![]() |
Masina in flacari intre Crasna si Barlad
6 Attachment(s)
Incidentul este destul de recent (aproximativ ora 19:00). Am trecut pe langa masina cand ma intorceam in Buzau. Este vorba despre un BMW seria 7 (E65) cu facelift. Nu stiu din ce cauza a luat foc masina, nu cred ca din cauza unui accident in care a fost implicata alta masina cel putin, deoarece nu era niciuna lovita in apropiere. Fotografiile sunt facute pe la 19:10-19:30, timp in care circulatia a fost blocata pe ambele sensuri de catre echipajul de politie si pompieri. Din cate am vazut, pompa masinii de pompieri n-a avut destula presiune cat sa stinga focul de la o distanta sigura (chiar jenant sa nu ajunga jetul la masina de la 3 metri de ea) asa ca s-a asteptat sa arda ceva timp pana ca focul sa nu fie foarte puternic si dupa s-a reluat circulatia.
Attachment 1611932Attachment 1611933Attachment 1611934 Attachment 1611935Attachment 1611936Attachment 1611937 |
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
Sunt curios pe banii cui se repară acum acea porţiune de şosea!
Nu puteau să scoată şi ei maşina īn afară? |
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
Greu să vinzi o maşină din clasa ei pe criza asta...
Noroc de asigurările facultative, cāmpurile libere şi proprietarii ingenioşi :) |
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
@andi_cimpean, simplu, nu se repara :lol:.
@aleks, nu e exclusa posibilitatea dar zic sa nu fim rai :D, nu cred ca cine-si permite asa o masina prefera sa ii dea foc din mers in loc sa o vanda in pierdere. |
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
Desigur, desigur, eram eu rău :)
Ce să zici, e ghinionul omului, şi-o fi montat stroboscoape ca SPP-iştii şi or fi făcut scurt :lol: |
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
so fucking what !??!
|
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
Quote:
|
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
Si eu cred ca a fost foarte ingenios proprietarul (masina sifonata bine + luat foc = mers la sigur:lol:)...
Masinile astea au taierea alimentarii in caz de accident si tot felul de chestii, e cam complicat sa arda toata masina din cauza unui scurt. |
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
Conclusion:
Buy BMW 7 series, does not ignite unless you want it. :) |
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
Quote:
|
Re: Masina in flacari intre Crasna si Barlad
Multă, te asigur... Depinde de companie, de istoricul tău pe la ei, de oamenii din teritoriu, sunt cāteva lucruri..
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:14. |
- Copyright 2026 4Tuning