Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica VW (https://forum.4tuning.ro/322-zona-tehnica-vw.html)
-   -   Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts (https://forum.4tuning.ro/322-zona-tehnica-vw/20463-haideti-ajutam-vw-parts.html)

cristivw 14-07-06 18:08

Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
salut! deschid acest topic in ideea ca aproape fiecare posesor de VW mai are cate ceva nefolositor/uitat de vreme prin garaj, de care ar avea nevoie altcineva. buuuun... deeeeci... propun sa folosim acest topic pt cereri/oferte de piese sau orice alte chichitze ce au legatura cu VW. deci, daca aveti ceva pe acasa care nu va mai trebuie, postati aici. daca aveti nevoie de ceva ce credeti ca s-ar gasi pe la cineva prin batatura, iar postati aici ;) simplu, nu? sa vedem daca o sa dea roade :D

i go first: need, pt vw golf mk2 - antenutele + inelusele de inchidere de la usi (acele sigurante cu care se blocheaza usile din interior); tzumburushul aproape triunghiular de pe hayon ce stropeste apa; eventual o emblema mare GTI pt grila radiator, pt ca nu se mai gasesc nici pe comanda (cod original); plasticul de capitonare de pe hayon (acela din interior, prins in suruburi - inlaturat, ai acces spre becurile de numar si incuietoarea de la hayon); oglinzi electrice golf 2 (eh, asta e cam tare, dar cine stie.. poate poate) :)

numai bine si va astept cu propuneri! :)

SoundIdentity 14-07-06 23:01

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
io am multe piese de g 2 si wv polo clasic 97 si mai am un compreor de clima de la un g 3 t.d. din 97......necesitatea mea ar fi un DIGIFIZ....caut in zadar :(

cristivw 14-07-06 23:09

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
hehe eu am avut noroc si am gasit. bine, masina mea a venit din fabrica cu asa ceva. tie iti trebuie ceva mai mult decat bordul... iti trebuie si instalatia electrica, si aia-i mai complicacioasa :-P
ideea este ca o sa gasesti. incearca pana una-alta sa pui anunturi aici pe forum, la bazar, si pe alte site-uri. la tine in 'vest' este aproape imposibil sa nu gasesti. eu am gasit tot prin forum. s-ar putea sa stiu pe cineva care are. de fapt mi se pare ca are sigur, cu tot cu instalatie electrica, exact cum iti trebuie tie, pe la 100eur, dar este din bucuresti. nu trimite prin colet, spune ca "nu este postas". daca vrei iti pot face rost de datele lui. este membru vwforum.ro

pana una alta: ce piese de golf 2 ai? :D

-ZZ- 15-07-06 09:14

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
Pai sa deschid si eu pravalia 8)

Jante de golf 5 gti pe 17 de vanzare (cu sau fara anvelope)

Sistem complet de evacuare golf 5 gti

Toba finala Remus pentru golf 5 gti cu dubla evacuare stanga/dreapta :shock:

Cine e interesat sa ma contacteze ....:???:

Bizonul 15-07-06 11:17

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
ZZ -ule nu ai inteles ideea acestui topic.....daca ai ceva MOKA de dat, nu sa vinzi.

cristivw 15-07-06 12:20

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
eh, treaca de la noi :-P... poate sunt anumite chestii de care unii au nevoie si pe bani (chestii mai greu de gasit). ideea acestui topic era intr-adevar una de "moka", dar... mai sunt si cazuri exceptionale. de exemplu cineva cauta un bord electronic Digifiz, cu tot cu instalatie electrica. asa ceva sa zicem ca se poate gasi pe la cineva prin ograda... +/- cash (fiind ceva mai greu de gasit).
va asteptam in continuare :)

-ZZ- 16-07-06 10:37

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
Moka :lol: ....ok ok.....nu cred ca pot da moka ce am eu...asa ca ma retrag 8)

OaSe 16-07-06 20:35

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
eu am nevoie urgent de un parbriz, nu moka bineinteles, dar va rog sa ma ajutati cu indrumri, unde pot gasi unu. ms, mijto ideea cu topicu asta ;)

cristi...sa ma uit prin garaj, poate t ajut cu ceva, cu toate k nu prea am strans piesele d golf, dar...cine stie ;)

cristivw 16-07-06 21:29

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
parbrize noi de golf 2, am gasit in 4 locuri prin constanta, si cred ca mai sunt multe. du-te la orice magazin care vinde asa ceva, trebuie sa gasesti. se aduc. eu am cautat doar parbriz in tenta verde + parasolar, si costa cam intre 2.300.000 si 2.600.000 ROL.

road_runner 16-07-06 23:13

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
ofer eu moka ... stergatorul cu motorash din spate de la Golf3. eu le-am scos

tristan 17-07-06 13:37

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
Am nevoie de o galerie de evacuare de vw 1.9TDI

tristan 17-07-06 17:50

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
aaaa... si era sa uit imi trebuie ochelarii de la faruri de la Corrado :)

wrest 19-08-06 17:59

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
Si mie imi trebuie un disc de ambreiaj de golf III 1.4 AEX cod motor daca auziti sau stiti ceva pls PM-e !

cristivw 23-08-06 00:36

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
3 Attachment(s)
lume! ati vazut asa ceva printr-un golf2??? am vazut ieri la un tip in masina... si m-a zapacit. vreau si eu :-P. golful in cauza era din '89. este vorba despre parasolarul din dreapta, de la pasager, cu luminite in jurul oglinzii. asa este din fabrica, dar nu toate il au. are cineva prin batatura, sau stie cum pot face rost? nu am gasit pe cod in ETKA. poate fi pe alb (gri deschis) sau negru (gri inchis).

CJ-01-WOB 23-08-06 00:42

Re: Haideti sa ne ajutam intre noi - VW parts
 
nu cred ca este asa ceva pe golf 2 din fabrica!
;)


All times are GMT +2. The time now is 11:06.

- Copyright 2024 4Tuning