Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Passat 3B (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/201441-passat-3b.html)

marku5 30-07-10 15:41

Passat 3B
 
10 Attachment(s)
De un an de zile sunt si proprietarul unui VW Passat.Nici nu stiu cum de mi-am luat masina de familie dar uite ca totusi am facut-o.
Passat 1.9 TDI,116 CP, climatronic,ASR, geamuri electrice fata-spate, central ,alarma,oglinzi electrice incalzite,jante aluminiu pe 17",a avut si sistemul audio modificat,un HU JVC,montate boxe componente,amplificator si sub.dar nimic de marca erau ceva nemtesti,primu lucru de care m-am apucat a fost sa schimb toata linia audio.
Schimbat kit distributie,rolele si celelalte curele,uleiul cu filtru,filtru aer,filtru motorina,filtru polen si cam atat pana in prezent.Vreau sa schimb kitul de brate dar vreau sa fac aceasta operatie cand o sa montez si o suspensie reglabila in inaltime pt ca actuala este cea inclusa in pachetul de "drumuri grele" si masina e ridicata pana in podul unei case si pe deasupra mai arata si ca dracu.
Si in functie de buget o sa se gaseasca diverse modificari de facut pentru ca dupa cum stiti modificarile aduse unei masini nu se opresc niciodata.Ca idee generala sunt multumit de comportamentul masinii.
Atasez si cateva poze:

ZaNe94 30-07-10 15:44

Re: Passat 3B
 
superba masina :) bafta cu ea

marku5 30-07-10 15:49

Re: Passat 3B
 
6 Attachment(s)
Ulterior am mai facut mici retusuri pe la ea.Am montat un Kit xenon,am schimbat becuriele de pozitie si cele din plafoniere cu leduri,am schimbat jantele,acum e pe drum si un eleron tip M.am sa mai atasez poze si le las pe ele sa vorbeasca :D

marku5 30-07-10 15:56

Re: Passat 3B
 
11 Attachment(s)
in iarna m-am jucat putin cu jantele de tabla :d le-am dat culoare de plivtiseala.....am polishat farurile ca erau cam obosite.....

marku5 30-07-10 16:08

Re: Passat 3B
 
21 Attachment(s)
si jantele....si cateva retusuri....

marku5 30-07-10 16:11

Re: Passat 3B
 
1 Attachment(s)
Si o situatie in care nu era indicat sa ai o suspensie sport.. cu toate ca se intampla in centrul orasului.

marku5 30-07-10 16:15

Re: Passat 3B
 
Quote:

Originally Posted by ZaNe94 (Post 3553348)
superba masina :) bafta cu ea

Mersi! Astept sugestii,pareri bune sau rele ca nu deranjeaza pe nimeni.. :D;)

ovidiu89 02-08-10 10:49

Re: Passat 3B
 
foarte frumoasa si ingrijita masina. ce nu imi place mie e ce ai facut cu semnalizarile cred ca mai bine le lasai cum erau dadeau mult mai bine

marku5 02-08-10 15:42

Re: Passat 3B
 
Mersi pentru parere! Am incercat sa vad ce iasa,era prea alb acolo si ma cam "deranja",ca farurile din cauza pleopelor au prins o tenta inchisa ,oricum nimic nu e batut in cuie,oricand le pot schimba.:D ;)

ObeLix 02-08-10 16:06

Re: Passat 3B
 
desfa farurile si semnalizarile ... fale clare ... pune lupe si fale negre in interior cel mai ieftin lucru .. daca nu ai bani de alte faruri deja .. negre si etc cu angel eyes ... care oricum nu va da bine .

marku5 02-08-10 18:47

Re: Passat 3B
 
2 Attachment(s)
Am vrut sa pun faruri cu lupa modelul care vine din fabrica dar mi-au cerut 920 ron / bucata si am renuntat la idee.iar Angel sau Devil nici nu ma gandesc.Am gasit ceva interesant dar sunt tocmai in USA si nu prea stiu cum sa intru in posesia lor si costa si numai 80$,atasez si poze:

ovidiu89 02-08-10 19:13

Re: Passat 3B
 
poti sa desfaci sticla la faruri si sa le vopsesti marginea neagra cam cum e la setu al doilea de faruri din pozele puse de tine

marku5 02-08-10 20:00

Re: Passat 3B
 
dar de unde sticla clara...?

andi_cimpean 02-08-10 21:19

Re: Passat 3B
 
Frumos rău cocoşatul :)!

Aşa cum au zis şi băieţii, semnalele alea nu dau prea bine aşa cum le-ai făcut. Nici pleoapele nu le-aş lăsa.
Jantele sunt cam īncărcate, dar asta ţine de gusturi...totuşi dacă vei reuşi să pui māna pe unele mai cu buză, nu ezita.

Ai īntrebat cine te poate ajuta cu sticle clare?
Uite aici: https://forum.4tuning.ro/493-anunturi...mnalizari.html

ovidiu89 02-08-10 21:21

Re: Passat 3B
 
eu unu nu cred ca merge sa pui sticle clare pe farurile care le ai deoarece farurile cu sticla clara au oglinda altfel construita.
eu ma refeream sa desfaci sticla sa le vopsesti marginea si sa lipesti sticla la loc. eu asa am facut la golful meu


All times are GMT +2. The time now is 17:47.

- Copyright 2024 4Tuning