Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: Opel Astra F - MHN (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/201652-masina-mea-opel-astra-mhn.html)

B 88 URS 28-08-10 19:01

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
3 Attachment(s)
Azi am trecut pe la masina, update: kit reparatie rezervor, reparatie contraaripa, inlocuit aripa spate, inlocuit prag :lol:

NXdev 28-08-10 19:20

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Te-ai pus bine pe treaba nu gluma :D.Spor la munca si sa iasa cum trebuie :P

B 88 URS 28-08-10 19:58

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 3616467)
Te-ai pus bine pe treaba nu gluma :D.Spor la munca si sa iasa cum trebuie :P

M-am pus, ce sa fac acum, trebuie sa ii dam un aspect :D

Mersi frumos, si eu sper sa iasa cum imi doresc, dak iese cum imi doresc, e si cum trebuie :rolleyes2:lol:

B 88 URS 02-09-10 10:55

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
7 Attachment(s)
Update 8)

Parte dreapta gata, mai putin capacul de la rezervor, am nevoie de unul, deoarece inainte era plin d chit la buson si s-a deformat capacul... ma poate ajuta vreunul ?
Parte stanga aproape gata, astazi masina va fi grunduita complet + terosonata

Revin cu informatii cat de curand :-P

B 88 URS 05-09-10 19:04

5 Attachment(s)
Update:

Poze de azi dimineata before painting + ultimele retusuri :rolleyes2

Din cauza bugetului masina nu va fi vopsita culoarea dorita, ci aceasi culoare, momentan, sa trecem cu bine de iarna si vedem noi dupa :rolleyes2 :D

Un mic preview (ma gandeam că vreti poze):
ps: scz claritatea

johnny_sibiu 05-09-10 21:54

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Multa bafta incontinuare iti doresc si sa ai spor sa o aduci in starea in care iti doresti .... si eu sunt posesor de F si de fiecare data cand vad pe cineva ca pune suflet pe o asemenea masina ma bucur...sunt masini destul de vechi intr`adevar dar sunt bune si daca le dai ce trebuie la timp te tin mult si bine ...bafta inca o data ;)

B 88 URS 07-09-10 21:45

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
@johnny_sibiu : mersi frumos johnny

Update: masina a fost adusa acasa, maine o sa ma apuc sa curat interiorul ca are praf de 2metrii in ea, poate ii montez si farurile (curate si spalate), joi veti avea o surprize cu stopurile, sper sa va placa si spre sfarsitul saptamanii o sa fie si interiorul montat la loc :D

NXdev 07-09-10 22:09

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by B 88 URS (Post 3641999)
@johnny_sibiu : mersi frumos johnny

Update: masina a fost adusa acasa, maine o sa ma apuc sa curat interiorul ca are praf de 2metrii in ea, poate ii montez si farurile (curate si spalate), joi veti avea o surprize cu stopurile, sper sa va placa si spre sfarsitul saptamanii o sa fie si interiorul montat la loc :D



Eh...asa e cand este in lucru:)).Ai vopsito gata :D?Stopuri custom ?Lasa-mi si mie un p.m cu cat a costat tinichigeria te rog .

B 88 URS 09-09-10 23:01

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
10 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 3642089)
Eh...asa e cand este in lucru:)).Ai vopsito gata :D?Stopuri custom ?Lasa-mi si mie un p.m cu cat a costat tinichigeria te rog .

Dap, am vopsito, stopuri custom da, cu pozele cu stopurile mai puteti astepta un pic, tinichigeria m-a costat 8mil, nu ma ascund


Update: poze noi (+faruri cu interior negru, mai putin oglinda)
ps: stiam ca vreti poze :D


+ o poza cu 1 scaun before, sa vedem si after cum iese :rolleyes2

NXdev 09-09-10 23:21

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Ce misto arata farurile :D.Iar culoarea...e super tare nu stiu de ce ai fi vrut sa o schimbi, iese combinatie buna negrul cu albastru asta:P.

OFF: Nu vrei sa-ti cumperi 2 distantiere pentru rotile spate :-" ?

B 88 URS 09-09-10 23:31

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 3647321)
Ce misto arata farurile :D.Iar culoarea...e super tare nu stiu de ce ai fi vrut sa o schimbi, iese combinatie buna negrul cu albastru asta:P.

OFF: Nu vrei sa-ti cumperi 2 distantiere pentru rotile spate :-" ?

O sa apara si albul in calcul :)
Rotile nu vor ramane astea, le am pe cele pe 15 si nu stiu daca mai am nevoie si de distantiere, nu cred ca mai am, o sa vad atunci ce si cum :D si plus, stau cam prost cu banii .. 8) noi sa fim sanatosi :lol:

B 88 URS 11-09-10 12:05

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Astazi ma voi apuca sa mai montez din interior, au fost montate pe masina stopurile custom si semnalele albe :D Sper sa ma ajute si vremea acum pentru ca maine o sa fie vopsit haionul (astupat emblema) si capota.

B 88 URS 11-09-10 18:06

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
3 Attachment(s)
Astazi a fost aranjat si pregatit haionul si capota pentru vopsit, maine dimineata la ora 7 sunt la nea vopsitoru :D Asadar, nu am putut monta interiorul, inca, saptamana care vine :-)

ps: scz claritatea pozelor, era un pic cam intuneric, capota nu este cum va da impresia in valuri, chiar deloc :D

f@n3.18 11-09-10 18:16

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
4 Attachment(s)
hai sa mai punem cateva poze dupa drum dar nu sunt asa calitative dar merg

B 88 URS 11-09-10 18:26

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
3 Attachment(s)
Bun bun, nu te-ai putut abtine, hai ca mai adaug de la tine 1/2 poze :rolleyes2 8)


All times are GMT +2. The time now is 09:43.

- Copyright 2024 4Tuning