Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Fiat (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat.html)
-   -   Bravo - Vecchia Scuolla (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat/198022-bravo-vecchia-scuolla.html)

Medox 08-07-10 10:56

Bravo - Vecchia Scuolla
 
3 Attachment(s)
Salutare tuturor posesorilor de Fiat. M-am hotarat in cele din urma sa imi prezint si eu masina, cu toate ca o am de ceva timp. Masina e un Bravo cumparat in 2008, cu 155 de mii de KM la bord, ea fiind din 2001. Culoare gri azuriu in traducere, motor de 1.6 , 103 cai Neimblanziti :D, clima, 4 Airbag si restu.... O sa pun cateva poze cu ea, si cum arata cand am luat-o. In continuare o sa prezint ce am mai facut la ea..

Medox 08-07-10 11:01

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
1 Attachment(s)
Prima modificare vizuala ...au fost triplele facute negre, date jos semnele de pe laterale si de pe spate, si toba..sport marca CARUB :)) ( oricum suna binisor).............. uitasem de cupola in folie neagra luciasa si semnalizari negre , tot cu folie :rolleyes2

Medox 08-07-10 11:04

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
2 Attachment(s)
stiu ca multi o sa zica..ca ce am facut nu se cheama tuning...dar nah dupa buget am incercat sa-i dau alt look.

Apoi din cauza ca spoilerul fata era fisurat un pic,am zis eu si am zis rau, sa-l imbrac in folie de carbon, cam proasta investitie, dar asta a fost...daca m'as fi gandit mai bine l-as fi refacut. in fine..acuma am alta bara nou ce urmeaza sa o urc pe masina in toamna.
Am uitat sa mentionez de careul de asi ( pt ca sunt un impatimit al pokerului) si de pleoape ( pe care nu le mai am oricum:!::???:)...

Medox 08-07-10 11:11

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
3 Attachment(s)
Am uitat sa mentionez ca pozele de mai sus sunt mai vechi de pe cand faceam parte din KATANA TEAM ( Scuzele de Rigoare pt poze , in caz ca se supara cineva, deoarece momentan nu mai sunt membru).
In cele din urma neputand sa inmatriculez masina pe Ro pt ca se dublase taxa, am ales sa merg in Bulgaria..si sa o inmatriculez acolo. Si la intoarcere i-am pus si folie.

Medox 08-07-10 11:18

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
7 Attachment(s)
Acum are jante de coupe. Si arata cam ca in pozele urmatoare...

Iar acum ce urmeaza sa mai fac.

- vreau sa vopsesc lateralele din nou plus spoiler fata si spate plus bandouri;
- cupola si capoata = folie imitatie carbon;
- bad boy look;
- angel eyes plus xenon;
- acareturi la motor;
- suspensie sport ( cel putin arcuri) ;
- aripi spate trase sau umflate, nici nu stiu ( poate ma ajuta cineva) , pt ca imi atinge cu jantele de 16 ;

cam atat momentan...
- jante vopsite in gri titan.
Astept pareri , idei. orice e bine venit...Ms anticipat pt cei care vor citi.

Medox 08-07-10 11:37

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
2 Attachment(s)
Ultima achizitie Simoni Racing :) si 2 sigle Abarth, plus 4 pt jante doar cu scorpionu.

Jokerman170 08-07-10 11:44

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
siglele abarth pt ce? e abarth masina?

Medox 08-07-10 11:49

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
Nu, dar si un ABARTH, e defapt tot o masina Fiat nu? De aceea vreau sa port si eu o sigla , la mine pe masina. Ma asteptam sa fiu judecat pt asta....:-J. Se poarta in IT , de ce nu s'ar purta si in RO, doar nu am pus semnu Nike si NO Fear sau mai stiu ce alte porcarii...

Jokerman170 08-07-10 11:59

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
Quote:

Originally Posted by Medox (Post 3502135)
Nu, dar si un ABARTH, e defapt tot o masina Fiat nu?

da, un abarth e un fiat, dar un fiat nu e neaparat un abarth

Medox 12-07-10 17:11

Re: Italian Car - > Fiat Bravo, Vecchia Scuolla.
 
nu mai zice nimeni nimic? Voiam si eu sa mai cer niste sfaturi..

Medox 27-07-10 17:34

Re: Bravo - Vecchia Scuolla
 
se poate inchide.ms 4t.

marius3030 27-07-10 21:00

Re: Bravo - Vecchia Scuolla
 
sal...
imi poti spune s mie ce marime au jante tale alea de coupe?de unde lu-ai luat si cat ai dat pe ele?




ps:si daca ai de gand sa le vinzi da-mi un pm ca sunt interesat

denver 30-07-10 11:25

Re: Bravo - Vecchia Scuolla
 
Mai eu ti-am zis tie ca pana la urma ai sa cocalarizezi masina asta saracuta de ea :))

Medox 30-07-10 15:42

Re: Bravo - Vecchia Scuolla
 
pe jante am dat 9 mil, de pe aici de undeva le-am luat. nu sunt de vanzare jantele, doar anvelopele.

bucsy 17-01-11 16:04

Re: Bravo - Vecchia Scuolla
 
siglele abarth pt ce? e abarth masina?

da ce au siglele ? nu tot acolo e facut fiatu ,poate ti-e ciuda ca nu ai si tu asa ceva !!!:D


All times are GMT +2. The time now is 11:08.

- Copyright 2024 4Tuning