![]() |
DILEMA :)
Am si eu o intrebare ,sigur a mai intrebat cineva dar nu am gasit :D.
Din cate am auzit una dintre conditiile pentru primirea automobilului la Remat, este sa intre pe poarta Rematului pe rotile ei ,adica cu motorul functionand.... Intrebarea mea este : daca vin cu masina cu motorul pornit ,pe rotile ei ,dar fara bord,scaune,usi :)) etc ,poate sa nu o primeasca??? Sper ca m-am facut inteles. Astept raspunsuri . Multumesc. |
Re: DILEMA :)
din cate stiu eu...masina trebuie sa fie cu directie/suspensie/propulsie, in rest nu prea ii intereseaza......(desi, cam bate la ochi si la cantar o masina golita la interior)
si nu trebuie sa mearga motorul...pentru ca e rabla pana la urma urmei.... |
Re: DILEMA :)
Ms de raspuns...eu ma gandeam asa...sa dau scaunele si bordul...bordul cel putin este impecabil...ceasurile functionale perfect...:P
|
Re: DILEMA :)
Ia ce vrei tu de pe ea, dar să apară cât de cât maşină completă!
Nu îi interesează să pornească. La elementele de caroserie nu te întrece prea mult că este posibil să comenteze. Dacă iei prea multe piese de pe ea şi comentează, pregăteşte şi tu 30 de lei maxim, ca să îi inchizi gura. Eu aşa am procedat, numai că nu am mai apucat să îi dau şpaga :lol: Ca mic exemplu: 1. i-am scos planetarele 2. delco - la ăsta a comentat 3. electromotor - şi la ăsta 4. alternator - şi ăsta 5 amortizoarele şi arcurile (dar au fost înlocuite) 6. tot de pe bord (am lăsat decât coaja) 7. Feţe de uşi 8. Rezervor 9 Becuri de stopuri :lol: Am luat atâtea pentru că maşina a fost una nechinuită (câştigată la CEC în '84) şi avea numai 18.000 de km. dar din păcat rugina era grav intrată în ea. |
Re: DILEMA :)
Am inteles...deci folosind o mica atentie aduc doar caroseria...fara usi ,capota,scaune,roti...:P just kidding
... eu ma gandeam daca pot sa ii scot vreo usa,ceva...:))...ca la partea de motor...nu umblu :D |
Re: DILEMA :)
Quote:
Faci altfel, pentru că bănuiesc că toţi au aceleaşi practici... Vorbeşti cu ei şi ulterior te duci şi le dai câteva sute de mii pe piesele enumerate de tine. |
Re: DILEMA :)
Ziceam si eu sa mai scot un ban de-o ciunga si-o cico :P
|
Re: DILEMA :)
Quote:
|
Re: DILEMA :)
Ms de urare GML...o sa dau jos dupa ea doar ce mai este bun de la interior...ca nu o sa ma apuc sa dau usa jos si sa pun alta ... etc...:P.
Sa vedem cred ca cel mai bine o sa trec pe acolo si o intreb.Daca baieti de acolo isi dau acordul...voi lua tot ce pot cand aduc masina.:) |
Re: DILEMA :)
Quote:
Tu te auzi? Ar însemna să le-o duci lor cu mai puţine piese, ceea ce ar însemna că ei nu mai au cum să vândă de pe ea. Eu când am dus-o am spus că am lăsat-o câteva zile în faţa Remat-ului şi mi-au fost furate piese de pe ea :lol: P.S. În niciun caz nu îi întreba că te vor avea în vedere când te duci. Dacă e să întrebi, întreabă oamenii care şi-au dat deja maşinile la Centrul ăla. Eu aşa am făcut. |
Re: DILEMA :)
Ziceam si eu... :rolleyes2 ... Dar buna ideea cu furatul din ea.:D
|
Re: DILEMA :)
Ideea e ca cei de la remat valorifica masina dupa primire, adica vand piese dupa ea in multe cazuri, de aceea e interesul lor ca masina sa fie cat mai completa.
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:56. |
- Copyright 2026 4Tuning