Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arcuri, Amortizoare si Frane (https://forum.4tuning.ro/462-arcuri-amortizoare-frane.html)
-   -   [Vand] BILSTEIN, EIBACH, H&R, TA-TECHNIX ! Suspensii Reglabile/Fixe, Arcuri/Amortizoa (https://forum.4tuning.ro/462-arcuri-amortizoare-frane/198101-vand-bilstein-eibach-and-ta-technix-suspensii-reglabile-fixe-arcuri-amortizoa.html)

dani3lll 20-12-10 19:46

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by zamburic (Post 3913638)
Salut,
suspensie reglabila pentru golf 5 , 1.6 fsi la ce bani?

ai pm.
salut

Shuba88 22-12-10 03:21

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Sal.. arcuri sport 60/40 wv polo 86c? Pret? Ms :-)

dani3lll 22-12-10 13:20

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by Shuba88 (Post 3918320)
Sal.. arcuri sport 60/40 wv polo 86c? Pret? Ms :-)

salut
ai pm.

dRR-XWX 31-12-10 00:48

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
salut, pentru cielo? arcuri si amortizoare... merg de vectra a, kadet e...

dani3lll 31-12-10 14:34

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 3942410)
salut, pentru cielo? arcuri si amortizoare... merg de vectra a, kadet e...

ai pm. salut

sirAdrian 03-01-11 15:26

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Ma intereseaza o suspensie sport pentru un VW Polo 6N. Am gasit una la 681 lei-> https://www.4tuning.ro/magazin/kit-su...-id-21817.html. Tu ai putea sa imi faci o oferta mai avantajoasa?

PS: Ai si suspensie reglabila?

dani3lll 03-01-11 16:33

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by sirAdrian (Post 3949886)
Ma intereseaza o suspensie sport pentru un VW Polo 6N. Am gasit una la 681 lei-> https://www.4tuning.ro/magazin/kit-su...-id-21817.html. Tu ai putea sa imi faci o oferta mai avantajoasa?

PS: Ai si suspensie reglabila?

ai pm. salut

marutzu_vti 05-01-11 19:05

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
salut ma intereseaza ceva reglabila pt o honda civic eg din 93 ce ai pret si poza daca se poate mersi

dani3lll 05-01-11 19:09

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by marutzu_vti (Post 3956855)
salut ma intereseaza ceva reglabila pt o honda civic eg din 93 ce ai pret si poza daca se poate mersi

ai pm. salut

marutzu_vti 05-01-11 19:17

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
ce firma este? poza se poate?

dani3lll 05-01-11 19:33

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by marutzu_vti (Post 3956889)
ce firma este? poza se poate?

http://tuningart.de/SITE/index.php?o...mid=56&lang=en
poze & firma!

chelloo83 05-01-11 20:30

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Salut, niste amortizoare fata pentru un matiz din 2000?

dani3lll 06-01-11 04:09

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by chelloo83 (Post 3957136)
Salut, niste amortizoare fata pentru un matiz din 2000?

nu am nimic din gama daewoo.
salut

ag22tur 09-01-11 19:21

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Niste arcuri sport pt golf 5 1.9tdi la ce bani? Si cu ce drop?
Mc anticipat.

dani3lll 09-01-11 22:55

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by ag22tur (Post 3969457)
Niste arcuri sport pt golf 5 1.9tdi la ce bani? Si cu ce drop?
Mc anticipat.

nu am decat suspensie reglabila pt golf 5. salut

ag22tur 09-01-11 23:36

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Si aia la ce bani?Mc.

dani3lll 09-01-11 23:39

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by ag22tur (Post 3970355)
Si aia la ce bani?Mc.

ai pm. salut

laurentiu88richi 10-01-11 01:24

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
1 Attachment(s)
Salut.
Nu prea am mare habar de suspensiile astea.
Am si eu ceva intrebari daca nu te superi.
Am o corsa D si sunt interesat de suspensii reglabile sau doar arcuri.
La suspensiile reglabile pot beneficia de reglaj numai lasand masina sau cursa de reglare se imparte si pentru a ridica masina si pentru a lasa masina?
Eu am deja pe masina "suspensii sport" , intradevar, chiar sunt foarte tari, totusi as dori sa las masina cu 2-3 cm mai jos.
Ai ceva arcuri sau sa-mi dai un sfat despre suspensiile reglabile?
Am mai vazut arcurile care au spirele in 2 randuri, unele mai rare si altele mai des, dar totu pe acelasi arc. Sunt mai confortabile? sau ce avantaje am si dezavantaje?
Am sa pun si o poza cu masina cu actualele suspensii :D
Multumesc anticipat.

dani3lll 10-01-11 02:04

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu88richi (Post 3970536)
Salut.
Nu prea am mare habar de suspensiile astea.
Am si eu ceva intrebari daca nu te superi.
Am o corsa D si sunt interesat de suspensii reglabile sau doar arcuri.
La suspensiile reglabile pot beneficia de reglaj numai lasand masina sau cursa de reglare se imparte si pentru a ridica masina si pentru a lasa masina?
Eu am deja pe masina "suspensii sport" , intradevar, chiar sunt foarte tari, totusi as dori sa las masina cu 2-3 cm mai jos.
Ai ceva arcuri sau sa-mi dai un sfat despre suspensiile reglabile?
Am mai vazut arcurile care au spirele in 2 randuri, unele mai rare si altele mai des, dar totu pe acelasi arc. Sunt mai confortabile? sau ce avantaje am si dezavantaje?
Am sa pun si o poza cu masina cu actualele suspensii :D
Multumesc anticipat.

in primul rand tin sa te anunt ca nu am nimic pt corsa D insa cate ceva iti voi raspunde la ceea ce ma intrebi
La suspensiile reglabile le poti cobora sau le poti ridica. De coborat le cobori pana la 8cm(aici vb de TA-Technix) iar de ridicat nu stiu sa iti spun exact insa cu siguranta urca putin mai sus decat niste suspensii stock
Reglabila iti recomand daca o cobori cu adevarat insa daca tu spui ca nu vrei decat 2-3 cm eu personal iti recomand arcuri.
Din poza mie nu imi pare a avea vre-o suspensie sport pe ea sincer. Poate doar niste arcuri dar acestea nu o fac foarte rigida masina si nu stiu cat de mult simti tu asta. Acum tu sti ce vrei cu adevarat sau cat de jos o vrei ca sa zic asa. Eu iti recomand doar arcuri...nimic mai mult
Eu am incercat sa te ajut cu un sfat.
Numai bn

laurentiu88richi 10-01-11 13:41

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
1 Attachment(s)
Am inteles, multumesc mult pentru sfta.
Dar la treaba cu arcurile nu mi-ai raspuns:P.
Daca pun ceva arcuri mai joase e posibil sa stric amortizoarele masini pentru ca stau mai comprimate?
Am pus si o poza cu arcuri care sunt in 2 randuri sa zic asa.....sper ca ai inteles la ce m-am referit.

dani3lll 10-01-11 14:07

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu88richi (Post 3971527)
Am inteles, multumesc mult pentru sfta.
Dar la treaba cu arcurile nu mi-ai raspuns:P.
Daca pun ceva arcuri mai joase e posibil sa stric amortizoarele masini pentru ca stau mai comprimate?
Am pus si o poza cu arcuri care sunt in 2 randuri sa zic asa.....sper ca ai inteles la ce m-am referit.

poza nu mi se incarca dar acelasi sistem il am si eu pe masina arcuri sport+ amortizoare stock si nu au patit nimic. eu recomand.
numai bn

marutzu_vti 11-01-11 19:42

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
salut mai zimi si mie pretu la suspensie reglabila pt honda civic din 93 eg 6 si cat o lasa an jos si ce garantie am la ia? mersi frumos

dani3lll 11-01-11 21:16

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by marutzu_vti (Post 3975974)
salut mai zimi si mie pretu la suspensie reglabila pt honda civic din 93 eg 6 si cat o lasa an jos si ce garantie am la ia? mersi frumos

ai pm. salut

cezar_baja 11-01-11 22:10

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
salut pt un SANDERO ai cumva ceva? pret

dani3lll 12-01-11 01:50

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by cezar_baja (Post 3976613)
salut pt un SANDERO ai cumva ceva? pret

pt dacia nu am nimic, pt renault mai am ceva.
salut

dydy-andrey 12-01-11 10:18

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
pt golf 3 o reglabila?
ce pret?

dani3lll 12-01-11 10:59

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by dydy-andrey (Post 3977666)
pt golf 3 o reglabila?
ce pret?

ai pm .
salut

valyh 12-01-11 11:19

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
o suspensie reglabila pe inaltime si duritate pt golf 3 la ce pret ajunge?

dani3lll 12-01-11 11:45

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by valyh (Post 3977852)
o suspensie reglabila pe inaltime si duritate pt golf 3 la ce pret ajunge?

ai pm. salut

mihuxviii 12-01-11 13:28

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
salut! am cumparat anul trecut 2 amortizoare fata Ta-Technix, sport (galbene) pentru un vw golf 4, 1.9 tdi, 90 cp, si as vrea sa le schimb cu unele normale, mi se par prea dure astea sport, as putea sa le dau la schimb p'astea si o diferenta? daca nu zi-mi un pret pentru cele normale, precizez ca am mers cu astea sport 10000 km, practic sunt ca si noi si le am pe masina montate cu arcuri normale nu sport. ms!

dani3lll 12-01-11 15:39

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by mihuxviii (Post 3978182)
salut! am cumparat anul trecut 2 amortizoare fata Ta-Technix, sport (galbene) pentru un vw golf 4, 1.9 tdi, 90 cp, si as vrea sa le schimb cu unele normale, mi se par prea dure astea sport, as putea sa le dau la schimb p'astea si o diferenta? daca nu zi-mi un pret pentru cele normale, precizez ca am mers cu astea sport 10000 km, practic sunt ca si noi si le am pe masina montate cu arcuri normale nu sport. ms!

eu nu fac altceva decat comanda la aceste produse iar in legatura cu schimbul nu te pot ajuta, imi pare rau.

salut

mihuxviii 13-01-11 01:02

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
ok...dar nu mi-ai zis un pret pt cele normale de fata, masina vw golf 4 variant, 1,9 tdi, 90 cp, ALH. ms!

dani3lll 13-01-11 10:35

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by mihuxviii (Post 3980389)
ok...dar nu mi-ai zis un pret pt cele normale de fata, masina vw golf 4 variant, 1,9 tdi, 90 cp, ALH. ms!

ti-am trimis pret in pm. salut

mihuxviii 13-01-11 12:04

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
nu am primit nici un pm...

Paul_vw 13-01-11 18:49

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
pt golf 5 2005 1,9tdi bkc doua amortizoare fata cu diametru de 50mm!!!

pret pt o suspensie reglabila si pt fixa

Paul_vw 13-01-11 18:49

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
pt golf 5 2005 1,9tdi bkc doua amortizoare fata cu diametru de 50mm!!!

pret pt o suspensie reglabila si pt fixa


preturi pls

dani3lll 13-01-11 18:57

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by Paul_vw (Post 3982409)
pt golf 5 2005 1,9tdi bkc doua amortizoare fata cu diametru de 50mm!!!

pret pt o suspensie reglabila si pt fixa


preturi pls

ai pm. salut

crayzi_b0y 14-01-11 15:07

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
2 amortizoare fata pt e36 la ce pret ai?

dani3lll 14-01-11 15:25

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
Quote:

Originally Posted by crayzi_b0y (Post 3985007)
2 amortizoare fata pt e36 la ce pret ai?

ce fel de amortizoare ?

crayzi_b0y 14-01-11 17:31

Re: TA-TECHNIX !! Suspensie Reglabila/Fixa, Arcuri/Amortizoare Sport pt orice masina.
 
stock nu sport, pe gaz sau pe ulei.astept un pret.numai bine!


All times are GMT +2. The time now is 12:21.

- Copyright 2024 4Tuning