Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Service/Reprezentanta audio in Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/198677-service-reprezentanta-audio-cluj.html)

AB-04-ASS 12-07-10 12:50

Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
Salut,

Am cautat un topic cu tema asta dar nu am gasit asa ca m-am decis sa deschid unul.

Ma intereseaza unde in Cluj se pot gasi persoane capabile care sa iti demonteze sistemul audio stock al masiniii si sa instaleze unul aftermarket intr-un mod profesional.

Mai exact, ma intereseaza pentru inceput montarea unui head-unit Alpine, Pioneer sau Clarion intr-un Opel Astra G Coupe, dar vreau daca se poate sa pastrez functionalitatea comenzilor originale de pe volan si a display-ului TID al masinii (asta din urma daca e posibil). Am inteles ca am nevoie de 2 adaptoare: unul pentru conectica noii unitati la masina si unul pentru comenzile de pe volan.

Pe viitor ma intereseaza si upgrade la difuzoare + antifonare usi + montare amplificator si un subwoofer.

Ar fii ideal ca service-ul pe care il caut sa poata sa imi comande/aduca toate piesele necesare + instalare ca sa nu mai caut eu si sa fac drumuri aiurea.

jmf_ 12-07-10 14:26

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
Ar fi bine sa ne zici si bugetul, sa nu te trimitem degeaba :lol:

AB-04-ASS 12-07-10 15:15

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
Initial, pentru head-unit as aloca undeva la maxim 700 ron. M-am gandit la un Alpine CDE-111RM pentru ca are iluminare oarecum apropiata cu restul bordului de Astra. Nu vreau sa am prea multe culori in bord (ex: albastru, rosu, verde). Din ce am citit... e compatibil cu comenzile volan.

Pentru restul instalatiei (difuzoare, amplif, antifonare) nu dispun acum de bani asa ca nu ma intereseaza pe moment. O sa fie candva in viitor.

Lil' D 13-07-10 08:48

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
La mine se poate face instalarea la preturi de criza :lol:

Cat despre materiale, posibil sa aduc eu, depinde de ce vrei.

AB-04-ASS 13-07-10 15:29

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
Pai Alpine-ul de mai sus + adaptoare + montare. Si ar fi buna o garantie ca nu imi arzi nimic prin bord :).

Lil' D 13-07-10 18:15

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
Cercetez preturile la Head Unit + Adaptoare si iti dau pe pm un total.

Eu asa cred ca nu ard nimic :lol:

Jokerman170 15-07-10 20:48

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
il recomand pe lil' d, stie ce face omu. iar daca nu ai incredere in persoane fizice du-te la Audiotop pe muncii

cj-86-pit 16-07-10 00:42

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
sau poti apela cu incredere la noi adica pe strada campului nr 133 poate nr masini pe care o detin iti spune ceva cj-86-pyt...0744677528

AB-04-ASS 16-07-10 09:28

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
Stiu masina... ne-am vazut la meetingurile Fiat pe acoperis la Auchan :). Pe vremea aia aveam un Seicento Abarth negru... poate il mai retii. De fapt, daca te uiti la pozele de la meetingurile Fiat de pe forum suntem toti acolo in poze.

Mersi la toti de recomandari!

dani_p 19-12-11 15:32

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
Si eu as avea nevoie de cineva sami monteze difuzoare si mp3 pe un Fiat Doblo cu 2 locuri din 2008

N3astY 02-08-15 20:03

Re: Service/Reprezentanta audio in Cluj
 
Salutare,
Si eu as avea nevoie de ajutor pt instalarea a doua difuzoare in usile de la un seat cordoba din 2003.Nu am achizitionat inca boxele,mergand pe ideea ca poate gasesc un loc in Cluj de unde le cumpar si sa mi le si monteze.
Multumesc anticipat!


All times are GMT +2. The time now is 14:49.

- Copyright 2024 4Tuning