Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum) (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/203950-renault-5-gtturb-pierdut-drum.html)

B XX ADI 16-08-10 00:20

Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
Ce pot sa zic.... intr-o seara calduroasa de august ..tatal meu imi arunca in mana cheile unei masini..ma uit la ele si erau doua chei de contact de dacia si una de renault pentru usi...in gandul meu, mama m-am pricopsit cu vreo epava de dacia cu incuietori de renault:lol:..din fericire a fost invers...un renault cu contact de dacia:lol:...a doua zi i-am demontat exteriorul..a treia zi i-am demontat si interiorul si am plecat cu ea spre tinichigiu...si cred ca va sta acolo saptamana asta.. nu e prea mult de munca la ea...deci poze nu am, este un renault gtturb fara "o" albastru...si original(doar la exterior si interior, pe partea mecanica este un dezastru)..inclusiv petele de rugina si bara fata mancata de borduri...

Acum o intrebare...am observat ca nu ii functioneaza vitezometrul...care ar putea fi cea mai sigura problema?

bib_andrey 16-08-10 10:52

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
Asteptam poze :D

b08ygs 16-08-10 19:35

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
1 Attachment(s)
:arrow: ia vezi ce poza e acolo:D

B XX ADI 16-08-10 21:39

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
o sa pun si poze...cum o aduc de la tinichigiu...cat timp masina este plecata...bineinteles...eu cel bolnav..m-am apucat sa curat tot jegul si fumul si toata mizeria de pe plastice...mocheta..ce pot sa zic...plina de ulei...plina plina plina..dupa 2 spalari la jet de apa...si degresant..dabea a iesit cat de cat uleiul ala de pe mocheta...scaunele fata momentan nu le curat...pentru ca nu stiu sigur daca vor ramane astea:D momentan sunt imbracate in huse speciale reising taip er...albastre in ton cu masina...

B XX ADI 17-08-10 18:19

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
10 Attachment(s)
cateva poze...cam nereusite..dar daor atat am putut face:)

IVAN 17-08-10 18:33

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
e bine ca mai apare un gtt reconditionat. bafta cu munca la ea...
ps - are aspirator in loc de carburator ? :lol:

bib_andrey 17-08-10 18:35

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
Bafta cu proiectul !:peace:

B XX ADI 17-08-10 20:37

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
e doar o parte din aspirator, e furtun siliconat cu banda de izolier..ceva mult mai ieftin si eficient:lol:
acum cateva zile mi-am cumparat si folie rosie pentru stopuri...mai trebuie sa cumpar un cip un filtru sport..nimicuri:lol::lol:
mersi andrei... sper sa apuc sa o vopsesc pana incep scoala...sper desi nu cred...

bib_andrey 17-08-10 21:29

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 3592001)
e doar o parte din aspirator, e furtun siliconat cu banda de izolier..ceva mult mai ieftin si eficient:lol:
acum cateva zile mi-am cumparat si folie rosie pentru stopuri...mai trebuie sa cumpar un cip un filtru sport..nimicuri:lol::lol:
mersi andrei... sper sa apuc sa o vopsesc pana incep scoala...sper desi nu cred...

O sa reusesti !:peace:

Turbo2 21-08-10 15:15

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
aia cu cipul m-ar interesa si p mine. ma gandeam sa imi iau si eu r5gtt si nu stiam un' sa-l cipuiesc. cam cate iepe castigi? cai nu cre'ca se poate numa din cip la modelul asta de motor.

B XX ADI 21-08-10 15:19

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
cica il bagi in tablou' de sigurante.

B XX ADI 06-09-10 20:49

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
5 Attachment(s)
Ieri seara masina a fost adusa acasa..IN SFARSIT...astazi ca nici o data m-am trezit mai devreme de ora 12...adica pe la 9 cu gandul sa ma apuc de masina:)

Dupa cateva vorbe bune am reusit sa dau jos toata mecanica din fata...am dat cu insonorizant pe acolo...am dat si podeaua cu insonorizant, bineinteles dupa ce am curatat bine .....maine se vor cumpara piesele de schimb....si sper ca tot maine sa le montez..daca nu cel tarziu miercuri.

Acestea fiind scrise am facut si cateva poze cu talentul meu de fotograf esuat:lol:

alin-007 06-09-10 23:40

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
frumoasa masinuta , bafta cu modificarile ;)

B XX ADI 08-09-10 20:36

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
5 Attachment(s)
Azi am mai vopsit o fuzeta un etrier si ce mai este pe acolo:)......si cumparat piesele de schimb..si cam atat...am fost ajutat bineinteles de domnu' inginer Nea George, ieri era ucenic astazi este "nea"...maine poimaine ajunge maistru, astazi am mai primit o veste de la vopsitor..si vine sambata sa ne apucam de ea..hahahahahahhaha.

cumtecaut 13-09-10 14:59

Re: Renault 5 GTTurb ( "o"-ul l-am pierdut pe drum)
 
spor la munci.felicitari pt achizitie


All times are GMT +2. The time now is 12:27.

- Copyright 2024 4Tuning