Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: Opel Astra F - MHN (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/201652-masina-mea-opel-astra-mhn.html)

B 88 URS 01-08-10 12:05

Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
2 Attachment(s)
Salutare la toata lumea, chiar ma gandeam daca sa deschid sau nu topic cu masina mea, in cele din urma m-am decis sa deschid pentru ca fiecare dintre noi mai avem nevoie de cate un sfat, de cate o parere, de cate un "Bravo, felicitari" din partea unuia, altuia, si de ce nu, hai sa va prezint masina mea.
Este vorba de un Opel Astra F motor c14nz 1.4 benzina din "finele" lui 93, este o masina ok, sunt multumit de ea momentan, ca dotari sau modificari aduse: suspensie sport koni fata-spate integrala, arc+amortizor, scaune fata porsche, toba + folie. :tetter: Dar nu ne vom opri aici, vor veni pe parcurs si alte modificari, in functie de cum stau si cu banutii :D Enjoy si sa auzim de bine :wave:

B 88 URS 01-08-10 12:08

Re: Opel Astra F - MHN
 
6 Attachment(s)
Am uploadat poze cu masina dupa ce am scapat de Roof Scoop :)) si grila :D

B 88 URS 01-08-10 12:10

Re: Opel Astra F - MHN
 
6 Attachment(s)
Am mai atasat si 2 poze cu modelul scaunelor mele, diferenta este k sunt negre si nu din piele integrala ;)

B 88 URS 01-08-10 12:14

Re: Opel Astra F - MHN
 
4 Attachment(s)
+ o poza modificata (photoshop rullz :D ) 8)

NXdev 01-08-10 12:29

Re: Opel Astra F - MHN
 
Sa stapanesti sanatos masina si fara incidente.Garda la sol pare destul de coborata ceea ce e bine.Modelul de scaune este superb..mai ales ca e pe negru, era urat maroniul ala :shock:.Ti-ar mai trebui un set de jante mai late si aia e:D.Ce planuri ai cu ea?

GJ 64 GAB 01-08-10 12:30

Re: Opel Astra F - MHN
 
Bine ai venit ! īn primul rānd...
Maşina arată bine, dar merită o vopsea, neapărat !
Şi eu zic ca īnainte de toate să te ocupi de tinichigerie că a īnceput să iese rugina la suprafaţă... Ar cam trebui schimbată şi bara spate... E cam ciudată aşa colţuroasă...
Poze cu interiorul nu pui ?

Baftă !

vipermihai 01-08-10 12:33

Re: Opel Astra F - MHN
 
bine ai venit printre noi 8),frumusica masinutza ,cat mai multi km !!!

B 88 URS 01-08-10 12:36

@ NXdev : Multumesc frumos, asemenea! Da este destul de coborata, iarna masina mea se mai numeste si plub in adevaratul sens al cuvantului, prietenii mei stiu :-) Da chiar sunt foarte incantat de scaune, sunt foarte ok :-D Cu jantele ma mai gandesc, da, alte jante ar fi ok, dar momentan altele sunt mai importante: tinichigerie, vopsitorie, ambreaj (cam patineaza, asa
am luat.o)

@ GJ 64 GAB : Mersi frumos, bine am revenit, am avut pana acum un vw polo dar mai avansam si noi nu? :-) Asta am si de gand, vopsea +tinichigerie, pentru ca na, asta e boala lor, pasaje, praguri... le place prea mult rugina, dar toate la timpul lor, trebuie sa avem si banuti :-D O sa pun si poze cu interiorul :)

Quote:

Originally Posted by vipermihai (Post 3556392)
bine ai venit printre noi 8),frumusica masinutza ,cat mai multi km !!!

Salutare Viper, mersi la fel 8) draguta masina, da.mi un pm cu id tau am vazut k te stii si cu alex. :-)

trafy-vr6 01-08-10 12:56

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Salut. felicitari, e foarte frumoasa...ca un sfat, sper sa nu te superi, pune`i inapoi grila de GSi, pune`i semnalele albe si scapa de sigla cu GLS de pe haion si de capacul ala de rezervor.....si pe viitor gandeste-te sa scapi si de bandouri....multa bafta in continuare

B 88 URS 01-08-10 13:04

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3556447)
Salut. felicitari, e foarte frumoasa...ca un sfat, sper sa nu te superi, pune`i inapoi grila de GSi, pune`i semnalele albe si scapa de sigla cu GLS de pe haion si de capacul ala de rezervor.....si pe viitor gandeste-te sa scapi si de bandouri....multa bafta in continuare

Salutare trafy, mersi frumos, dak as pune grila d gsi as face-o neagra semnalele albe le am deja, dar din cauza unui incident p stefan cel mare a treb sa schimb farurile si am faruri acum de model peste '94/'95 si imi trebuie alta grila k nu mai pica la fel de bine. Sigla de GLS este scoasa :D se vede in ultimele poze uploadate :-) da, si la capacul de la rezervor trebuie scoasa tigania aia ,ai dreptate, poate o s.o scot chiar azi :-D Cand o sa ii fac tinichigeria si vopsitoria o sa scap si de bandouri 8)

trafy-vr6 01-08-10 13:08

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Foarte bine, imi pare rau pt incident. multa bafta in continuare ;)

B 88 URS 01-08-10 13:10

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3556473)
Foarte bine, imi pare rau pt incident. multa bafta in continuare ;)

Incidentul a avut loc acum vreo 2luni, problema a fost remediata doar ca o sa trebuiasca alta grila, relax, masina e intreaga 8)

B 88 URS 01-08-10 15:27

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
4 Attachment(s)
Poze recente d acum maxim o ora :D

@ trafy-vr6 : am scapat de capacu de la rezervor mai devreme dupa ce s-a terminat ploaia 8)

trafy-vr6 01-08-10 21:51

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
foarte bine, felicitari si multa bafta in continuare

speed line 01-08-10 22:33

Re: Maşina mea: Opel Astra F - MHN
 
Cand facem si noi o sedinta foto? :D


All times are GMT +2. The time now is 11:05.

- Copyright 2024 4Tuning