![]() |
Soferul si masina
Sa luam exemplu o cursa (legala-ilegala, nu conteaza :D ), cat de mult conteaza abilitatile de sofer si cat de mult conteaza masina ?!
Vreau sa aud parerile voastre. |
Re: Soferul si masina
60% Soferul 40% masina
|
Re: Soferul si masina
yo zic 50-50!!!
|
Re: Soferul si masina
kraven ai zis 50-50 ia situatia asta aceleasi masini ca tehnica ( de exemplu 2 ce vrei tu identice :) ) si intr-o masina Ghita si in cealalta Ion , Ghita a avut 10 masini a facut 100 000 de mii de km si Ion are doar masina asta si a facut 10 mii de km... dupa parerea mea castiga Ghita. Ok da-i lui Ghita o masina cu 10 - 15 cai mai putini ( de exemplu Ion o masina de 100 de cai si Ghita una de 90 ) bag mana in foc ca tot Ghita castiga....
|
Re: Soferul si masina
depinde de la caz la caz...oricum....asha...fara un exemplu ...nu poti sa te pronunti...la exact...parerea mea...
nu neaparat k ma contrazic mha nebune...dar...am zis asha estimativ...sa fiu in pas cu topicu`:) |
Re: Soferul si masina
te contrazici singur :)... oricum eu zic sa mai asteptam sa vedem ce mai zice lumea pe aici :)
|
Re: Soferul si masina
sunt de acord cu djvibe.....conteaza mult experienta....nu compari un sofer experimentat cu un incepator...
|
Re: Soferul si masina
soferul conteaza foarte mult, eu as zice un 60% sofer 40% masina
|
Re: Soferul si masina
alte pareri ?!
eu unu zic ca 60% conteaza masina si 40% soferu. cat de greu e sa bagi in viteze si sa apesi pedala, ca mai pierzi putzin asa .... se trece cu vederea zic eu.. :rolleyes2 |
Re: Soferul si masina
mah, nush daca se poate dezbate un subiect de genul asta pe caz general !
Cel mai usor ar fi pe un caz concret , atunci e mult mai usor sa spui ce conteaza mai mult... Pe caz general sunt de acord cu kraven 50-50 ! (sa fie soferu bun si masina buna :D) |
Re: Soferul si masina
soferu ie baza ......orcum daca ie sa se faca vro cursa unu la unu ....... SE FACE CU MASINI DE ACEASI PUTERE
|
Re: Soferul si masina
un sofer bun stie sa scoata 100% din ce ofera masina respectiva indiferent ca-s liniute sau traseu tehnic.
daca nu-s competitii intre masini identice se poate dezbate la infinit pe marginea experientei fiecaruia. tot ce se poate afla e ca soferu x pe masina y e mai bun decat soferu z pe masina t intr-o situatie data, restu sunt speculatii. |
Re: Soferul si masina
Cine se da cu mine???
Parerea mea este ca 65 % soferul si 35 % masina. De exemplu, fostul proprietar al noii mele masini o controleaza excelent si cu cauciucuri de firma si cu niste cauciucuri rupte, barbierite, slickuri d-alea... sau cum le-o zice. In plus o masina trebuie condusa, nu sa te conduca ea pe tine, deci nu poate fi 50 - 50 procentul fiindca tu tre sa fii mai inteligent ca ea ;) D-aia zic, si 60 cred ca e putin, insa un 65 % cred ca e destul de bine. |
Re: Soferul si masina
Quote:
korect 100% experienta(km) si tipurile de masini conduse fac diferenta:D |
Re: Soferul si masina
Conteaza mult si masina ,ca degeaba esti bun ca sofer daca ai 75 cp si te dai cu unul care are 115 sau ceva de genu', conteaza enorm masina
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:12. |
- Copyright 2026 4Tuning