Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: Un astra F (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/203793-masina-mea-astra.html)

B 88 URS 17-08-10 14:44

Re: Maşina mea: Un astra F
 
Salutare frumoasa masina sa o stapanesti sanatos si fara incidente 8)

rares_912 18-08-10 18:51

Re: Maşina mea: Un astra F
 
Ms urs sper sa ne vedem pe 29
Maine dimineata ma duc la service sa i repar suieratul ala :D:D:D cine stie cum se aude isi da seama cat de incantat sunt ... cei de la service mi-au promis k e gata intr-o zi ... sper sa fie asa :D

rares_912 28-08-10 19:42

Re: Maşina mea: Un astra F
 
GATAAAAAA am scapat de suieratul de la rola intinatoare :D:D:D sunt f fericit !!! de acum pot sa inceapa modificarile ... bineinteles cand or sa mai fie si bani :lol::lol:

PoToS 29-08-10 00:29

Re: Maşina mea: Un astra F
 
ai luat si tu boala modificatului opelurilor..a modifica un F..sa te apuci..frumos..si ca posesor de astra f iti spun ca mereu vei dorii mai mult:)
spor in toate si sper sa reusesti cat mai multe din cate iti propui...bafta!

sias 29-08-10 02:16

Re: Maşina mea: Un astra F
 
ma bucur ca ai rezolvat :D ne vedem Duminica

Quote:

Originally Posted by PoToS (Post 3616922)
ai luat si tu boala modificatului opelurilor..a modifica un F..sa te apuci..frumos..si ca posesor de astra f iti spun ca mereu vei dorii mai mult:)
spor in toate si sper sa reusesti cat mai multe din cate iti propui...bafta!

adevarat zice PoToS :)) e boala grea asta...putin sunt cei ce se vindeca...:twisted::twisted:

GJ 64 GAB 29-08-10 05:22

Re: Maşina mea: Un astra F
 
Quote:

Originally Posted by sias (Post 3617007)
e boala grea asta...putin sunt cei ce se vindeca...:twisted::twisted:

Nu cred că s-a găsit un leac pānă acum pentru această boală :lol:

Planuri ? Cu ce te ocupi prima dată ?

PoToS 29-08-10 10:09

Re: Maşina mea: Un astra F
 
scuze de offtopic dar referitor la data de 29..ar trebuii sa ne intalnim si in tara undeva ca sa putem venii maimulti..parerea mea..

bafta:d

danydaniel19 08-10-10 19:00

Re: Maşina mea: Un astra F
 
Quote:

Originally Posted by rares_912 (Post 3590109)
chiar ma gandeam la catalizator dar il scot cand imi iau toba sport k sa umblu o singura data ... de mancat ulei stiu ca mananca am bidonul in permanenta in portbagaj .. in 4 luni de cand o am am pus pe putin 4 l la 8000 de km ... mai are rost sa i fac schimbul de ulei ?
Si eu abea astept sa ne vedem pe 29 :D poate reusesc sa i fac ceva pana atunci cine stie :-?? macar folie pe geamuri sper :)

primul opel astra f 1,4l asa i-mi consuma si mie ulei....dupa aia mai mult,mai mult,a inceput sa ma sperie....nu a durat 3 zile si mi-a papat toata apa din motor....dar chestia interesanta,baia goala si radiatorul gol,iar masina mergea brici,si nici nu mai scotea fumul ala griu,cenusiu pe toba....:lol:.si m-am apucat sa-mi segmentez motorul singur singurel si am reusit si motorul acum nu mai papa nici ulei si nici apa din motor....de aceea te sfatuiesc sa-l verifici in fiecare zi....numai bine,spor la tuning

rares_912 27-11-10 00:11

Re: Maşina mea: Un astra F
 
12 Attachment(s)
Revin dupa o pauza foarte mare ... masina a capatat niste faruri angel eyes FK cu xennon pe faza scurta
Momentan o parte din faruri sunt pe birou :))) si cealalta parte la un priten care le monteaza in seara asta leduri albe in loc de becurile originale ... am desfacut azi farurile cu totul pt k erau fff prafuite pe interior si sunt f mandru de ce am realizat ... deocamdata pun poze cu farurile imediat dupa achizitionare si o sa pun si poze noi dupa ce le montez la loc :))

sias 27-11-10 18:23

Re: Maşina mea: Un astra F
 
i-ai pus ochelari :)) deja isi pierde vederea?:))
ii sta bine bv bn ca schimbi ledu...asteptam pozele noi

rares_912 27-11-10 21:10

Re: Maşina mea: Un astra F
 
4 Attachment(s)
Nu isi pierde vederea ... am avut eu grija sa o imbunatatesc ... :> uite si poze doveditoare ... nu intrebati cum s-a ars ledu ala ...:)) o sa incerc sa il schimb :D

Yonutzzz 27-11-10 21:26

Re: Maşina mea: Un astra F
 
frumos cu smd-uri:)da foarte bine in locul ledurilor..in rest foarte frumoasa masina..bafta la tunat!

sias 27-11-10 21:30

Re: Maşina mea: Un astra F
 
da..ii sta bine...nu ii pune ledu intre inele cum am eu...e mai fumos asa bv

rares_912 27-11-10 21:34

Re: Maşina mea: Un astra F
 
multumesc mult pt aprecieri ...
@ sias ... farurile mele sunt FK si nu au led unde spui tu ... sunt fara ..:D
O sa le vezi maine sunt diferite cu semnalul separat de far nu sunt dintr-o bucata ceea ce pe mine cel putin ma incanta

Yonutzzz 27-11-10 23:40

Re: Maşina mea: Un astra F
 
Quote:

Originally Posted by rares_912 (Post 3850157)
multumesc mult pt aprecieri ...
@ sias ... farurile mele sunt FK si nu au led unde spui tu ... sunt fara ..:D
O sa le vezi maine sunt diferite cu semnalul separat de far nu sunt dintr-o bucata ceea ce pe mine cel putin ma incanta

dar tu ai dat geamu jos ca sa le pui si pe cele din margine(ledurile)?
...asta daca le-ai schimbat tu ledurile la faruri..le ai exact ca ale mele numai ca is de alta culoare;)..si au beculetze:Dcate 4 pe fiecare inel!


All times are GMT +2. The time now is 20:27.

- Copyright 2024 4Tuning