Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Unitati de bord si surse (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse.html)
-   -   Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse/200862-ajutor-achizitionarea-mp3-auto.html)

tyodor25 27-07-10 09:51

Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Salutare. Am un Logan si vreau sa-mi schimb player-ul de fabrica.Ce imi puteti recomada in 500ron?

AlexBanu 27-07-10 10:31

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Alpine CDA-9812RB sau daca gasesti un Alpine 9853 la banii astia ar fi si mai ok!

razvy_zeus 27-07-10 11:55

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Daca vrei un aparat nou cu garantie ai variantele astea :

Alpine CDE-111RM
sau
Pioneer DEH-2200UB

Eu unul recomand unul din producatorii astia .... Alpine sau Pioneer.

Ti-am dat si link-uri la doua magazine de la care am mai cumparat si eu si sunt ok ;)

PS: Daca am gresit ca am pus si link-uri rog un admin sa modifice si nu o sa mai fac pe viitor :D

tyodor25 27-07-10 11:59

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Mi-ar placea un 9853, dar ma gandesc sa-l iau nou. Cred ca merg pe mana lui Razvy.merci frumos

AlexBanu 27-07-10 13:13

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
9853 nu se mai fabrica de ceva ani!
Incearca altceva!

papucoiu 28-07-10 11:14

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Un Clarion CZ309E de la Metro sau Real cu 550-600 lei?:idea:

AlexBanu 28-07-10 14:31

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Quote:

Originally Posted by papucoiu (Post 3547973)
Un Clarion CZ309E de la Metro sau Real cu 550-600 lei?:idea:

Nu prea are nici o legatura una cu alta.
Alpine-ul are 3way/time allign/eq parametric pe 5 canale etc..
Acum depinde daca folosesti sau nu functiile respective!

papucoiu 28-07-10 15:58

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Da, stiu ca nu are functiile Alpine-ului, dar in pretul asta nu am gsait nici eu altceva mai bun:rolleyes2
Si eu sunt in cautarea unui player si deocamdata m-am oprit la acest model...

razvy_zeus 29-07-10 08:57

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Sincer ca sunet Alpine e in top si personal cred ca suna mai bine decat Clarion ;) ....

+ si Pioneer cred ca e peste Clarion

AlexBanu 29-07-10 09:15

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Quote:

Originally Posted by razvy_zeus (Post 3550043)
Sincer ca sunet Alpine e in top si personal cred ca suna mai bine decat Clarion ;) ....

+ si Pioneer cred ca e peste Clarion

Depinde la ce modele faci referire. Sunetul difera de la model la model la fiecare producator in parte.

razvy_zeus 29-07-10 11:21

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Eu ma refer stric in aceiasi gama de pret ..... daca analizam 500-600 RON (asta e doar un exemplu) clasamentul meu e asa:

Alpine
Pioneer - Kenwood
Clarion

Mozzo 05-08-10 15:11

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
te`ai hotarat pana la urma?...daca da sa`mi zici si mie ce si cum...si eu imi caut un mp3 dar chiar nu stiu ce sa cumpar....eu prefer un pioneer(nu stiu de ce da`multa lume zice ca`s buni la HU :-?? )...eu m`am gandit la un buget de 700-800ron...si vreau ceva cu reglaje mai complexe...daca cineva poate sa`mi spuna ce si cum....vad ca si APLINE`u este la mare cautare ....

tyodor25 09-08-10 08:37

Re: Ajutor pentru achizitionarea unui Mp3 auto
 
Salutare,
Dupa mici cercetari am hotarat sa-mi iau Alpine 111RM,si pot sa spun ca sunt foarte multumit de el.


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning