Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Cabrio Madeira Violett (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/200121-e36-cabrio-madeira-violett.html)

ClaudyuNSL 22-07-10 00:42

E36 - Cabrio Madeira Violett
 
18 Attachment(s)
Dupa atatia ani de cand sunt posesorul unui frumos exemplar BMW E36 Cabrio, am decis sa o prezint in cateva randuri aici pe forum.
Masina am achizitionato in urma cu 3 ani.......sunt unic propietar in romania si al treilea de cand sa fabricat.Masina este fabricatie 04/1995.La inceput nu arata cum arata acum, era o masina stok cu mici defecte estetice care pe parcurs au fost inlaturate.Pe parcurs am inceput sa schimb suspensia stok cu una sport H&R reglabila pe inaltime si duritate, arcurile spate au fost inlocuite cu unele KONI reglabile la fel pe inaltime,jantele au fost schimbate,spoilere, oglinzi,faruri cu lupa si xenon,semnale smoke,stopurile spate au fost inlocuite cu cele de ///M3,evacuarea a fost si ia inlocuita cu una sport ,eleron Hella M3...etc.Si la interior am adus cateva modificari...scaunele Recaro Sport care erau imbracate in piele neagra au fost imbracate in piele alba, ceasuril de bord cu plasma, ornamentele interioare imbracate in folie carbon ...etc. La motor nu am umblat inca dar urmeaza.Tot ce am investit in masina a fost pt placerea mea personala.Este o masina pt plimbari nu pt curse sau expozitii auto.Mai multe detalii le voi da pe parcurs.

Mai jos am sa atasez cateva poze :

AlexCt 22-07-10 01:23

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Felicitari,una dintre cele mai frumoase pisici de pe aici.

SAX1987 22-07-10 01:59

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Superb exemplar ! Culoarea imi place mult !

sprinter 22-07-10 03:26

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Masina live e senzatie, arata fara exagerare, mult mai bine decat in poze, foarte foarte foarte curata, e o masina care trage jegosii care blocheaza lumea in parcare :lol: (multumesc mult fratele meu, nici acum nu pot sa uit). E una din pisicile care arata chiar cum trebuie. Te pup si multa bafta cu masina ai grija de ea ca ne suparam:lol:

dr_pricop 22-07-10 08:36

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
a iesit frumos.jos palaria nu am ce zice si fara incidente claudiule.numai bine

CT.20.KTL 22-07-10 08:59

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Salut !
Esti posesorul si celuilalt exemplar ? :)))) sau doar al Bmw`ului ?

pwr_bz 22-07-10 09:24

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Frumoasa masinuta.
Era si timpul sa aive un topic.
Sa te bucuri de ele atat masina cat si fata:)
Frumos pictorialul.
Planuri de viitor?
Bft cu proiectul.

ClaudyuNSL 22-07-10 11:35

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 3534469)
Masina live e senzatie, arata fara exagerare, mult mai bine decat in poze, foarte foarte foarte curata, e o masina care trage jegosii care blocheaza lumea in parcare :lol: (multumesc mult fratele meu, nici acum nu pot sa uit). E una din pisicile care arata chiar cum trebuie. Te pup si multa bafta cu masina ai grija de ea ca ne suparam:lol:

stii prea bine ca am foarte mare grija de ia :D

Quote:

Originally Posted by CT.20.KTL (Post 3534696)
Salut !
Esti posesorul si celuilalt exemplar ? :)))) sau doar al Bmw`ului ?

Celalalt exemplar nu imi apartine deci nu comentez:-P

Quote:

Originally Posted by pwr_bz (Post 3534736)
Frumoasa masinuta.
Era si timpul sa aive un topic.
Sa te bucuri de ele atat masina cat si fata:)
Frumos pictorialul.
Planuri de viitor?
Bft cu proiectul.

Planuri de viitor nu stiu daca pot numi asa...eu in fiecare zi mai schimb cate ceva mai mesteresc la cate o chestie si tot asa.


Multumesc tuturor pt urari.

Provenzano 22-07-10 11:38

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
frumos si cu gust. asa Da.

CT.20.KTL 22-07-10 11:49

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
pacat :))) ... e bine totusi ca ai ramas cu o pisicutza :))) sa o stapanesti sanatos. si fara incidente

TEO_VL 22-07-10 12:53

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
frumos jeepu, sa o stapanesti cu placere clauuuuuuuuu:rolleyes2:rolleyes2

RoByNeT 22-07-10 13:01

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Felicitari pentru exemplar. Si din perspectiva mea, asa ar trebui sa arate o matza. Superb :)

PS: fa ceva cu evacuarea aia stii tu :lol:

vladigrec 22-07-10 17:03

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
cel mai frumos si ingrijit e36 cabrio de pe 4T !!! supeerba!!!

ClaudyuNSL 22-07-10 17:52

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3535317)
Felicitari pentru exemplar. Si din perspectiva mea, asa ar trebui sa arate o matza. Superb :)

PS: fa ceva cu evacuarea aia stii tu :lol:

ms pt urari...evacuarea o schimb la inceputu luni august, vreau o finala cu dubla iesire ca la M plus traseu de inox complet, dar asta dupa ce ii schimb motorasu.

ClaudyuNSL 22-07-10 17:53

Re: E36 - Cabrio Madeira Violett
 
Quote:

Originally Posted by TEO_VL (Post 3535300)
frumos jeepu, sa o stapanesti cu placere clauuuuuuuuu:rolleyes2:rolleyes2

jeep:shock: se lasa si mai jos dar nu avem drumuri in bucresti pt a cobora garda cat mai jos.


All times are GMT +2. The time now is 13:10.

- Copyright 2024 4Tuning