poze mai reprezentative, care mi-au atras atentia mai mult decat celelalte.

1) poza - as fi incadrat putin inclinat, pentru a plasa masina alba mai sus (punctul de maxim interes) si pentru a da dinamica. Nu e un panning reusit (poate nici n-ai incercat sa faci asa ceva) - locul de statie nefiind bun pentru asta (masinile veneau spre tine). As renunta la vignetare.

2) poza - simpla , bine incadrata, ok

3) poza - foarte buna (incadrare + prelucrare). Pacat ca e camionul ala acolo...desi nu l-am observat din prima.

4) poza
5) poza
6) poza
- astea 3 imi plac mult. Le-as fi prelucrat un pic in PS, ca au lacune (ce tin de aparat - expunere / culori)....dar nu e neaparat obligatoriu.

7) poza - mi se pare foarte expresiva...din unghiul ales de tine.

8 ) poza - orizont la mijloc- nu e bine. As fi incadrat de la nivelul stopurilor (ca inaltime) si astfel eliminam si oamenii aia din stanga care n-au nici un rost in poza (cu masina roz)...si orizontul la 1/3 sau 2/3.

9) poza - masina , omul si decorul (cei 3 stalpi) fac sa fie o poza expresiva din punctul meu de vedere...imi place. Fii mai atent la detalii - gunoiul ala galben - afara cu el !

10) poza
11) poza
12) poza

- astea 3 sunt reusite. Nu prea am ce sa comentez.

13) poza - mi-a atras atentia in mod deosebit. Foarte faina ! As fi scos numarul de inmatriculare si era perfecta pt mine.

14) poza - pacat ca orizontul e inclinat, si aproape pe mijloc. In rest , foarte buna.

15) poza - buna


Spor in continuare ! ;)

3Xtreme 22-09-10 15:47

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Ms pentru sugestii si comentarii.
La poza 1 nu am avut ce sa fac. Aveam un aparat foarte vechi (inca nu imi cumparasem cel pe care il am acum) si eu ma chinuiam sa scot macar o poza clara.
4, 5 si 6 le-as fi prelucrat si eu mai mult, dar nu eram la pc-ul meu cand le-am bagat in photoshop si nu imi era la indemana sa stau mai mult la fiecare, mai ales ca erau mai multe odata si ma grabeam sa le termin.
8 - Asta am facut-o la repezeala, nu am dat atentie la detalii. Am vrut sa am o poza cu decorul si daca tot am prins masinile acolo, le-am pus si pe ele in poza.
13 - Am vrut sa pastrez numarul de inmatriculare ca sa se vada ca e masina de a noastra :D
14 - E mai veche, de cand nu prea stiam cu ce se mananca incadrarea unei fotografii :oops:
Multumesc inca o data si te mai astept cu sfaturi si pe viitor!;)

3Xtreme 25-09-10 16:03

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
4 Attachment(s)
Inca o sedinta foto...
Mai multe pe blog.

3Xtreme 03-10-10 21:44

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
5 Attachment(s)
Poze de la Rally Sprint Botosani... Nu prea am avut baterie la aparat si nu am reusit sa fac prea multe poze. La mansa de pe macadam nu mi-a iesit nici macar o poza demna de pus aici, asa ca am ales doar de la super-speciala. Nici astea nu sunt mare lucru, dar am mai spus ca nu am avut de ales din prea multe.

3Xtreme 11-10-10 19:05

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
4 Attachment(s)
Daca tot vad ca nu prea intra lumea pe aici, eu tot insist sa pun poze... Inca o serie de azi, proaspata, cu un VW Passat :arrow:
Mai multe, bineinteles, pe blog!

3Xtreme 19-10-10 14:16

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
5 Attachment(s)
Inca o serie, ceva facut putin in graba...
Restul aici!

andreycbr 19-10-10 19:10

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Frumoasa poza 3 din setul cu passat`ul dar cred ca ar fi mers mai bine daca era in miscare adica un panning..iar la cele cu "matza" cum ai zis si tu cam in graba oricum nu sunt de ignorat. Bafta in continuare

gti_85 19-10-10 22:10

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
VW:

1) foarte buna (ca la 4)
2) faza cu roata fata e urata, inestetica....trebuia virata spre stanga, nicidecum spre dreapta. Cerul ars nu da bine. Si detest gunoaiele (maxim).
3) ideea e buna, dar faptul ca vad stalpii si balariile din stanga, ma fac sa n-o vad asa buna. Mie-mi place sa le "curat" de chestii inutile care distrag aiurea atentia, in special stalpii de curent, cum sunt aia (dureaza 1 minut). In cazul asta cred ca ar functiona numai drumul (faptul ca e curba, iti conduce privirea...) si contrastul din fundal = galben vs verde...ar fi mai simpla si mai frumoasa....ochiului meu :)
4) SUPER ! Incadrare, unghi, culoare (contrast fata de "peisaj"), ritm (repetitia betoanelor de sus) si perspectiva foarte buna. Chiar e deosebita din punctul meu de vedere.

BMW:

1,3,5 imi plac. Incadrarile alea au potential (cred ca se poate mult mai mult) si mai ales decorul. Zidul ala cu placi dreptunghiulare cred ca merge f. bine. Ar mai trebui incercata o serie tot acolo, dar intr-o zi cand nu te grabesti, cu rabdare si gandit macar un minut inainte de a declansa.... Celelalte 2 nu prea-mi plac ca incadrare si ca obiecte aiurea in plus (paleti, scanduri).
Cred ca e foarte important sa ai o poza "clean", fara obiecte nedorite in cadru.....Sacii aia par la prima vedere niste role mari....ar fi interesant un cadru mai aproape de ele .....sa fie cumva de decor, sa nu fie un fundal monoton.

PS: dupa ce m-am mai uitat o data la cele cu passatul, mi-am dat seama de ce-mi place masina asa de mult .....pt ca n-are numar in fata ! :D

3Xtreme 24-10-10 10:43

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
5 Attachment(s)
Am mai facut o selectie de la sedinta foto prezentata in postul nr 18, iar pozele sunt aici...
Le gasiti si pe vyxxk.blogspot.com.

P.S.: Multumesc pentru sfaturi si comentarii! ;)

3Xtreme 30-10-10 23:04

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
6 Attachment(s)
Cateva poze din prima zi a Toyota SV Drift Series...
Restul pe vyxxk.blogspot.com!

3Xtreme 31-10-10 19:05

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
4 Attachment(s)
Si ziua a doua...
Mai astept niste comentarii :rolleyes2 Multumesc! ;)

TuningBoy 31-10-10 20:23

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Quote:

Originally Posted by 3Xtreme (Post 3773110)
Si ziua a doua...
Mai astept niste comentarii :rolleyes2 Multumesc! ;)

Nu stii cine era cu camerele de filmat? :D

3Xtreme 31-10-10 20:31

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
1 Attachment(s)
Baiatul in portocaliu din poza. Nu stiu mai multe detalii despre el.

3Xtreme 04-11-10 13:41

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Ce conditii trebuie sa indeplinesc sa pot ajunge si eu sa fiu supus la vot?
Sper sa imi raspunda cineva macar la asta daca despre poze nu spune nimeni nimic:D

maD_angel 04-11-10 18:03

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Quote:

Originally Posted by 3Xtreme (Post 3784309)
Ce conditii trebuie sa indeplinesc sa pot ajunge si eu sa fiu supus la vot?
Sper sa imi raspunda cineva macar la asta daca despre poze nu spune nimeni nimic:D

Foarte simplu !

3Xtreme 04-11-10 18:10

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Asta am citit si eu, dar nu zice nimic in legatura cu ce am intrebat eu. Acolo spune ca "Decizia se da dupa un voting poll.", dar cum ajung la voting poll?

gti_85 04-11-10 22:56

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Cred ca unul dintre moderatorii de pe aria foto va face treaba asta.

cRbL 04-11-10 23:18

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
Acel poll apare la cerere. Succes.

3Xtreme 05-11-10 18:09

Re: Fotografiile mele - 3Xtreme
 
3 Attachment(s)
Multumesc!
Mai pun 3 poze cu cerul din seara asta, facute de la balcon :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 18:12.

- Copyright 2024 4Tuning