Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oradea (https://forum.4tuning.ro/86-oradea.html)
-   -   Sound Identity - proiecte noi si inovatii (https://forum.4tuning.ro/86-oradea/19665-sound-identity-proiecte-inovatii.html)

SoundIdentity 28-06-06 17:30

Sound Identity - proiecte noi si inovatii
 
Acest Topic L-am Deschis Sa Isi Prezinte Fiecare Masina Cap Coada Cu Si Toate Inventiile Si Noile Proiecte Efectuate!!!

SoundIdentity 28-06-06 17:46

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
3 Attachment(s)
de exemplu!!!wv.polo clasic masina mea personala a trecut peste f f f multe modificari pana a ajuns la gusturile mele personale..aici de exemplu nu vreau critizari ci doar expuneri de idei realizari efectuate si eventuale cereri de pareri intre cei interesati de acest topic.
ultima mea inovatie este monitoarele montate in tetiere!!!vezi poza ;)

Zuky 28-06-06 18:48

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Faina mashina SoundIdentity....tzine-o tot asha....

BIG_mafia 28-06-06 18:58

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
foarte tare mashina...altceva ai mai schimbat in ultimu timp?!

horguemtuning 28-06-06 20:41

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Ce bine Sandu incerc sa fac si eu poza ce ce fac !

DR.ZOZO 28-06-06 21:37

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
stai ca vin:)

SoundIdentity 29-06-06 10:05

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
asa va vreau!!!bagati toti ce aveti...fara da si poate aici nu criticam expunem corectam si dam idei si altora prin unele proiecte ;)

civic_ex 29-06-06 15:28

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
in max 2 sapt o sa imi expun si eu masina. modificari drastice ale interiorului, fete de usi complet schimbate, imbracate in fibra si sistem pe 3 cai activ.

Bicuss 29-06-06 15:31

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
ceva poze cu polo ala ...darpe afara...

SoundIdentity 29-06-06 16:14

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Quote:

Originally Posted by civic_ex
in max 2 sapt o sa imi expun si eu masina. modificari drastice ale interiorului, fete de usi complet schimbate, imbracate in fibra si sistem pe 3 cai activ.

suna bine!!!:):):)si ce zici si ce faci;)

civic_ex 30-06-06 14:27

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
om vedea ce o fi sandule. am vazut k mai sunat ieri, dar era telu acas

BIG_mafia 30-06-06 18:59

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Bicuss
ceva poze cu polo ala ...darpe afara...

uite nishte poze cu polo`u sper sa nu se supere proprietaru

Andre3y 30-06-06 20:08

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
6 Attachment(s)
Cu micici modificari in porbagaj,interior,exterior :evil: :evil: :evil:

horguemtuning 02-07-06 13:56

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
1 Attachment(s)
Stai ca pun primele spy pics din faza de creatie de la un BMW ce se va gata saptaman viitoare ! Apropo m-ati bagat in boala cu fetele de usi las ca fac si eu una :-)

SoundIdentity 02-07-06 15:11

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
salut baiti!!!momentan nu sunt acasa la poze dar am noutati ptr voi...:):):)smomentan sunt la 400 km de oradea dar maine revin si mai va dau ceva nou ;)pana atunci paaaa!!!!;)

BH-15-RIC 02-07-06 22:16

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Pe unde umbli omule ca te-am cautat si la magazin simbata si nu erai ? Ai fost dupa BOMBA ROSIE ?

daflyer_oradea 03-07-06 14:29

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
se pare ca da...

horguemtuning 06-07-06 23:15

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
1 Attachment(s)
Iata asa incepe sa arate BMWul dupa vopsire cand a inceput reasamblarea !

SoundIdentity 07-07-06 07:09

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
chiaar vroiam sa zic ....mai baieti ati ramas fara cuvinte sau sunteti fara proiecte noi?????hai ma curaj si poze!!!:):):):):) poate dupa masa asta mai pun ceva FAIN ;)

M.T.M. 07-07-06 07:30

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
semnalizatoarele alea albe strica aspectu, ca sa numai vb de spoileru ala de japoneza. Daca vrei o masina gen 2fast2furious, get a civic or sothing. Nu strica un BMW, o masina nemteasca.

SoundIdentity 07-07-06 07:42

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Quote:

Originally Posted by M.T.M.
semnalizatoarele alea albe strica aspectu, ca sa numai vb de spoileru ala de japoneza. Daca vrei o masina gen 2fast2furious, get a civic or sothing. Nu strica un BMW, o masina nemteasca.

stai sa o vedem live!!!sau macar din toate directiile ;) oricum eu zic ca mecle ;) adica fata are :) si cine a vopsit-o a zis ca e super faina :):):)

apropo M.T.M . .....cum stai cu muzica?te-ai hotarat?ce iti pui si cu cine???:):):)

theabsolutesound 08-07-06 01:25

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Quote:

Originally Posted by horguemtuning
Iata asa incepe sa arate BMWul dupa vopsire cand a inceput reasamblarea !

mie imi place f mult telescopul ala de capota ......ala e tot efectu .....de unde gasesc asa ceva ....:D:D:D:D

TVMfelina 08-07-06 12:02

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Quote:

Originally Posted by horguemtuning
Iata asa incepe sa arate BMWul dupa vopsire cand a inceput reasamblarea !

parca i-ar fi stat mai bine daca plasa ar fi fost neagra sau suflat pe plasa asta argintie cu negru ceva gen 'greedy' sau 'aem' :P si nishte angeleys-uri 'inpro' :D

horguemtuning 08-07-06 17:06

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
4 Attachment(s)
Iata acum asamblata , stati flex angel eyesurile si stopurile LED Technic sunt doar am pus astea pana s-a facut spoilerele si la vopsit sa nu se zgarie , dealtfel masina primeste saptamana viitoare 2 tobe de carbon urmand pe urma drumul spre Budapesta pentru a se inlocui inima lui , adica motorul cu unul M3 .

horguemtuning 08-07-06 17:12

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Deja sunt si scaune scoica de la Schnitzer si muzica de la Sound Identity , ce va ramane dupa motor interiorul.
MTM - bara imensa trebuie deoarece vor fi 3 radiatoare , adica acum sunt cel de motor, cel de aer conditionat si va mai primi un intercooler care va scoate

SoundIdentity 09-07-06 08:24

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Quote:

Originally Posted by horguemtuning
Deja sunt si scaune scoica de la Schnitzer si muzica de la Sound Identity , ce va ramane dupa motor interiorul.
MTM - bara imensa trebuie deoarece vor fi 3 radiatoare , adica acum sunt cel de motor, cel de aer conditionat si va mai primi un intercooler care va scoate

laci tati!!! pot sa dau si eu niste sfaturi acestei maSINI IN EXTERIOR PROPRIETARULUI? asa ulterior ???
1.retrovizoarele
2. jantele...acolo de erai destept iti vindeai jantele tale si era f f f brutall...sau ceva cu bordura ca baloanele acelea nu cred ca corespund cu masina
3.la numar in spate era frumusel incarcat locasul si mutat numaru jos intre cele doua viitoare tobe ;)
4.intradevar cum zic si baieti stopuri spate si semn.fata
...............deci acestea sunt doar niste idei vopseaua este super minunata ...live e cu totul altceva ;)e f faina dar ar mai fi niste mici chichituri ;)

SoundIdentity 09-07-06 09:00

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
apropo!!!la capitolu stopuri faruri si eu personal stau nasol :( dar viitoru spune totul;)

horguemtuning 09-07-06 12:29

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Sandu - ti-am zis stopurile si farurile sunt la Tg Mures deja doar nu le-am montat deoarece acum am scos masina de la vopsit , si iti dai seama ca acolo nu il duci cu angel eyes sa se frece ! Cat despre jante si eu sunt convins insa el se si-a luat deocamdata pe astea pana se gaseste buget pentru altele sau se dau astea.
Numarul e o idee buna !

Mihaitza_tdi 09-07-06 12:52

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Frumos bmw-ul!!!super arata fatza masini il face mult agresiv de cat ii!!!;)

SoundIdentity 09-07-06 13:15

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Quote:

Originally Posted by horguemtuning
Sandu - ti-am zis stopurile si farurile sunt la Tg Mures deja doar nu le-am montat deoarece acum am scos masina de la vopsit , si iti dai seama ca acolo nu il duci cu angel eyes sa se frece ! Cat despre jante si eu sunt convins insa el se si-a luat deocamdata pe astea pana se gaseste buget pentru altele sau se dau astea.
Numarul e o idee buna !

deci :e chiar frumoasa si asteptam finalul finalului sa admiram tot pachetul intreg..;)

SoundIdentity 11-07-06 14:39

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
10 Attachment(s)
hai sa mai aratam niste mici lucrari :):):) oradea e in toi cu multimedia!!!:):)un wv touran discret si elegant ;)

Xender 11-07-06 15:05

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
ee ma.. asta da. Nu arata rau..

Mihaitza_tdi 11-07-06 17:18

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Frumos frumos!!!!:):):)

Ciky 11-07-06 18:43

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
nu esti fraier kopasz!

BIG_mafia 11-07-06 18:53

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
OOOO....Sexxy :)

Zuky 11-07-06 20:27

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Pe ultima poza de pe primul rand se vede ca muncitzi din greu;)....felicitari a meritat efortul

civic_ex 12-07-06 18:17

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
frumos sandule, da cu oglinda retrovizoare ce se intampla? mai e utila?

SoundIdentity 12-07-06 22:04

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
Quote:

Originally Posted by civic_ex
frumos sandule, da cu oglinda retrovizoare ce se intampla? mai e utila?

hi hi!!!:):):) bine zici tu...cand e hawai in spate si merge showul soferu se transforma in camionangiu :):):) fara retrovizor interior :)...stii cum e ?clientu ordona noi executam!!!!;)

SoundIdentity 12-07-06 22:30

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
1 Attachment(s)
mai baieti!!!daca tot zicc de inovatii si noutati eu sunt persoana care ma tot gandesc ce pisici mai pot schimba modifica si proiecta:):):).......dupa cum stiti am un golf gti negru...acesta a trecut foarte discret la mici modificari...in prima faza va arat panourile de usi care consta din doua buc. de mdf de 16 suprapuse 4 inele din mdf un pic modelate niste spuma si imbracate cu un material discret de culoare neagra
am izolat usa interioara cu dynamat am montat un component sistem alcatuit din 2 medii si un tweter despartite de un crossower (este vorba de sistemul pe o singura usa) ;)....
ce va mai urma la aceasta masina???izolatia cu dynamat pentru rigidizarea tablariei este doar pe usile de fata va urma in cateva zile total bitumata :) recablata cu 2 sau 3 trasee de cablaj O avg(sectiune de 50mm)2 acumulatoare de 90 A/H-3500 ground zero,21 amplificator ptr medii (usi fata) 1 amplificator de 6000 w rms tot ground zero si un bas care la ora actuala este cel mai cotat si nr 1 in car hifi revista de specialitate din germania plutonium subwofeer 5000 w rms...problema la sound mi-o fac de alternator dar sper sa se rezolve in final si acesta mica buba:):)cam atat despre muzica ;) va arat si o mica poza doar e murdara ca acum am scos-o de la vopsitorie si e toata de praf in interior ;)

SoundIdentity 12-07-06 22:44

Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!
 
10 Attachment(s)
hai ca va arat si golfuletzu cum a iesit din cuptor :):):):):)de la solar:):):):):)proaspat vopsit!!!


All times are GMT +2. The time now is 14:15.

- Copyright 2024 4Tuning