Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Suzuki swift vs. oricine ~100 cp (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/203265-suzuki-swift-vs-oricine-100-cp.html)

b01uxd 20-11-10 16:59

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
as incerca si eu cu tine....te-am vazut aseara cu supernova aia si cred ca ma tin dupa tine...seat leon 1.6

phar3ll 20-11-10 17:31

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
amice...eu ti-am lasat PM...eu nu merg unde se merge...eu merg unde vreau eu...sau unde ma inteleg cu pretendentul...asteptam un semn de la tine ca sa discutam sa stabilim o locatie o ora...daca ai impresia ca eu stiu locurile voastre te inseli...
Ramane pe saptamana viitoare dar astept un semn de la tine ori prin PM ori prin tel.

Bong 20-11-10 18:47

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by phar3ll (Post 3828922)
amice...eu ti-am lasat PM...eu nu merg unde se merge...eu merg unde vreau eu...sau unde ma inteleg cu pretendentul...asteptam un semn de la tine ca sa discutam sa stabilim o locatie o ora...daca ai impresia ca eu stiu locurile voastre te inseli...
Ramane pe saptamana viitoare dar astept un semn de la tine ori prin PM ori prin tel.

ok. vinerea viitoare ramane!...daca iesi si tu.
nu prea am obiceiul sa verific...dar o sa ma uit dupa mesaje etc....
dak o sa am acces la net spre sfarsitul saptamanii iti dau mesaj sau ceva. cheers.

dRR-XWX 24-11-10 01:09

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by phar3ll (Post 3828922)
amice...eu ti-am lasat PM...eu nu merg unde se merge...eu merg unde vreau eu...sau unde ma inteleg cu pretendentul...asteptam un semn de la tine ca sa discutam sa stabilim o locatie o ora...daca ai impresia ca eu stiu locurile voastre te inseli...
Ramane pe saptamana viitoare dar astept un semn de la tine ori prin PM ori prin tel.

mama mama ce e frate cu atitudinea asta de DK pe voi............

phar3ll 24-11-10 09:40

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 3838896)
mama mama ce e frate cu atitudinea asta de DK pe voi............

Am impresia ca este putin normal sa iei legatura cu respectivul inainte de evenimentul cu pricina, in bucuresti nu se intampla treaba asta intr-un singur loc. Nu am vrut sa fiu arogant daca asta e impresia creata.

Bong 28-11-10 19:23

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Imi pare rau ca nu am reusit sa onorez toate provocarile acest sezon, in speta kiki, pharell si dani, si poate au mai fost dar imi scapa, dar in afara cazului in care da in noi un val de caldura, nu voi mai veni la gratare, decat ca spectator poate, din diverse motive.

Cheers, si la prima-vara sper sa revina swift-ul in forta. pana una alta i se poate vedea evolutia\stagnarea\schimbarea pe topic-ul dedicat din aria Suzuki a forumului, sau aici: http://forum.myswift.ro/viewtopic.php?f=22&t=231 , daca este careva interesat(a).

phar3ll 28-11-10 19:32

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
e timp destul la anu;)

Bong 18-01-11 00:20

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
(semafor challenge):

vs. alfa romeo 147 absolut egal. la urmatorul semafor omu parea foarte fericit. masina era abia adusa. l-am intrebat ce motor are. mi-a raspuns 1.9 jtd 120 cp.
Zambetul de pe fata i-a disparut de tot cand i-am zis 1.3 92 cp benzina. a injurat, a inchis geamul si nu a mai gesticulat nimic.

asta ca sa nu zic ca iarna am stat degeaba.

bobby_gsi2 18-01-11 18:46

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
PLace si la mine japoneza asa mica...sau ce natie e :)

Andreea13 19-01-11 22:09

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
am tot zic ca ne dam , dar a trecut timpul bun , cand da caldura si trec iar la conversia sport , poate ne punem la semafor.

Bong 20-01-11 10:15

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
cand da timpul bun o trec si eu pe a mea pe "sport mode" si ne vedem cu siguranta. mai avem pana atunci....

Andreea13 14-03-11 14:33

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
hai ca am scapat si de iarna asta , ceva ceva ?

Bong 15-03-11 17:36

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by Andreea13 (Post 4168958)
hai ca am scapat si de iarna asta , ceva ceva ?

masina inca e pe "winter mode". azi am comandat gume de vara, si sper ca joi seara sa pun rotile de vara.

in orice caz, nu voi fi disponibil pentru provocari nici saptamana asta, nici saptamana viitoare. Poate pana atunci o sa fie masina macar jumatate gata. in nici un caz nu ma dau pana nu pun rotile de vara.

graba, din punctul meu de vedere nu e. avem timp toata vara sa ne alergam...

Gica 15-03-11 19:11

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
pregatesti elemente surpriza?
am motive de teama? :twisted:
sa ma anunti si pe mine daca iesiti, ca vine si je ca spectator :lol:

Andreea13 15-03-11 19:38

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
da , nu e problema , dar eram nerabdator dupa o iarna lunga....

Bong 29-05-11 20:31

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
OFICIAL s-a deschis sezonul 2011 de provocări pentru buburuza mea. Aștept la start cam orice în limita bunului simț.
Mașina încă are motorul 1.3 92cp , și am renunțat la ideile de modificări tehnice. o las stock...și așa mă dau cu ea.

Kiki 01-06-11 09:20

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
de mult mi-ai promis ca ne dam:D

Bong 29-06-11 13:39

Re: Suzuki swift vs. ORICINE
 
disponibil pentru vineri și sâmbătă...dacă am provocări interesante...

cine vrea nr meu...să-l ceară pe privat. pt cei care îl aveau...l-am schimbat...

aștept și eu o calibra ceva 2.0 8v.... sau ceva competiție calumea...că mi s-a luat de „zmei” cu logane de 1.6 16v stock care nu înțeleg de ce și-o fură de la swift de 1.3

eu vs. logan 1.6 mpi el cu tr1 eu tr2 de la 30-35 km\h 1-0
eu vs. audi a6 3.0 tdi quattro 0-1
eu vs. swift 1.3 16v ca al meu (fosta prietenă) 2-0 :)))...așa am cunoscut-o...

cavaliere 29-06-11 15:03

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
a6 3.0 tdi ? care a fost diferenta?

Bong 29-06-11 17:29

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by cavaliere (Post 4430789)
a6 3.0 tdi ? care a fost diferenta?

ultimul model de a6...sau penultimul...mi-e greu să țin pasul...
4-5 mașini. ne-am dat de la semafor la semafor. nu a fost cea mai bună reprezentanță, trebuie să recunosc....și distanța nu știu exact cât a fost.

sincer să fiu acu....am scris 3.0 tdi...dar nu l-am întrebat ce motor are. 2.0 tdi pe a6 dacă mă bate mă bate greu...și după sunet era diesel. quattro era sigur.

Andreea13 29-06-11 18:34

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Bong , sper sa ne vedem week asta , pe vineri , sa vedem cum stam.

lascarica 29-06-11 21:10

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Cred ca ar fi cazul sa lasi nostalgiile deoparte si sa incepi a utiliza un ID adecvat. Multi sunt indusi in eroare si se adreseaza ca unei femei... esti atat de sensibil incat tii neaaparat sa fii tratat cu menajamente sau sa ti se spuna "saru'mana" ?:lol:

Andreea13 30-06-11 01:51

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
chiar nu mai am chef sa raspund la fiecare care intreaba , userul la facut prietena , am cautat prin setari sa`l schimb dar nu am reusit .
daca pe mine nu ma deranjeaza asa tare , nu vad de ce ar deranja pe alcineva.

lascarica 30-06-11 11:50

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Stii la fel de bine ca mine , ca de multe ori ai fost interpelat pe topicuri ca si femeie:lol:...Userul nu se schimba din setari, va trebui sa-ti faci alt cont...insa daca pe tine chiar nu te deranjeaza si nu vei reactiona inadecvat la diverse postari in care ceilalti te vor trata in consecinta, e ok din partea mea.
PS: ca ai sau nu ai chef sa raspunzi la fiecare...Eu nu sunt fiecare si esti cam obligat sa iti faci chef, pentru ca eu sunt obligat sa am chef sa pastrez ordinea pe forum pentru ca tu si altii sa puteti beneficia de spatiu asta. E destul de clar ?

Andreea13 30-06-11 12:09

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by lascarica (Post 4433035)
Stii la fel de bine ca mine , ca de multe ori ai fost interpelat pe topicuri ca si femeie:lol:...Userul nu se schimba din setari, va trebui sa-ti faci alt cont...insa daca pe tine chiar nu te deranjeaza si nu vei reactiona inadecvat la diverse postari in care ceilalti te vor trata in consecinta, e ok din partea mea.
PS: ca ai sau nu ai chef sa raspunzi la fiecare...Eu nu sunt fiecare si esti cam obligat sa iti faci chef, pentru ca eu sunt obligat sa am chef sa pastrez ordinea pe forum pentru ca tu si altii sa puteti beneficia de spatiu asta. E destul de clar ?

Alt cont sigur nu imi fac , pe mine nu ma deranjeaza , sunt altii care se ascund de mama focului sub un nickname.

PS. chiar nu sunt obligat , atata timp cat imi vad de treaba mea indiferent de nickname si cine tasteaza, chiar nu vad o problema, mai ales pentru un supermoderator.

Sterge aceste offtopicuri si daca mai este ceva de zis , exista PM.

Bong 30-06-11 19:52

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
vă rog...fără offtopic pe acest thread, INDIFERENT cine începe discuția.

„andreea13”, ai pm

ca fapt divers,pe mine mă doare în evacuare ce nick name are colegu'... cât timp nu aprinde degeaba dispute...e ok din punctul meu de vedere.

rog un moderator când apucă să șteargă tot ce înseamnă off-topic de pe acest thread.

Vj_AlecS 01-07-11 17:10

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
ce topic penibil... ai zis ca te-ai saturat de logane stock de parca ar ta ar fi o masina super modificata... de mult nu am mai vazut atatea "aere" pe un topic de provocari. dar este de inteles, vine de la o masina stock... multa bafra in continuare.

Bong 01-07-11 18:33

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by Vj_AlecS (Post 4436220)
ce topic penibil... ai zis ca te-ai saturat de logane stock de parca ar ta ar fi o masina super modificata... de mult nu am mai vazut atatea "aere" pe un topic de provocari. dar este de inteles, vine de la o masina stock... multa bafra in continuare.

sunt rugați să NU mai posteze aici decât user-ii care vor să se dea. restul... aștept cu răbdare să vă crească coa*e, să puneți mâna pe o mașină și să mă provocați.

Vj_AlecS 01-07-11 19:01

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
am deja mana pe o masina. dar nu ma dau cu bendere , aspiratoare, daca ai o masina. te astept :D

L3on 02-07-11 09:34

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Am inteles ca ti au scos figurile din cap baietii cu logan....

Alex23 02-07-11 11:44

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Rezultate de aseara?

FXA- 02-07-11 13:26

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Poate ca nu ar fi trebuit sa fac aceasta interventie, avand in vedere ca nu particip activ in lumea curselor. Nu ma intelege gresit, nu ai o masina proasta, dar nu e nici atat de performanta incat sa intepi pe cineva. Pe de alta parte, gandeste-te ca multi din baietii aia cu Loganuri si-au luat-o din banii lor, indiferent de forma (au strans leu cu leu, au facut credit etc) iar tie ti-au luat-o mami si tati. Ca idee, nu prea ai ce sa cauti la curse cu masini stock (scotand din discutie M3, GTR, Type-R, GTi, etc.)
Tu fara suparare ti-ai luat grade aiurea, te-ai dat cu E34 525 automat de 1500 de kg, cu un sofer care nu a stiut deloc sa plece, cu Dacii Sport etc.
Nu vreau sa iei in nume de rau nimic din ce-ti spun dar poate nu ar fi o idee rea sa fii un pic mai modest. Sunt sigur ca un Logan 16V cu soft si fara catalizator si cu un sofer bun ti-ar pune probleme foarte mari. In cazul in care vrei sa ma "ataci" in vreun fel, vreau sa stii ca pe vremea cand tu faceai 18 ani, eu aveam o masina cu un motor aproape triplu decat al tau si cu de doua ori mai multi cai si inca ceva. Incearca sa ii respecti pe cei de langa tine pentru ca multi din ei au merite mult mai mari ca tine pentru faptul ca sunt pe strada, indiferent de ce cazan detin, macar e din banii lor.

Bong 02-07-11 16:51

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Maxim respect pentru baietii cu care am iesit aseara. Rezultate:

Eu vs. Logan 1.6 mpi 0-2
Eu vs. Logan 1.6 16v 0-2
Ambele modificate si folosite CUM TREBUIE. Pentru carcotasi...inca va astept indiferent de masina.

Felicitari baietilor si ii mai astept. Pentru mine abia a inceput sezonul.

Cat despre asteptatul cu alta masina...vino cu asta sa vedem dupa care daca nu-ti ajunge poate vin si cu altele.

_anaconda_ 02-07-11 17:00

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Te-ai mai dat si cu un Megane 3 1.6 16V care te-a facut de 2 ori (din 2 curse?), Megane mai greu si mai lent ca un Logan 1.6 16V (10.2 0-100 la Logan si 11.7 pentru Megane). Asta ma face greu sa cred ca tu bati un Logan 1.6 16V cu exceptia cazurilor in care soferii nu stiu sa se dea, ceea ce nu e culmea relevantei si ma refer la masini stock, modificate (in afara de soft) nici nu prea sunt la noi. Remarca aia cu "mi s-a luat de zmei" nu trebuia facuta indiferent de masina mentionata, de la un caz/doua izolate cu soferi planta nu trebuie generalizat.

PS - ca fapt divers, Megane-ul ala pierdea la liniute si cu Logan 1.6 MPI care are 87.5 CP.

Bong 02-07-11 17:35

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 4438361)
Te-ai mai dat si cu un Megane 3 1.6 16V care te-a facut de 2 ori (din 2 curse?), Megane mai greu si mai lent ca un Logan 1.6 16V (10.2 0-100 la Logan si 11.7 pentru Megane). Asta ma face greu sa cred ca tu bati un Logan 1.6 16V cu exceptia cazurilor in care soferii nu stiu sa se dea, ceea ce nu e culmea relevantei si ma refer la masini stock, modificate (in afara de soft) nici nu prea sunt la noi. Remarca aia cu "mi s-a luat de zmei" nu trebuia facuta indiferent de masina mentionata, de la un caz/doua izolate cu soferi planta nu trebuie generalizat.

PS - ca fapt divers, Megane-ul ala pierdea la liniute si cu Logan 1.6 MPI care are 87.5 CP.

Eu nu m-am dat niciodata cu vreun megane. logan 1.6 16v stock am batut. Unul din mers unul de pe loc.
Eu mereu am recunoscut cand mi-am furat-o.

Andreea13 02-07-11 19:31

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
mereu sa interpretat gresit dupa aceste forumuri , mai ales aici , unde se cauta raca si cearta in fiecare minut.
bong este un baiat de treaba , sociabil.
si eu ma bucur ca ne`am dat , de mai bine de un an tot am amanat.

Vj_AlecS , nici fiatul tau nu este o super masina , vino inapoi pe pamant te rugam.

Vj_AlecS 02-07-11 20:08

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Cu toate ca nu trebuia sa raspund la mesaju asta o sa-mi calc pe orgoliu si o sa-l lamuresc si pe "andreea13" nu a zis nimeni ca fiatu meu este o super masina sau chestii de genu dar nici nu ii subestimez pe alti din start doar pt ca are un logan! e vorba de atitudine...
Subscriu la ce a zis FXA-

Andreea13 02-07-11 20:12

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
este topicul lui , poate sa posteze cum vrea , tu ai dat apa la moara cu postul tau arogant. sa nu se inteleaga ca am ceva cu cineva , dar primul tau post nu`mi avea rostul.

Gica 03-07-11 11:21

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 4438347)
Maxim respect pentru baietii cu care am iesit aseara. Rezultate:

Eu vs. Logan 1.6 mpi 0-2
Eu vs. Logan 1.6 16v 0-2
Ambele modificate si folosite CUM TREBUIE. Pentru carcotasi...inca va astept indiferent de masina.

Felicitari baietilor si ii mai astept. Pentru mine abia a inceput sezonul.

Cat despre asteptatul cu alta masina...vino cu asta sa vedem dupa care daca nu-ti ajunge poate vin si cu altele.

Care a fost diferenta intre tine si Logan-ul rosu ? Se stie el care:-)

Bong 03-07-11 12:09

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by Gica (Post 4439633)
Care a fost diferenta intre tine si Logan-ul rosu ? Se stie el care:-)

vreo 2 masini sa zic...


All times are GMT +2. The time now is 20:10.

- Copyright 2024 4Tuning