Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   Masina in flacari intre Crasna si Barlad (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/203941-masina-flacari-crasna-barlad.html)

sergini0 15-08-10 22:27

Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
6 Attachment(s)
Incidentul este destul de recent (aproximativ ora 19:00). Am trecut pe langa masina cand ma intorceam in Buzau. Este vorba despre un BMW seria 7 (E65) cu facelift. Nu stiu din ce cauza a luat foc masina, nu cred ca din cauza unui accident in care a fost implicata alta masina cel putin, deoarece nu era niciuna lovita in apropiere. Fotografiile sunt facute pe la 19:10-19:30, timp in care circulatia a fost blocata pe ambele sensuri de catre echipajul de politie si pompieri. Din cate am vazut, pompa masinii de pompieri n-a avut destula presiune cat sa stinga focul de la o distanta sigura (chiar jenant sa nu ajunga jetul la masina de la 3 metri de ea) asa ca s-a asteptat sa arda ceva timp pana ca focul sa nu fie foarte puternic si dupa s-a reluat circulatia.
Attachment 1611932Attachment 1611933Attachment 1611934
Attachment 1611935Attachment 1611936Attachment 1611937

andi_cimpean 15-08-10 22:31

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
Sunt curios pe banii cui se repară acum acea porţiune de şosea!
Nu puteau să scoată şi ei maşina īn afară?

aleks 15-08-10 22:32

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
Greu să vinzi o maşină din clasa ei pe criza asta...
Noroc de asigurările facultative, cāmpurile libere şi proprietarii ingenioşi :)

sergini0 15-08-10 22:38

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
@andi_cimpean, simplu, nu se repara :lol:.
@aleks, nu e exclusa posibilitatea dar zic sa nu fim rai :D, nu cred ca cine-si permite asa o masina prefera sa ii dea foc din mers in loc sa o vanda in pierdere.

aleks 15-08-10 22:40

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
Desigur, desigur, eram eu rău :)
Ce să zici, e ghinionul omului, şi-o fi montat stroboscoape ca SPP-iştii şi or fi făcut scurt :lol:

MANIAC222 16-08-10 00:06

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
so fucking what !??!

aleks 16-08-10 00:18

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
Quote:

Originally Posted by MANIAC222 (Post 3587978)
so fucking what !??!

Ne transmitea ce a văzut el, nu te interesează, nu postezi, treci mai departe pur şi simplu, decāt să aduni īncă un post, şi ăla agresiv prin inutilitatea lui.

22VIN 17-08-10 01:13

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
Si eu cred ca a fost foarte ingenios proprietarul (masina sifonata bine + luat foc = mers la sigur:lol:)...
Masinile astea au taierea alimentarii in caz de accident si tot felul de chestii, e cam complicat sa arda toata masina din cauza unui scurt.

sergini0 17-08-10 18:32

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
Conclusion:
Buy BMW 7 series, does not ignite unless you want it. :)

ApocalypseXL 18-08-10 10:06

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 3587797)
Greu să vinzi o maşină din clasa ei pe criza asta...
Noroc de asigurările facultative, cāmpurile libere şi proprietarii ingenioşi :)

La asta ma gāndeam si eu . Sunt curios cātă bătaie de cap ai pana obții banii cānd se īntāmplă asa ceva . Doar nici asiguratorii nu sunt prea generoși cānd e vorba de dat .

aleks 21-08-10 01:21

Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
 
Multă, te asigur... Depinde de companie, de istoricul tău pe la ei, de oamenii din teritoriu, sunt cāteva lucruri..


All times are GMT +2. The time now is 16:14.

- Copyright 2026 4Tuning