Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/43 (https://forum.4tuning.ro/690-machetele-mele-scara-1-43.html)
-   -   Machetele mele - livicu (https://forum.4tuning.ro/690-machetele-mele-scara-1-43/202192-machetele-mele-livicu.html)

eddy_grasu 30-08-10 19:53

Re: Machetele mele - livicu
 
Quote:

Originally Posted by livicu (Post 3613127)
multam baieti pt pareri, panda e destul de mare pt a fi un breloc, ca daca nu erau si cheile in poze :D,mai ales ca sunt posesor de fiat, poate o gasesc la un momendat mai micutza gen 1/87.

astazi continuam cu 2 nemtoaice din grupul VAG , si anume:

1 - Audi TT Roadster , produs de Maisto la scara 1/36 , cu acelasi mare minus pe stopuri vopsite, in rest o macheta destul de reusita.
2 - VW Passat Variant 2001, V6 4Motion , produs de Welly, scara ~1/36 , care a primit folie autorizata RMR (registrul machete roman :D) , plafon si capota motor colantate carbon 3D si vreo 2 mm mai jos la suspensi

enjoy

Arata bine tare Passatu', felicitari:!:
Quote:

Originally Posted by livicu (Post 3621274)
astazi am in program 2 machetele :
1 - Peugeot 206cc , Welly ~ 1/36
2 - Alfa Romeo Gt , Welly ~ 1/36 cu folie in geam :D
Peugeotul mai are un fratior geaman care trece printr-o modificare usoara, macheta pt care tre' sa ii multumesc Claudiei. Sper sa reusesc sa o termin candva...
scz de nr de poze ,dar nu ma puteam abtine :D

Alfa e super, astept sa vad ce iese din Peugeot;)

livicu 31-08-10 17:38

Re: Machetele mele - livicu
 
12 Attachment(s)
multam de pareri, sper sa im gasesc timpul si linistea de a ma ocupa de el mai departe, cu toate ca nu cred ca se poate momentan. in fine.... sa revenim la alte 2 machete si anume 2 americance pur sange:

1 - Chevrolet Silverado , Maisto scara 1/48, o macheta extrem de mica pe langa celelalte din colectie, si singurul pick-up in momentul de fata in mica mea colectie
2 - Jeep Wrangler Rubicon, Welly scara ~1/36 ,o macheta realizata mult peste asteptarile mele de catre cei de la Welly.
enjoy.

mikkado 31-08-10 18:06

Re: Machetele mele - livicu
 
Frumos Silverado, destul de interesant pe albastru, sa-l stapanesti sanatos ;)

DrifterGT 31-08-10 19:07

Re: Machetele mele - livicu
 
Quote:

Originally Posted by livicu (Post 3624044)
multam de pareri, sper sa im gasesc timpul si linistea de a ma ocupa de el mai departe, cu toate ca nu cred ca se poate momentan. in fine.... sa revenim la alte 2 machete si anume 2 americance pur sange:

1 - Chevrolet Silverado , Maisto scara 1/48, o macheta extrem de mica pe langa celelalte din colectie, si singurul pick-up in momentul de fata in mica mea colectie
2 - Jeep Wrangler Rubicon, Welly scara ~1/36 ,o macheta realizata mult peste asteptarile mele de catre cei de la Welly.
enjoy.

E Foarte frumos chevroletul pe albastru! :-) Si wrangler e lucrat bine!

2010 31-08-10 19:57

Re: Machetele mele - livicu
 
Foarte frumoase amandoua, mai ales Silverado:!:

eddy_grasu 31-08-10 20:02

Re: Machetele mele - livicu
 
Silverado arata foarte bine, mi-ar place sa il detin 1:1:-), si vreau sa stiu daca Rubiconul se dacapoteaza.

livicu 31-08-10 20:06

Re: Machetele mele - livicu
 
multumesc de aprecieri baieti, este frumoasa ea asa , nu am ce zice , doar ca e atat de mica....cat despre rubicon , nu se decapoteaza decat daca tii neaparat...adica plafonul e din plastic si este tinut de niste nituri ca cele de la faruri

FED express 31-08-10 20:11

Re: Machetele mele - livicu
 
Ptii:woowoo: ce machete detii nene Livicu'le, tare faine, si sa ai bafta de ele:!:, astept urmatoarele, Silverado ala tare face cu ochiu si imi place mult ca eu albastru cum immi mere mie la inima:tetter: :hug:

livicu 01-09-10 18:16

Re: Machetele mele - livicu
 
12 Attachment(s)
multam , multam :D
astazi am 2 surori de dimensiuni diferite :
1 - VW New Beetle Cup , BBurago 1/43 , o macheta achizitionata mai de curand si reconditionata, intr-o culoare care nu imi placea initial dar pe care incep se o indragesc din ce in ce mai mult, si anume ALBASTRU SIDERAL-DUPLICOLOR
2 - VW New Beetle Convertible , Welly 1/36 intr-un verde foarte potrivit pt o broscuta si realizata f bine pt welly.

sper ca intr-o buna zi sa pot intregii familia de broscute si cu modelul de strada cat si cu surorile mai batrane :D

enjoy

2010 01-09-10 18:41

Re: Machetele mele - livicu
 
Foarte frumoase broastele astea si culorile sunt super, mai ales cea verde:!:

FED express 01-09-10 20:25

Re: Machetele mele - livicu
 
:woowoo::dance::woowoo: tare culoarea man, cum sa nu o indragesti, pur si simplu iubesc nuantele de albastru de la Dupli, sunt bestialeeee:lol::lol::dance: faine ambele, baga o bavareza bre:!:

eddy_grasu 01-09-10 22:09

Re: Machetele mele - livicu
 
Frumoase broscutele man, Beetle Cup imi place mult si culoarea este superba nush cum de nu iti prea place:)

livicu 02-09-10 19:52

Re: Machetele mele - livicu
 
12 Attachment(s)
multumesc baietii pt aprecieri, culoare de la cup nu imi placea initial , pt ca ea vene intr-un albastru inchis, dar usor usor incepe sa imi placa.bun... astazi avem doua masinute dragutze, si anume:
1 - Jaguar S-Type , Welly ~1/36, o macheta culeasa dintre vechiuri :D,
2 - Ford Fiesta, Cararama 1/43, o macheta frumoasa dar care ma supara prin faptul ca are haionul din plastic si nu pot sa il revopsesc... :(

enjoy

CALIN 79 02-09-10 20:03

Re: Machetele mele - livicu
 
Fain Fiesta. De ce nu-ti place pe galben? Si eu il am.

livicu 02-09-10 20:24

Re: Machetele mele - livicu
 
nu ca nu imi place , dar il luasem pt al face cadou cuiva si as fi vrut sa il fac albastru ca masina reala a persoanei respective, numai ca are haionul dintr-o singura bucata cu geam si stopuri, si sunt plastic.


All times are GMT +2. The time now is 00:28.

- Copyright 2024 4Tuning