Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   arcuri bmw e36 (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/197704-arcuri-bmw-e36.html)

al3cs 06-07-10 14:45

arcuri bmw e36
 
de curand mi-am achizitionat niste jante pe 17" cu cauciucuri 205/45/r17 si masina e prea inalta pe fata. acum vine si intrebarea, pot sa tai din arcuri sa o mai cobor putin cam 2-3 cm? mentionez ca doar pe fata vreau sa tai din arcuri.
vreau sa stiu doar daca se poate si ce dezavantaje sunt?

jipianu 10-07-10 18:11

Re: arcuri bmw e36
 
eu zic sa stai linistit cu taiatul din arcuri... e una din marile prostii pe care le poti face.
strange ceva banuti si puneti o suspensie sport macar pe fata

al3cs 12-07-10 13:38

Re: arcuri bmw e36
 
ms ptr. raspuns, m-am mai gandit oare daca schimb doar arcurile stock cu unele sport si sa las telescoapele originale mai coboara masina? se simte vreo diferenta ceva, sau nu merita?

myky99 12-07-10 21:48

Re: arcuri bmw e36
 
Quote:

Originally Posted by al3cs (Post 3512496)
ms ptr. raspuns, m-am mai gandit oare daca schimb doar arcurile stock cu unele sport si sa las telescoapele originale mai coboara masina? se simte vreo diferenta ceva, sau nu merita?

de coborat coboara....dar va fi putin cam .....barca ....schimba si telescoapele;)

maka.bbm 14-08-10 21:54

Re: arcuri bmw e36
 
salut. am eu un set de arcuri sport Weitec pt E36 pe fatza, le dau la un pret foarte bun. daca esti interesat lasa-mi un PM.

bonus: livrare la domiciliu:))))


All times are GMT +2. The time now is 18:15.

- Copyright 2026 4Tuning