Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - M3 x2 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/196702-e30-m3-x2.html)

anduaox 29-06-10 22:22

E30 - M3 x2
 
6 Attachment(s)
topicul asta o sa fie doar pentru cei interesati. ce nu consider constructiv indiferent dace e lauda sau critica va fi sters.

momentan cel negru este desfacut absolut complet. s-a terminat lucrul la partea de caroserie. si s-a inceput asamblarea.
la cel rosu se schimba distributia si se rezolva o mica problema de tinichigerie

Snoopz 29-06-10 22:33

Re: E30-M3 x2
 
Congrats. man !!
Cel rosu e ..mirific ,dar nici cel negru nu e mai prejos :D,

world_eye007 29-06-10 22:43

Re: E30-M3 x2
 
Cel negru arata mai "bandit" asa. Foarte frumoase aman2, modelul rosu il am macheta 1:18. :-P

Mi se pare mie sau farurile la cel negru sunt mai inchise?

anduaox 29-06-10 22:47

Re: E30-M3 x2
 
cel negru are hella smoked. sau avea ca au mai ramas decat 2... da asta e ultima problema acum.
o sa pun maine poze cu stadiul de lucru la cel negru.

Cipilica 29-06-10 22:55

Re: E30-M3 x2
 
Multumim ca te-ai gandit sa ne incanti si noua privirile cu frumusetile astea doua.
Felicitari pentru pasiune si pentru faptul ca ai foarte mare grija de ei. Ma bucur nespus cand vad un urs ca ajunge pe mana cuiva pasionat.
Pentru mine M3 E30 este visul suprem de masina.Sper sa mi-l pot implini intr-o buna zi. Momentan cea mai mare problema este taxa care efectiv ii dubleaza valoarea.
Dar sa revenim...
Ceva poze cu interioarele nu ai? + ca oricat de multe poze ai pune tot nu vor fi de ajuns.
Ce motor are cel rosu? Daca nu e secret.
Si bineanteles mai multe detalii daca se poate.
Inca o data sincere felicitari.


Din partea mea numai respect, tuturor celor care il merita.


L.E. ca tot veni vorba de machete, am si eu ambele variante :lol:, dar pe rosu

anduaox 29-06-10 23:15

Re: E30 - M3 x2
 
2 Attachment(s)
cel rosu este aproape stock. in afara de rotile acs pe 18 si suspensia reglabila H&R. in afara de asta are buza fata si eleronul de M3 EVO2. motorul este stock 2.3 215 cai.
cel negru, ca modificari pana acum are suspensie kw variant 1 si etrieri brembo cu 4 pistonase si discuri de M3 E46 pe spate. se lucreaza la ultimele detalii. apoi o sa incerc sa montez pe fata etrieri brembo cu 6 pistonase si discuri de M3 E46 CSL sau M3 E92.
nu cred ca are rost sa insir chiar toate piesele oem cumparate noi pentru ca as umple 1 pagina.
am poze doar cu interiorul de la cel rosu.

cred ca mai piperat este pretul de achizitie. nu cred ca taxa dubleaza valoarea unui M3 E30. nu stiu cat este acum taxa la un motor de 2300. mai ales ca exista si varianta cu catalizator si euro 1. deci cu putin ajutor se micsoreaza taxa.

myky99 29-06-10 23:17

Re: E30 - M3 x2
 
absolut sexness!

dog99 29-06-10 23:21

Re: E30 - M3 x2
 
Quote:

Originally Posted by anduaox (Post 3481107)
topicul asta o sa fie doar pentru cei interesati. ce nu consider constructiv indiferent dace e lauda sau critica va fi sters.

momentan cel negru este desfacut absolut complet. s-a terminat lucrul la partea de caroserie. si s-a inceput asamblarea.
la cel rosu se schimba distributia si se rezolva o mica problema de tinichigerie

pai cum sa nu lauzi aceste masini,sunt fara cuvinte.

spor la treaba cu cel negru

ovidiu89 29-06-10 23:40

Re: E30 - M3 x2
 
masini de coletie amandoua. bafta cu ele!

nazca 29-06-10 23:58

Re: E30-M3 x2
 
Quote:

Originally Posted by anduaox (Post 3481210)
cel negru are hella smoked. sau avea ca au mai ramas decat 2... da asta e ultima problema acum.
o sa pun maine poze cu stadiul de lucru la cel negru.

bafta cu proiectul
in rest nu prea am cuvinte
cel negru este cumva sport evolution?

CatalinM 30-06-10 00:04

Re: E30 - M3 x2
 
4 Attachment(s)
Sunt superbe amandoua,:shock: am avut placere de a le vedea, cel rosu la Vitantis iar cel negru la Romexpo la drift anul trecut.
Ce motor va primi cel negru, in caz ca nu este secret ? Tinand cont de sistemul de franare primit presupun ca se va schimba si motorul.

+cateva poze
Attachment 1544067 Attachment 1544068

Attachment 1544069 Attachment 1544082

SAX1987 30-06-10 01:07

Re: E30 - M3 x2
 
Bibelouri !! Felicitari pentru ele si restul colectiei :D !

Marian_nebunu 30-06-10 08:57

Re: E30 - M3 x2
 
Observ ca ejti un baiat cu bani multi :D si ca nu conteaza cat costa tu dai,
imi place mult la tine ca desii ai bani nu ai "curiozatea " unei alte masini ,ejti un fan adevarat Bmw !!!
felicitari:D cel negru mie unu imi place mai mult :D

bafta cu masinile in continuare :D

anduaox 30-06-10 11:08

Re: E30 - M3 x2
 
7 Attachment(s)
cel negru mai are pana la motor asa ca prefer sa nu ma gandesc momentan. sunt 5 variante de motorizare. cand o sa stabilesc ceva o sa anunt.
si ma intreba cineva mai devreme daca e sport evolution. nu este. cu toate ca imi doresc unul.
si cateva poze. si o parte din cele 11 faruri galbene hella.:-P:-P:-P

Cipilica 30-06-10 12:47

Re: E30 - M3 x2
 
Wow, dupa cum e dezechipat cel negru se vede ca ai facut o treaba buna, nici nu ma asteptam altfel.
Vazusem anuntul tau pentru faruri galbene dar nu ma asteptam ca vrei sa faci colectie :lol: Sper sa iei si proiectorele tot galbene sa fie setul complet, in combinatie cu anumite culori de vopsea vin mai bine decat cele smoked.
Referitor la motorizarea pentru cel negru, vrei ceva mai mult decat ce a fost pe el? Si apropo, tinand cont ca ai doi, se merita sa pastrezi unul cu motorul original, stiu ca nu este chiar satisfacator (depinde ce vrei) dar in curand aproape ca nu vor mai fi ursi M stock.
Mai ai BBS-urile care au fost pe cel negru? Parerea mea ca dau foarte bine pe urs in orice situatie, ma refer la felul in care arata fiecare urs in parte incaltat cu ele. Si ca sa nu te plictisesti le poti schimba cand ai chef.
Te-am rugat sa pui foto cu interioarele pentru a vedea daca le-ai pastrat originale, parerea mea ca ursul nu se pupa cu noile tendinte mai ales la scaune. Poate doar cu unele Cecotto, insa sunt foarte rare si scumpe.
Si inca ceva, cu cel negru te axezi tot pe clasic (original) sau pe racing?

Multa bafta si sa ai grija de ei, merita.
Are rost sa-ti mai spun ca e topicul meu favorit?8)


All times are GMT +2. The time now is 14:58.

- Copyright 2024 4Tuning