Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - Ursuletul care va deveni URS! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/203018-e30-ursuletul-deveni-urs.html)

Wacky Racers 10-08-10 02:16

E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
4 Attachment(s)
Azi mi am luat un urs de germania lovit usor pe stanga fara motor fara interior.... O caroserie care sper ca va deveni un urs adevarat! ca puncte forte.. nu are rugina si a costat 800 ron.. momentan i am luat doar hella smoked faza scurta. Dupa finante ii voi mai lua multe "bunatati"! Momentan am 8 luni de numere rosii si sper sa mai fac rost de acte.. va fi gri rosu negru.. sau gri negru rosu...

weedboy 10-08-10 02:25

Re: E30- Ursuletul care va deveni URS!
 
ce faci mah ti-ai luat urs si nu dai nici un semn :D

hai bafta cu el ca o sa ai nevoie

Wacky Racers 10-08-10 02:50

Re: E30- Ursuletul care va deveni URS!
 
Quote:

Originally Posted by weedboy (Post 3575407)
ce faci mah ti-ai luat urs si nu dai nici un semn :D

hai bafta cu el ca o sa ai nevoie

Multumesc! am fost ocupat... Maine ma duc dupa bancheta spate alpina! Poze maine!

gonzy_et 10-08-10 07:37

Re: E30- Ursuletul care va deveni URS!
 
Felicitari pentru achizitie la motorizare la ce teai gandit?

Wacky Racers 10-08-10 13:32

Re: E30- Ursuletul care va deveni URS!
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by gonzy_et (Post 3575518)
Felicitari pentru achizitie la motorizare la ce teai gandit?

Pana acolo mai am multe de facut! Jantele de la Cipilica au ajuns la mine! Nu m am putut abtine! Nu le las definitiv pe masina dar pentru moment merg!

AqAries 10-08-10 14:42

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
felicitari! si spor la treaba ... eu momentan inca imi mai caut o lada .... ca fusionu e prea cuminte :D

Wacky Racers 11-08-10 00:39

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
2 Attachment(s)
Nu am stat departe de anunturi!

ady_viteza 12-08-10 13:45

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
Ai mult de munca...insa cred ca va iesi un urs frumos...bafta in continuare.

Wacky Racers 12-08-10 16:40

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 3581020)
Ai mult de munca...insa cred ca va iesi un urs frumos...bafta in continuare.

Incet incet sper ca o sa iasa!

Wacky Racers 19-08-10 03:11

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
9 Attachment(s)
Acum am iesit din vopsitorie! am vopsit ursu eu cu mainile mele! deci am ramas masca este incredibil! Nu am mai zis nimic ca sa fie o surpriza! dar am ramas si eu foarte surprins este in stilul e32 lui negru mat pho care sper sa se gaseasca!

OK vopseaua este texturata si este gri am poze numai de azi de dimineata! dar mare diferenta nu este i am dat mult lac si el mat deci asa a ramas gri mat texturat!

Problema este ca nu am reusit sa combin vopseaua cu agent de cauciucare si nu a iesit asa de cauciucat cum am vrut si deja am o zgarietura pe ea de la toti curiosii care trec, se opresc, pun mana si pleaca!

Nu stiu ce sa fac este prea pretentioasa am cam gresit un pic dar eram nerabdator!

Nu m a costat mult deci nu am de ce sa ma plang dar imi fac cu ochiul rau actele de urs rosu!
Astept pareri!

Am ales un rosu mat super care se poate combina cu agent de caciucare si va fi mult mai rezistenta vopseaua adica la spalatorie ma duc fara nici o grija mai multa grija trebuie sa am la chei si la curiosii care freaca pana ajung la tabla sa vada ei ce e cum e!

Multi zic ca e tencuita nu stiu ce sa cred zic offfff!

Atasez poze cu masina si cu rosul gasit culoarea este similara numai ca va fi texturata maine vopsesc o usa ceva sa vad cum da!


M am grabit ca fata mare la maritat bandouri m tech nu am vopsit fuste nu in fine.... Sper sa va placa!

Wacky Racers 19-08-10 03:44

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
6 Attachment(s)
Si poze de la iesirea din weekend a fost distractie mare!

Wacky Racers 19-08-10 12:59

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
O noua achizite bancheta spate alpina!

jakal 19-08-10 14:52

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
Quote:

Originally Posted by Wacky Racers (Post 3577591)
Nu am stat departe de anunturi!

a fost si pe la mine....parca e de E36...:rolleyes2
bafta cu proiectul...sa iasa treaba...

sal...

Wacky Racers 19-08-10 21:16

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3596011)
a fost si pe la mine....parca e de E36...:rolleyes2
bafta cu proiectul...sa iasa treaba...

sal...

Sper si eu sa iasa treaba sunt rezervat cu vopseaua da volanul este de e36 dar construiesc un adaptor k de e criza!

jakal 19-08-10 22:59

Re: E30 - Ursuletul care va deveni URS!
 
Quote:

Originally Posted by Wacky Racers (Post 3596748)
Sper si eu sa iasa treaba sunt rezervat cu vopseaua da volanul este de e36 dar construiesc un adaptor k de e criza!

vinde volanul ca am eu original de e30....si cu piele pe el..si semnul de M...2 mil...;)


All times are GMT +2. The time now is 20:16.

- Copyright 2024 4Tuning