Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Suzuki (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/19485-suzuki.html)

Jailbird 26-06-06 01:31

Suzuki
 
Ce sfaturi aveti pentru ridicare puterii un motor Suzuki 1.6, 16 V de aprox 90 CP de pe un Vitara din 1996.

einstein1984 26-06-06 13:49

Re: Suzuki
 
Inlocuirea sa cu unul de 2 litri pe benzina, si eventual a masinii cu un swift din 2002.

Nautilus 26-06-06 14:31

Re: Suzuki
 
Quote:

Originally Posted by Jailbird
Ce sfaturi aveti pentru ridicare puterii un motor Suzuki 1.6, 16 V de aprox 90 CP de pe un Vitara din 1996.

1. Compresor + Unichip
2. Turbo + Unichip
3. Supape mai mari, axe cu came custom, si Unichip :)

~Nautilus

ceky 26-07-06 18:12

Re: Suzuki
 
Salut! un chip-tuning de 150Euro si care iti aduce doar maxim +10% putere si cuplu.
Cu respect,

Jailbird 03-08-06 07:26

Re: Suzuki
 
Am avut noroc si in loc de japoneza m-am ales cu un A4 de 125 CP. Thanks anyway


All times are GMT +2. The time now is 18:53.

- Copyright 2026 4Tuning