Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Suzuki swift vs. oricine ~100 cp (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/203265-suzuki-swift-vs-oricine-100-cp.html)

Bong 29-06-12 17:01

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
ce? doar „greii” să spargă cutii? eu nu am voie ? :))

mașina este indisponibilă până remediez problema...

phaeton 12-08-12 15:38

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
astept un semn daca mai iese cineva

Bong 12-08-12 20:51

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
eu încă nu am reușit să rezolv Swift-ul. am fost plecat mult timp din București, și a stagnat treaba.

sper să fie gata săptămâna asta. aseară am fost prin Victoriei, cu Trabantul din dotare...

scor cu trabant-ul :

Trabi vs. Citaro 3-0
Trabi vs. Cielo 1.5 automat 0-1
Trabi vs. Caravelle 0-1

ce pot să spun...e stock...și cu motorul pe ultima sută..tre să-l desfac și să-l repar.

JustJackJJ 28-08-12 22:42

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Imi place ca declari masina stock, dar serpisorii, toba sebring, filtrul de aer conic in carcasa, astea nu sunt modificari ce conteaza?
Am o Fiesta 1.4 16v 96cp si sunt curios de rezultat doar ca astept raspunsul tau sincer legat de modificari.

Bong 29-08-12 16:17

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by JustJackJJ (Post 5155033)
Imi place ca declari masina stock, dar serpisorii, toba sebring, filtrul de aer conic in carcasa, astea nu sunt modificari ce conteaza?
Am o Fiesta 1.4 16v 96cp si sunt curios de rezultat doar ca astept raspunsul tau sincer legat de modificari.

motorul e stock. nu am umblat în el, și filtrul de aer e cel stock, doar că am modificat carcasa, în rest modificările sunt cele enumerate de tine.

deocamdată nu sunt disponibil, fiind în sesiunea de măriri...și având mașina în rodaj (cutia de viteze refăcută, abia sâmbătă am scos-o din service).

unde pui că am și niște roți grele rău și late pe 17...și ambreiajul terci. trebuie schimbat. e MOV, și nu mai are multă carne. după ce se termină sesiunea (19 sept) aștept provocări aici sau pe PM, în limita timpului disponibil și desigur dacă ne-o mai permite vremea.

_anaconda_ 29-08-12 17:08

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Am si eu cateva curiozitati.

Cati km are ?

Cum ai reusit sa ii strici cutia dar mai ales motorul ?

Bong 29-08-12 19:59

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by _anaconda_ (Post 5155913)
Am si eu cateva curiozitati.

Cati km are ?

Cum ai reusit sa ii strici cutia dar mai ales motorul ?

nu știu de unde ai înțeles că am stricat motorul. am spart ceva rulmenți prin cutie...și am reușit destul de greu...în 46.000 km de forjă. Mașina a văzut linia roșie a turometrului înainte să vadă primul km pe bord. sunt Swift-uri cu care s-a mers civilizat și au prins 130.000 km fără să se fi schimbat NIMIC la ele. asta la noi...în afară nu cunosc.

JustJackJJ 05-09-12 16:21

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 5155861)
motorul e stock. nu am umblat în el, și filtrul de aer e cel stock, doar că am modificat carcasa, în rest modificările sunt cele enumerate de tine.

deocamdată nu sunt disponibil, fiind în sesiunea de măriri...și având mașina în rodaj (cutia de viteze refăcută, abia sâmbătă am scos-o din service).

unde pui că am și niște roți grele rău și late pe 17...și ambreiajul terci. trebuie schimbat. e MOV, și nu mai are multă carne. după ce se termină sesiunea (19 sept) aștept provocări aici sau pe PM, în limita timpului disponibil și desigur dacă ne-o mai permite vremea.

Pai si pana la urma dupa 19sept raspunzi provocarii, sau amani pentru schimbarea ambreajului, a jantelor?

JustJackJJ 05-09-12 16:40

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 5155861)
motorul e stock. nu am umblat în el, și filtrul de aer e cel stock, doar că am modificat carcasa, în rest modificările sunt cele enumerate de tine.

deocamdată nu sunt disponibil, fiind în sesiunea de măriri...și având mașina în rodaj (cutia de viteze refăcută, abia sâmbătă am scos-o din service).

unde pui că am și niște roți grele rău și late pe 17...și ambreiajul terci. trebuie schimbat. e MOV, și nu mai are multă carne. după ce se termină sesiunea (19 sept) aștept provocări aici sau pe PM, în limita timpului disponibil și desigur dacă ne-o mai permite vremea.

Pai si pana la urma dupa 19sept raspunzi provocarii, sau amani pentru schimbarea ambreajului, a jantelor?

FXA- 07-09-12 01:24

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Dupa data de 19 vreau sa incerc si eu cu tine si daca se poate si cu amicul tau cu Renault 21. Ford Sierra 2.0 8v ~ 110 cai.

JustJackJJ 12-09-12 17:36

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Stiu ca ai spus ca sa asteptam pana pe 19, astept pe un mesaj pe private cu nr'u tau de telefon, poate totusi ne vedem maine seara, daca nu ne auzim la telefon.

Bong 05-10-12 23:22

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
dacă toată vara am dormit...am ieșit acum...așa subțire

...vs. Ford Fiesta 1.4 94 cp 0-2
...vs. Hyundai Accent 1.5 crdi 115cp 1-0

mai ies după ce schimb ambreiajul, că nu pot să plec de nici o culoare cu el în starea în care e și să fac rost de niște roți „de scandal” că mă trag mult în jos astea....și mari și grele și cauciucuri proaste. Problema roților se va rezolva cam în același timp cu problema ambreiajului, după care voi mai da 2-3 ture până în sfârșit de sezon...măcar de teste...

FXA- 06-10-12 00:33

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
As incerca si eu cu fiesta si cu hyundai-ul.

Bong 06-10-12 08:50

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by FXA- (Post 5199347)
As incerca si eu cu fiesta si cu hyundai-ul.

cu fiesta...dă-i mesaj că a postat aici. cu hyundai-ul m-am pus la un semafor foarte lung și drept și pur și simplu l-am întrebat...te dai? dar nu știu de unde să-l iau. după m-a întrebat ce motor am...și mi-a spus și el.

Casher 06-10-12 15:10

Re: Suzuki swift vs. oricine ~100 cp
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 5199309)
dacă toată vara am dormit...am ieșit acum...așa subțire

...vs. Ford Fiesta 1.4 94 cp 0-2
...vs. Hyundai Accent 1.5 crdi 115cp 1-0

mai ies după ce schimb ambreiajul, că nu pot să plec de nici o culoare cu el în starea în care e și să fac rost de niște roți „de scandal” că mă trag mult în jos astea....și mari și grele și cauciucuri proaste. Problema roților se va rezolva cam în același timp cu problema ambreiajului, după care voi mai da 2-3 ture până în sfârșit de sezon...măcar de teste...

Fara suparare,dar oi avea si vreo masina sa faci teste...:)))))


All times are GMT +2. The time now is 07:11.

- Copyright 2024 4Tuning