Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea : Astra F : B 95 LCB (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/202943-masina-mea-astra-95-lcb.html)

sias 11-08-10 19:23

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
Quote:

Originally Posted by muntiu (Post 3578634)
de ce nu ai luat o bara reglabila?

pai nu am avut destui bani, credeam ca asta e buna :) a fost pe gsi

Quote:

Originally Posted by Radu_print (Post 3578785)
iti dau eu una reglabila din aluminiu la schimb daca vrei :)
dar daca nu vrei, din cate vad in poza ai pus-o invers (curbura tre sa fie inspre spatele masinii, nu inspre fata).
bafta

schimb pe schimb ? :) pe masina a fost asa cum am pus-o eu ... daca o pun invers nu cad gaurile pe suruburi..(vezi poza)

Quote:

Originally Posted by alex.p7m (Post 3578855)
ia o sticla de cola + cateva tigari :))) si hai la mn ca o montam

crezi ca se rezolva ?... nu prea vad cum...

vipermihai 11-08-10 20:30

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
Quote:

Originally Posted by Radu_print (Post 3578785)
iti dau eu una reglabila din aluminiu la schimb daca vrei :)
dar daca nu vrei, din cate vad in poza ai pus-o invers (curbura tre sa fie inspre spatele masinii, nu inspre fata).
bafta

dak o pune invers clar nu ii mai cade pe nici o gaura ...
trebuie sa fie o solutie,ca ma gandesc ca a fost pe o astra f gsi si de ce nu ar merge si la tine :rolleyes2

06XPT 11-08-10 20:50

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
sunteti mai rau ca tatele la poarta..:lol::lol:
bara vine perfect..si la mine pe masina a fost 2 zile...sio iti spun si de ce nu vine la tine..nu mai ai flansele origionale ale masioni .daca te uiti atent la suruburile de prindere unde trebuie sa vina bara vei vedea ca sunt putin indoite aiurea...daca le lovesti putin vor venii perfect pe gaura....daca nu ai inteles da-mi un telefon si iti explic exact ce ai de facut...

sias 11-08-10 21:05

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
Quote:

Originally Posted by 06XPT (Post 3579467)
sunteti mai rau ca tatele la poarta..:lol::lol:
bara vine perfect..si la mine pe masina a fost 2 zile...sio iti spun si de ce nu vine la tine..nu mai ai flansele origionale ale masioni .daca te uiti atent la suruburile de prindere unde trebuie sa vina bara vei vedea ca sunt putin indoite aiurea...daca le lovesti putin vor venii perfect pe gaura....daca nu ai inteles da-mi un telefon si iti explic exact ce ai de facut...

crezi ca sunt strambe ? mie mi se par drepte puse intr-un anumit unghi...ma uit maine mai atent la ele...

Radu_print 12-08-10 08:25

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
schimb pe schimb, poate iti mai dau eu ceva diferenta la cea reglabila.
pentru mine este subtire, mi-am schimbat motorul, dar eu am cumparat-o pentru X16xel cand il aveam :)

sias 13-08-10 07:08

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
pai stai sa vad cum o rezolv eu dac ao pot monta o pastrez, daca nu te contactez si facem schimbul ;) ai vre-o poza cu ea ? diseara pun si eu poza cu bara mea

Radu_print 13-08-10 08:28

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
1 Attachment(s)
am :)
cred ca o poti vedea mai bine pe prima pagina de la tread-ul meu de prezentare a masinii

NXdev 13-08-10 20:47

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
Salut si felicitari pentru masina..arata foarte bine dar parca e putin mai ridicata de fata sau mi se pare :-s?Locuiesti prin zona liberty center ?Mi se pare ca ti-am vazut masina prin fata unui bloc.

sias 14-08-10 01:38

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
salut , da da acolo locuiesc :)) ms :oops: pai nush daca e mai ridicata de fata nu mi-am dat seama ...:)) salutare

nutzu4pub 17-08-10 09:19

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
Sa dea dracii in ea de bara ca tot a intrat :lol::lol::lol:

B 88 URS 17-08-10 10:04

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
Felicitari felicitari, si, se simte ceva ? 8)

sias 17-08-10 14:41

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
7 Attachment(s)
A intrat bagami-as....
Multumesc : nutzu4pub , VPR si tovarasului lui :)))
Cum se simte? Tinand cont ca atinge in motor, toata vibratia motorului se simte la mine in masina :)) , sta MAI bine in curbe si mai precisa la directie parca si la demaraj e mai bine o idee
Ultimele 2 poze nu le luati in seama :))

B 88 URS 17-08-10 15:10

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
Foarte bine ma bucur k ti-a intrat si simti masina mai sigura pe curbe si directie 8)

NXdev 17-08-10 16:06

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
Arata bine :D, si cel mai important e ca se simte la tinuta de drum..dar nu trebuia pusa invers ? Cu "burta" in sus ?Nu ma pricep de aceea te-am intrebat.

B 88 URS 17-08-10 17:24

Re: Masina mea : Astra F : B 95 LCB
 
3 Attachment(s)
vezi k e posibil sa treb sa fie pusa cu burta sus nu asa si d aceea sa iti atinga in motor... ia uite-te tu bine, uite am bagat cateva poze


All times are GMT +2. The time now is 13:51.

- Copyright 2024 4Tuning