Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   mai multi cai??? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/196223-cai.html)

ionut.marish 27-06-10 11:09

mai multi cai???
 
salutare forumisti..
am si eu o intrebare..am un bmw 316 i, an 1999, e46, 77 kw(106 cai cred..)
ce se poate face pentru a castiga ceva cai in plus?si cati, mai exact? si de ce la un 318, exact acelasi motor, in 4 pistoane, are 118 cai?
multumesc mult.

demin2609 27-06-10 13:32

īţz zīc io! GARANTAT!
 
O dai pe asta... mai pui un ban.. şi iei alta!!!

Īn funcţie de banu care īl dai, creşte şi puterea motorului!

Acum am şi eu o īntrebare.... te-ai săturat să te facă la semafor loganuri de 1.6 ?

ionut.marish 27-06-10 13:35

Re: mai multi cai???
 
da..ms de sfat, dar e prea buna masina ca sa o vand..
cat despre semafor....nush ce sa zic, chiar nu am dat liniute cu ea, sa stiu cine ma face si cine nu...eram doar curios cum pot creste puterea; la un diesel e mai usor, dar la benzinar chiar nu stiu...

p_vio46 27-06-10 15:14

Re: mai multi cai???
 
https://forum.4tuning.ro/15-sisteme-t...stertuner.html asta e cel mai bun exemplu, cam primul de la noi făcut, ia legatura cu MasterTuner de pe forum, sau fă le o vizită pe Teiul Doamnei. La 318 din ce stiu e diferită axa daca nu ma insel.


All times are GMT +2. The time now is 09:49.

- Copyright 2026 4Tuning