Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oltcit tuning (https://forum.4tuning.ro/135-oltcit-tuning.html)
-   -   Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT (https://forum.4tuning.ro/135-oltcit-tuning/19644-hai-vedem-tare-oltcit.html)

ovvy 22-08-06 11:25

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
e de apreciat la Dani PMD si faptul ca inca pastreaza oltcitul si chiar il imbunatateste in timp ce marea majoritate le-am vandut. Apropo am vazut ca XXS-ul (oltcitul) este din nou de vanzare 2000 de euro, cine o sa fie norocosul de data asta? Oricum e bine ca mai sunt si cativa care continua sa aiba pasiune pentru marca asta de masina.

mad_mike 22-08-06 13:44

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Si mie imi pare rau ca acest fenomen este in expansiune si de aceea si eu am respect pt Dani.
PS:Acum si GCF-ul este de vanzare.....L-am vazut in craiova in fata garii:sad:

bodyspeed 22-08-06 20:26

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by dj16xxs (Post 527324)
se pare ca insusi moderatorul intretine off-topicul....mai putina vorba si mai multe lucruri concrete....in afara de cei de mai sus din top si bogdan nu prea vad sa fi bagat altii care sunt activi aici bani in oltcit...asa ca voi ar trebui sa ascultati mai mult....
voi reveni daca e cazul!

chiar daca am intretinut off topicul aici ...
chiar nu am vrut sa se ajunga aici..dar se sustin si anume oltcituri care nu sunt in clasament adica de acel oltcit cu turbo..
dar tu si lascu ati sustinut tare si mare argumentele voastre.. in cazul lui lascu sa zicem isi apara dreput.... amintit chiar de tine... acela ca a bagat si mai baga bani in oltcit...si ii doresc bafta multa
dar in cazul tau.. l-ai avut l-ai dat.. acum iara se vinde ... poate il iei inapoi...
desi acest top este facut.... si felicitari tuturor
mai intra.. in curand lascu si eu daca nu zic nimic de al meu oltcit asta nu inseamna ca e mult mai prejos fata de cele din clasament .. poate e mai sus .. si o sa fie...asta iti garantez ...

dj16xxs 22-08-06 22:52

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by bodyspeed (Post 528223)
chiar daca am intretinut off topicul aici ...
chiar nu am vrut sa se ajunga aici..dar se sustin si anume oltcituri care nu sunt in clasament adica de acel oltcit cu turbo..
dar tu si lascu ati sustinut tare si mare argumentele voastre.. in cazul lui lascu sa zicem isi apara dreput.... amintit chiar de tine... acela ca a bagat si mai baga bani in oltcit...si ii doresc bafta multa
dar in cazul tau.. l-ai avut l-ai dat.. acum iara se vinde ... poate il iei inapoi...
desi acest top este facut.... si felicitari tuturor
mai intra.. in curand lascu si eu daca nu zic nimic de al meu oltcit asta nu inseamna ca e mult mai prejos fata de cele din clasament .. poate e mai sus .. si o sa fie...asta iti garantez ...

poate o sa-l iau...poate nu...ideea e ca nu ai de ce sa comentezi la adresa mea si la a lui bogdan pentru ca nu stii cat am muncit eu la a mea si el la lui iar nu inteleg de ce esti tu purtatorul de cuvant al lui dani sau avocatul lui in unele cazuri....vorbesti despre aceea masina ca si cand ar fi a ta...ceea ce nu este normal....asa gandesc eu....eu stiu pas cu pas cum s-a facut masina aia...si stiu si cati bani si cat efort a fost depus ca sa se faca....de cand nu mai am oltcitul nu mai stiu ca nu am mai fost pe la garaj dar tot m-am intalnit cu dani la facultatate....asa ca eu nu sunt deloc aiurea pe subiect se pare ca ca altcineva..si nici bogdan nu e....aaaaa si dani mi-a zis ca in bucuresti chiar bogdan l-a ajutat cu fulia si e super baiat....de aia il si respect....pe langa faptul ca tace si le face.....
intrebare:care din voi ar mai da 12 mil pe o turbona noua???....

se pare ca am revenit si o sa mai revin cu siguranata!

Ja_Rule 22-08-06 23:09

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
16 XXS respect pt tine si bogdan .. dar te asigur ca o sa va urmez si eu in cel mai scurt timp (sa vad cum stau cu banii) si cu siguranta o sa dau banii astia pe o turbina .... dar mai am mult pana acolo ... bafta

dj16xxs 22-08-06 23:14

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 528499)
16 XXS respect pt tine si bogdan .. dar te asigur ca o sa va urmez si eu in cel mai scurt timp (sa vad cum stau cu banii) si cu siguranta o sa dau banii astia pe o turbina .... dar mai am mult pana acolo ... bafta

am vb pana acum.....de acum incolo nu stiu ce va urma....mai ales ca bogdan a facut public proiectul...multa bafta cu masina....
daca nu mai am oltcitul asta nu inseamna ca nu ma mai intereseaza marca...urmaresc toate topicurile dar postez unde e cazul....

dj16xxs 22-08-06 23:19

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 528499)
16 XXS respect pt tine si bogdan ..

aici nu e vorba de mine sau de bogdan.....si eu si el suntem pistol cu apa fata de altii care au bagat multe mii de (marci dolari ce era la vremea aia) in oltcituri.....in craiova in perioada 97-01 au fost peste 50 de oltcituri "tunate"....atunci nu era "moda" cu spoilere si praguri si eleroanea....fiecare punea ce putea....la motor se lucra cel mai mult....si eu am trait printre ele...stateam zi si noapte pe langa ei si vedeam ce fac...azi se facea un motor....maine ieseau cu el in teste poimaine se defacea....si tot asa.....au fost zeci de tentative de pus turbo dar toate au esuat...am sa pun poze cu masinile vechi care nu le stiti care sunt o adevarata legenda....

deg'ul....a prins 200 km/h.....reali....

v-am zis ca am sa revin!

dj16xxs 22-08-06 23:22

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
10 Attachment(s)
poze....

deg'ul este cel vopsit in galben cu rosu!

dj16xxs 22-08-06 23:23

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
10 Attachment(s)
..........

dj16xxs 22-08-06 23:28

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
10 Attachment(s)
.................

dj16xxs 22-08-06 23:29

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
9 Attachment(s)
...........

dj16xxs 22-08-06 23:31

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
cam asa arata(aratau).....cateva din oltciturile din craiova....si repet...perioada 97-01....dar cele mai multe din pozele de mai sus sunt facute in 97-99

Ja_Rule 22-08-06 23:43

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
16 XXS eu ma bucur in primul rand ca am de unde invatza ... saraca mea masina a stat in fata blocului cativa ani buni .. v`am vazut pe voi ... si am sis "ce draq vere eu nu`s in stare sa fac ceva cu bunul care`l am?" si sa nu uitam ca uni la fel ca noi merg cu tramvaiu` .... si mai au si curaj sa spuna ca oltcitu` e de *** ... oare au abonament sau merg pe blat?

dj16xxs 22-08-06 23:51

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 528562)
16 XXS eu ma bucur in primul rand ca am de unde invatza ... saraca mea masina a stat in fata blocului cativa ani buni .. v`am vazut pe voi ... si am sis "ce draq vere eu nu`s in stare sa fac ceva cu bunul care`l am?" si sa nu uitam ca uni la fel ca noi merg cu tramvaiu` .... si mai au si curaj sa spuna ca oltcitu` e de *** ... oare au abonament sau merg pe blat?

multa bafta....dar sa stii ca iti trebuie ceva bani,putere de munca si nervi de otel...daca le ai pe astea nimic nu e imposibil....si bineinteles si creier sa investesti ceea ce ai....daca faci fara cap ca altii nu o sa poti sa termini.....bafta!

Ja_Rule 23-08-06 00:02

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
si daca maine mor ... las scris ca masina asta trebuie sa fie macar trei sferturi din ce a reushit bogdan ...
P.S.: am lucrat 5 ani la decoruri.. crezi ca nu am idei? :)

bogdanlascu 23-08-06 00:05

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
trebuie ceva bani (multi) ,timp(io deja fac 4 luni de cind m-am apucat,cred ca adunate orele muncite doar la oltcitul meu se face cam de 2 luni si sper sa fie gata in max 1 luna) si meseriasi buni

Ja_Rule 23-08-06 00:09

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
bogdane tu sti ca tot ce e legat de motor si functionarea acestuia ... tu le vei face ... decat sa o dau pe mana altuia ... mai bine o las sa mearga asa ... e ca si cum ash da banii la orfani

A_G_U 23-08-06 13:33

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
sal, bah fratica ce aiurezi de interior la rox ca e naspa ca e masina urata mai bine ai veni sa o vezi pe viu nu din poze si auzite si in font tu ce masina ai , pune si u masina ta sa vedem ce ai realizt si dupa poti sa vb.

A_G_U 23-08-06 13:34

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
si ce cusaturi oi vede numai u sti

t1grul 23-08-06 13:48

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
ahhh asta`i ROX`ul :lol: :lol: tha_nox ai grija ca s`a enervat putin :rolleyes2

Quote:

Originally Posted by tha_nox (Post 526603)
gresesti....si vorbesti din poze! nu compara roxu cu ala...roxu e facut aiurea, doar ca are totu imbracat in piele si scaune de urs...in rest nu e cine stie ce interioru..finisajele sunt de c****t...daca l-ai vedea pe viu sa te uiti la cusaturi si la cum e pusa tapiseria aia ai vedea ca nu prea e nimic de capul lui...pe bune...

plus ca spoileru fatza e copiat de la XXS doar ca nu mai sunt despartite prizele laterale in 2...e un spoiler deja prea comun in craiova!

tha_nox si daca ma uit bine ROX`ul e pe locul 2...m`nsel?? :rolleyes2

Ja_Rule 23-08-06 16:01

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
fratilor ce va e neclar? .. jjs`u a rupt norma la exterior .. xxs`u a dat clasã si el... pmd`u rupe la capitolul motor...
astea gem rox`u, cla`u sunt foarte frumoase ... dar nu indeajuns ... nimeni na spus ca sunt urate ... fiecare e frumos in felul lui dar exceptiile le fac pmd, xxs si jjs (parerea mea)

tha_nox 23-08-06 17:30

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by A_G_U (Post 529247)
sal, bah fratica ce aiurezi de interior la rox ca e naspa ca e masina urata mai bine ai veni sa o vezi pe viu nu din poze si auzite si in font tu ce masina ai , pune si u masina ta sa vedem ce ai realizt si dupa poti sa vb.

pai asta ziceam si io..ca am vazut-o pe viu ca stau langa el in brazda si stiu cum e...si chiar nu ma incanta sincer, e o masina de top,cu o culoare super...si deaia am bagat-o in pollu asta, da sincer nu ai cum sa spui ca e mai tare ca jjs-ul sau pmd-ul.. Este un interior reusit, ca toate cele facute din imitatia aia de piele crem, dar parca se putea si mai bine..asta e parerea mea..

si masina mea e in lucru acu, si nu ma apuc sa zic ca "va fi" ca "va rupe"...eu imi dau silintza si incerc sa fac ceva cat mai frumos si cu bun gust...

si apropo...se zice "in fond" nu " in font"...fontul e cu totu altceva... (din cate stiu eu..)

Al3xius 23-08-06 19:11

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by t1grul (Post 529276)
tha_nox si daca ma uit bine ROX`ul e pe locul 2...m`nsel?? :rolleyes2

Si asta pt. ca propietarul sau prieteni de-ai lui si-a facut 24 de usere aiurea pe forum...uita-te la cei care au votat cati sunt useri care au mai mult de 2 posturi pe forumul asta ! Iti spun eu 4 ! :) Restu sunt useri facuti special pt. acest pool !

Ja_Rule 23-08-06 19:23

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
câtã rãutate:( cred ca fiecare are dreptul la opinie personala .. si daca cuiva ii place mai mult rox`u decat pmd`u .. care`i problema? sincer .. astea opt oltence le vad ca pe un mijloc de inspiratzie ... ce conteaza care`i mai tare? ... fiecare cu ce`i place

t1grul 23-08-06 19:53

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by tha_nox (Post 526603)
gresesti....si vorbesti din poze! nu compara roxu cu ala...roxu e facut aiurea, doar ca are totu imbracat in piele si scaune de urs...in rest nu e cine stie ce interioru..finisajele sunt de c****t...daca l-ai vedea pe viu sa te uiti la cusaturi si la cum e pusa tapiseria aia ai vedea ca nu prea e nimic de capul lui...pe bune...

plus ca spoileru fatza e copiat de la XXS doar ca nu mai sunt despartite prizele laterale in 2...e un spoiler deja prea comun in craiova!

Quote:

Originally Posted by tha_nox (Post 529595)
pai asta ziceam si io..ca am vazut-o pe viu ca stau langa el in brazda si stiu cum e...si chiar nu ma incanta sincer, e o masina de top,cu o culoare super...si deaia am bagat-o in pollu asta, da sincer nu ai cum sa spui ca e mai tare ca jjs-ul sau pmd-ul.. Este un interior reusit, ca toate cele facute din imitatia aia de piele crem, dar parca se putea si mai bine..asta e parerea mea..

si masina mea e in lucru acu, si nu ma apuc sa zic ca "va fi" ca "va rupe"...eu imi dau silintza si incerc sa fac ceva cat mai frumos si cu bun gust...

si apropo...se zice "in fond" nu " in font"...fontul e cu totu altceva... (din cate stiu eu..)

daca tot zici ca stai in Brazda (si mai ales pe langa el),in numele proprietarului te invit intr`o zi ca sa "vezi" mai bine "cusaturile" alea & "finisajele de c****t" si nu neaparat in trecere (cum ai fost tu probabil......ce zici?
Si nu cred ca mai e alt proprietar din cei 10 care si`au facut singuri interiorul de la A la Z, acum sa fim seriosi!
Si cine a zis ca e mai tare ca JJS`ul sau PMD`ul???:rolleyes2 nu te`a pus nimeni sa "adaugi" masina in pooll`ul asta (probabil trebuia sa o faca unul dintre cei 10 proprietari)...

si apropo si tie....daca e vb de gramatica, nici tu nu stai prea bine la capitolul articol ;)

t1grul 23-08-06 19:56

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Al3xius (Post 529729)
Si asta pt. ca propietarul sau prieteni de-ai lui si-a facut 24 de usere aiurea pe forum...uita-te la cei care au votat cati sunt useri care au mai mult de 2 posturi pe forumul asta ! Iti spun eu 4 ! :) Restu sunt useri facuti special pt. acest pool !

Sa fim seriosi...tu ai face asa ceva??? ii dau dreptate lui Ja_Rule fiecare a votat ce i`a placut (fie ca a postat o singura data....fie ca a postat de 3.000 de ori)...parerea mea

dj16xxs 23-08-06 20:19

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
sa va fie rusine celor care ati facut usere ca sa votati...am intrat de curiozitate sa vad cine a votat pentru rox si din cei de acolo mai mult de jumate nu au nici un post si sunt din craiova...sau bailesti sau caracal...**** mea....jalnic....nu stiam ca sunteti disperati si ca vrei sa capatati atata atentie......baaaaa faceti ceva cu bun gust...si nu ma refer la ROX...ca masina cu mici exceptii e frumoasa....astia de pe forum care altceva in afara de net nu mai stiti.....oltcit pasiune din ****!

ovvy 23-08-06 21:42

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
chiar sunt curios cu ce ii incalzeste pe cei care au facut asta ca e ROX-ul pe locul 2 in poll, oricum este sub PMD, JJS, XXS, GCF si altele si sunt sigur ca nu e doar parerea mea asta. Oricum, asa cum zicea si piticu rusine celor care si-au facut usere doar ca sa voteze in poll-ul asta.

bodyspeed 23-08-06 22:03

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
gata cu atata offtopic..
la subiect ..
daca nu sterg
multumesc pentru intelegere
__________________________________________________ _______________

D3mon 29-08-06 23:57

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
super tari xxs, jjs shi pmd.....ce e nashpa la oltcit azi il faci maine se strica..:D ....xxs a ajunsese priin CL da tot xxs avea nr....acum mai am shi io o rugaminte ...care face oltcituri acolo la voi la dolj...ma int shi pe mine...k vad k toti aveti la fel bordu tras in piele shi ma gandesc k e cineva de le face... ma int shi pe mine k am shi eu unu shi vreau sa-l tunez...pt bibelou...mashina de colectie...care stiti vreunu sa-mi dea shi mie un msg shi cam in ce bani te duce unu

D3mon 30-08-06 00:03

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
tare DJ16XXS am obs shi eu shi ala e disperat dupa litera k majoritatea conturilor au....

FiTzE 30-08-06 11:44

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
gcf logic ii super fain

t1grul 31-08-06 09:58

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
7 Attachment(s)
poze noi cu ROX`ul (culoare jenti schimbata + evacuari)...8)

t1grul 31-08-06 10:11

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
2 Attachment(s)
poze:arrow:

NightClubRacer 01-09-06 01:18

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
frumos oltcitu de mai sus! ;)

Drroqhy 01-09-06 14:04

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
PAREREA MEA E:JJS a lucrat finutz la ea... nu are prea multe pe ea dar nici prea putzine .... e mai simplutza dar in alashi timp... cel mai bene gandit... deci... bravo lui... dar si bv celorlalti pt si ale lor sunt destul... de frumoase...

Copilot 02-09-06 10:46

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
in mare parte ai dreptate. dar xxs mi se pare un pic mai sus ... cel putin eleronu :) imi place masina asta.. va salut

alexa5003 02-09-06 13:22

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
super, super ,super tare si o sa-l votez; e cel mai misto oltcit pe care l-am vazut , pacat ca nu sunt pozele puse la inceput! ma dusese in eroare chiar nu arata ceva, dar astea de la sfarsit chiar dau bine.

Ja_Rule 04-09-06 19:40

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
salutari.... cred ca masina asta ar trebui scoasa din competitie (parerea mea), nu are rost sa`mi mai bat capu` deja m`am saturat de copiii astia care posteaza doar ca sa creada ca Rox`u este al 2`lea`n topu` celor mai bune
oricum din titlu` eu inteleg ca tha_nox a vrut sa vada care e cel mai tare oltcit ... nu cel mai frumos ... in fine ... la capitolu` asta se stie ... PMD`u e favorit

mad_mike 06-09-06 22:59

Re: Hai sa vedem care e chiar CEL MAI TARE OLTCIT
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 542792)
salutari.... cred ca masina asta ar trebui scoasa din competitie (parerea mea), nu are rost sa`mi mai bat capu` deja m`am saturat de copiii astia care posteaza doar ca sa creada ca Rox`u este al 2`lea`n topu` celor mai bune
oricum din titlu` eu inteleg ca tha_nox a vrut sa vada care e cel mai tare oltcit ... nu cel mai frumos ... in fine ... la capitolu` asta se stie ... PMD`u e favorit

ADEVARAT!!!Cel putin asta este si parerea mea.Cel putin PMD-u este foarte bun la capitolul motor;la capitolul exterior:lol:n-am cuvinte,interior finut;si audio BUN NENE.Deci in concluzie parerea mea este aceeasi cu a lui ja_rule.


All times are GMT +2. The time now is 14:47.

- Copyright 2024 4Tuning