Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   dacia 1300 (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/19813-dacia-1300-a.html)

MOUZE 02-07-06 00:48

dacia 1300
 
6 Attachment(s)
am pus si eu poze cu masina mea... :D
nimic interesant pe la motor...
suspensii intarite si un amarat de dublu corp(nova) momentan cam atat

B-83-DAC 02-07-06 00:49

Re: dacia 1300
 
arata foarte frumos masina,iar suspensiile alea sunt de un efect criminal.Mult succes la tuning si asteptam multe surpriza interesante.Multa bafta si astept sa ne mai vedem

MOUZE 02-07-06 00:51

Re: dacia 1300
 
merci frumos :D
tre sa facem rost de resurse... :(

B-83-DAC 02-07-06 00:53

Re: dacia 1300
 
facem facem eu pregatesc o surpiza.O sa vezi, dar lasa vb despre mine ca am si eu thread.Tu ce ai de gand sa ii faci?

fenyx 02-07-06 01:01

Re: dacia 1300
 
frumoasa masina si bine ai venit!

B-69-TAU 02-07-06 02:05

Re: dacia 1300
 
stil gordini, lasata muuult si finuta, felicitarile mele geo!
o dacie ce se face remarcata prin simplitate!

bravo tati;)

Dorel_gl 02-07-06 11:41

Re: dacia 1300
 
Foarte frumoara masina si foarte ingrijita...ce ai de gand sa ii faci pe viitor?...

Florin Vlad 02-07-06 13:09

Re: dacia 1300
 
Foarte frumoasa... un project car excelent. Am avut si eu 1300... e cel mai frumos model de Dacia ! Mare grija la tunat, sa nu faci vreun kitch. Mergi pe Gordini style, cu suspensie coborata, jante mai mari, bare scoase, shaved doors... in fine, ai prins ideea. N-o strica cu spoilere adaptate din fibra sau alte prostii. Simplu si curat... old school, da cel mai bine pe 1300. Succes si asteptam demararea proiectului !

N3bun3L 02-07-06 19:20

Re: dacia 1300
 
frumoasa masina, simpla cea mai tare, sa ai grija de ea...am si eu una la fel din '72 si anu asta o sa ma apuc sa fac ceva pe la ea....partea tehnica a zis ca mi-o face tata, insa de restu ma priveste.....poate vrea cineva sa imi spuna si mie cineva unde gasesc turometru pt ea....am bord e cel original....ce marime sa aiba cauciucurile casa nu am probleme cu motorul ei original ca sa nu il stric. ast raspunsuri cat mai multe

MOUZE 02-07-06 21:40

Re: dacia 1300
 
Multumesc TUTUROR pt.aprecieri...m-ati coplesit...tau stie :p
ce as vrea sa fac...? ar fi multe...sa mai umblu un pic si la exterior ma gandeam sa o restilizez...sa dau barile jos o perla galbena...manere astupate (spate)poate trecerea la de la 3 la 4 prez.dar ma gandesc ca nu prea merita,as vrea sa gadil un pic motoru sau poate il dau jos de tot :D (si ii pun pedale :p )....momentan am exterior-ul in vedere :)
ps: Florin Vlad...nici in cel mai crunt cosmar al meu nu m-am gandit la spoilere

bafta all am sa va tin la curent... ;)

alexblondul 02-07-06 22:24

Re: dacia 1300
 
draguta masina man ... defapt frumoasa ... sa ai grija de ea ... bafta in continuare si asteptam mai multe

Alpine 03-07-06 10:21

Re: dacia 1300
 
arata bine rau masina.Tabla e in stare buna(din cate vad).ai grija de ea k e ca o printesa.ocupa-te de la mai mult la partea tehnica ca la ext. nu prea ai c face(arata ff bine).Multa bafta

MOUZE 03-07-06 12:42

Re: dacia 1300
 
am foarteee mare grija de ea,cu rugina nu are nici o treaba...in toamna cand am refacut-o(cap coada tinichigerie vopsitorie)am gasit 2 mici gaurele(pana atunci nu a fost pus autogenu' pe ea...mi-a parut rau dar nu am avut incotro)
ce-am uitat sa va zic...gajica e din '78 cu vreo 86mii km :)
e a 2 iubita a mea pe langa prietena :D :D :D
ps:cred ca-mi rupe capu' cand o sa citeasca :( :p

harap alb 04-07-06 01:50

Re: dacia 1300
 
Poate ar fi mers mai bine niste jante cu un design specific perioadei de fabricatie a masinii.Astea moderne dau un efect bizar.Parerea mea.
In rest nimic de obiectat,dupa cum s-a zis mai sus e o frumoasa.Punei o fundita rosie undeva.Bunicile stiu de ce:)

harap alb 04-07-06 02:09

Re: dacia 1300
 
Quote:

Originally Posted by harap alb
Punei o fundita rosie undeva.Bunicile stiu de ce:)

De fapt e funta nu funda:P.Limba romana ce sa-i faci:)
Asta ca sa elimin viitoare corectii.Scuze de off-topic

Inca odata felicitari pt masina


All times are GMT +2. The time now is 09:59.

- Copyright 2026 4Tuning