Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: Opel Astra F - MHN (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/201652-masina-mea-opel-astra-mhn.html)

B 88 URS 01-08-10 11:05

Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
2 Attachment(s)
Salutare la toata lumea, chiar ma gandeam daca sa deschid sau nu topic cu masina mea, in cele din urma m-am decis sa deschid pentru ca fiecare dintre noi mai avem nevoie de cate un sfat, de cate o parere, de cate un "Bravo, felicitari" din partea unuia, altuia, si de ce nu, hai sa va prezint masina mea.
Este vorba de un Opel Astra F motor c14nz 1.4 benzina din "finele" lui 93, este o masina ok, sunt multumit de ea momentan, ca dotari sau modificari aduse: suspensie sport koni fata-spate integrala, arc+amortizor, scaune fata porsche, toba + folie. :tetter: Dar nu ne vom opri aici, vor veni pe parcurs si alte modificari, in functie de cum stau si cu banutii :D Enjoy si sa auzim de bine :wave:

B 88 URS 01-08-10 11:08

Re: Opel Astra F - MHN
 
6 Attachment(s)
Am uploadat poze cu masina dupa ce am scapat de Roof Scoop :)) si grila :D

B 88 URS 01-08-10 11:10

Re: Opel Astra F - MHN
 
6 Attachment(s)
Am mai atasat si 2 poze cu modelul scaunelor mele, diferenta este k sunt negre si nu din piele integrala ;)

B 88 URS 01-08-10 11:14

Re: Opel Astra F - MHN
 
4 Attachment(s)
+ o poza modificata (photoshop rullz :D ) 8)

NXdev 01-08-10 11:29

Re: Opel Astra F - MHN
 
Sa stapanesti sanatos masina si fara incidente.Garda la sol pare destul de coborata ceea ce e bine.Modelul de scaune este superb..mai ales ca e pe negru, era urat maroniul ala :shock:.Ti-ar mai trebui un set de jante mai late si aia e:D.Ce planuri ai cu ea?

GJ 64 GAB 01-08-10 11:30

Re: Opel Astra F - MHN
 
Bine ai venit ! în primul rând...
Maşina arată bine, dar merită o vopsea, neapărat !
Şi eu zic ca înainte de toate să te ocupi de tinichigerie că a început să iese rugina la suprafaţă... Ar cam trebui schimbată şi bara spate... E cam ciudată aşa colţuroasă...
Poze cu interiorul nu pui ?

Baftă !

vipermihai 01-08-10 11:33

Re: Opel Astra F - MHN
 
bine ai venit printre noi 8),frumusica masinutza ,cat mai multi km !!!

B 88 URS 01-08-10 11:36

@ NXdev : Multumesc frumos, asemenea! Da este destul de coborata, iarna masina mea se mai numeste si plub in adevaratul sens al cuvantului, prietenii mei stiu :-) Da chiar sunt foarte incantat de scaune, sunt foarte ok :-D Cu jantele ma mai gandesc, da, alte jante ar fi ok, dar momentan altele sunt mai importante: tinichigerie, vopsitorie, ambreaj (cam patineaza, asa
am luat.o)

@ GJ 64 GAB : Mersi frumos, bine am revenit, am avut pana acum un vw polo dar mai avansam si noi nu? :-) Asta am si de gand, vopsea +tinichigerie, pentru ca na, asta e boala lor, pasaje, praguri... le place prea mult rugina, dar toate la timpul lor, trebuie sa avem si banuti :-D O sa pun si poze cu interiorul :)

Quote:

Originally Posted by vipermihai (Post 3556392)
bine ai venit printre noi 8),frumusica masinutza ,cat mai multi km !!!

Salutare Viper, mersi la fel 8) draguta masina, da.mi un pm cu id tau am vazut k te stii si cu alex. :-)

trafy-vr6 01-08-10 11:56

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Salut. felicitari, e foarte frumoasa...ca un sfat, sper sa nu te superi, pune`i inapoi grila de GSi, pune`i semnalele albe si scapa de sigla cu GLS de pe haion si de capacul ala de rezervor.....si pe viitor gandeste-te sa scapi si de bandouri....multa bafta in continuare

B 88 URS 01-08-10 12:04

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3556447)
Salut. felicitari, e foarte frumoasa...ca un sfat, sper sa nu te superi, pune`i inapoi grila de GSi, pune`i semnalele albe si scapa de sigla cu GLS de pe haion si de capacul ala de rezervor.....si pe viitor gandeste-te sa scapi si de bandouri....multa bafta in continuare

Salutare trafy, mersi frumos, dak as pune grila d gsi as face-o neagra semnalele albe le am deja, dar din cauza unui incident p stefan cel mare a treb sa schimb farurile si am faruri acum de model peste '94/'95 si imi trebuie alta grila k nu mai pica la fel de bine. Sigla de GLS este scoasa :D se vede in ultimele poze uploadate :-) da, si la capacul de la rezervor trebuie scoasa tigania aia ,ai dreptate, poate o s.o scot chiar azi :-D Cand o sa ii fac tinichigeria si vopsitoria o sa scap si de bandouri 8)

trafy-vr6 01-08-10 12:08

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Foarte bine, imi pare rau pt incident. multa bafta in continuare ;)

B 88 URS 01-08-10 12:10

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3556473)
Foarte bine, imi pare rau pt incident. multa bafta in continuare ;)

Incidentul a avut loc acum vreo 2luni, problema a fost remediata doar ca o sa trebuiasca alta grila, relax, masina e intreaga 8)

B 88 URS 01-08-10 14:27

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
4 Attachment(s)
Poze recente d acum maxim o ora :D

@ trafy-vr6 : am scapat de capacu de la rezervor mai devreme dupa ce s-a terminat ploaia 8)

trafy-vr6 01-08-10 20:51

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
foarte bine, felicitari si multa bafta in continuare

speed line 01-08-10 21:33

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Cand facem si noi o sedinta foto? :D

B 88 URS 01-08-10 23:49

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by speed line (Post 3557504)
Cand facem si noi o sedinta foto? :D


cat de curand, te bagi? dar stiam k nu ai interior, jante nu ai...off pai ce ne facem ? :))

muntiu 02-08-10 09:46

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
un nou F pe forum, ce sa zic frumusica, dar grila nu da bine deloc,mai bine incerci una standard la care sa anulezi sigla sau faruri cum avea inainte si grila de gsi fara sigla daca e originala daca nu e originala e mai greu ca vine dintr-o bucata
bafta

B 88 URS 02-08-10 17:16

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by muntiu (Post 3558314)
un nou F pe forum, ce sa zic frumusica, dar grila nu da bine deloc,mai bine incerci una standard la care sa anulezi sigla sau faruri cum avea inainte si grila de gsi fara sigla daca e originala daca nu e originala e mai greu ca vine dintr-o bucata
bafta

Mersi la fel, si a ta este frumusica :D
o sa ii schimb grila, nu are rost sa mai iau alt set de faruri, nu merita investitia8)

sias 10-08-10 11:37

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
salutare, frumoasa masina arata bine fata de altele mult mai rau...ii trebuie o vopsea nu ? ca toate masinile mai vechi ,da na ..astia suntem asta ne permitem :) ti-au spus toti iti spun si eu , schimba grila i-ati una de la dezmembrari si o modificam noi ca nu e greu...sau vopseste-o culoarea masini,
despre ce poze vorbiti ? pe mine nu ma luati ceva imi spune ca vine si vpr...anuntati-ne i pe noi :D

speed line 10-08-10 11:44

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Daca e vorba de poze ma bag si eu da trebuie sa veniti toti la mine si sa facem poze in parcare ca momentan nu merge :D

vipermihai 10-08-10 12:31

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
venim nu e prob :D...suntem acolooo

B 88 URS 10-08-10 13:47

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Lasa kfp-ule k o faci tu 8)

@sias : o sa-mi iau si grila momentan azi o sa-mi iau cauciucuri, cel putin asta imi planuiesc si ulterior dupa tinichigerie o sa-mi iau si grila, oops, am zis tinichigerie, gata, acuma s-a aflat :shock: o sa bag masina la tinichigerie in 2/3 saptamani maxim ulterior, vopsit :D

si cu pozele, facem noi si poze la masini, nu e asta o problema :-)

kfp-ule, si tu trebuie sa iti pui grila :rolleyes2

B 88 URS 14-08-10 22:05

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Rotile au fost revopsite astazi, au iesit ceva de vis 8)
Momentan este incaltata cu 13" tabla ... dar maine... :rolleyes2

f@n3.18 15-08-10 19:18

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
4 Attachment(s)
hai ca pun eu poze cu ea cu jante pe 13` uuuuuu urat :)) O sa mai urmeze niste poze puse de proprietar cu noul look al jantele

B 88 URS 15-08-10 19:56

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
10 Attachment(s)
Uuu ce urat :))) pozele le pun eu acum :D

f@n3.18 15-08-10 20:18

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
trebuia sa pui poze sa se vada cand de low este masina

speed line 15-08-10 20:20

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Si perla unde e? :D oricum dau bine (ce bine arata polo :shock: )

B 88 URS 15-08-10 20:24

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by f@n3.18 (Post 3587519)
trebuia sa pui poze sa se vada cand de low este masina

Bine bine, uite pun acum 8)

@speed line: dak nu se vede bine in poze perla asta nu inseamna k nu are, crede-ma k are :D da, a iesit bine polo

B 88 URS 17-08-10 14:35

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
8 Attachment(s)
Poze de acum 10min 8)

Astazi au fost luate pragurile si kitul de reparatie ptr rezervor

+ masina spalata + 2 poze cu interiorul :lol:

Cat de curand intra la tinichigerie :-P

VaLeX 17-08-10 14:37

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by B 88 URS (Post 3591291)
Poze de acum 10min 8)

Astazi au fost luate pragurile si kitul de reparatie ptr rezervor

+ masina spalata + 2 poze cu interiorul :lol:

Cat de curand intra la tinichigerie :-P

Frumoase scaunele , scoate-le husa de pe sezut.Jantele dau bine ...pune-o la punct si-o sa arate bine.

Neaparat semnale clare ...

B 88 URS 17-08-10 15:13

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 3591297)
Frumoase scaunele , scoate-le husa de pe sezut.Jantele dau bine ...pune-o la punct si-o sa arate bine.

Neaparat semnale clare ...


Ma mandresc si eu cu scaunele, dc nu cat o sa fie la tinichigerie si vopsitorie poate chiar retapitate :) Nu scot husa k e materialu dp mijloc rupt le mai protejez asa momentan pana o sa le retapitez :lol:

Asta o sa si fac o sa o pun la punct tinichigerie + vopsitorie + alte numere

Semnalele si stopurile o sa le refac, semnalele o sa fie clare iar stopurile surpriza, sper sa va placa 8)

charlieptm 18-08-10 20:27

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
nu le face nimic la stopuri că patesti ca mine azi la rar=))

B 88 URS 21-08-10 10:45

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
7 Attachment(s)
@charlieptm: promit k nu o sa le fac nimic momentan :)

Masina a suferit niste "usurare", am pregatit-o ptr tinichigerie :D
Astazi o sa ma lupt cu folia de pe geamuri :rolleyes2
Scuzati ptr claritatea pozelor :-P

=Virus= 21-08-10 11:02

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Scoate-i si mocheta frontala + bucatile alea de carton de pe podea, si acolo poti gasi destule.

B 88 URS 21-08-10 11:05

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by =Virus= (Post 3599714)
Scoate-i si mocheta frontala + bucatile alea de carton de pe podea, si acolo poti gasi destule.


A fost scoasa mocheta de la picioare si bucatile de carton, si m-am uitat de aceea le-am si lasat la loc, crede-ma k arata foarte bine, am ramas si uimit 8)8)8)

=Virus= 21-08-10 11:08

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
E bun atunci, si inca ceva, verifica sa ai toate dopurile de la podea bine puse.

B 88 URS 21-08-10 11:09

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by =Virus= (Post 3599727)
E bun atunci, si inca ceva, verifica sa ai toate dopurile de la podea bine puse.

Ok, o sa fac asta astazi, chiar acum o sa cobor la masina sa ma apuc de folii 8)

daffy duck™ 21-08-10 11:15

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
gata ma ti-ai pus cazanul pe forum???? :lol::lol::lol::lol:

bafta si vezi ce ii faci!!!!!!!

B 88 URS 21-08-10 13:32

8 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3599740)
gata ma ti-ai pus cazanul pe forum???? :lol::lol::lol::lol:

bafta si vezi ce ii faci!!!!!!!

da ma l-am pus, eu macar am ce cazan sa-mi pun, dar tu? :oops:
:lol::lol::lol:

sa fie, mersi mersi

Gata si cu folia, a mers brici 8)

charlieptm 21-08-10 15:38

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
pune folia la loc :OOO.....=)) se vede procesul de usurare din interior :P


All times are GMT +2. The time now is 13:09.

- Copyright 2024 4Tuning