Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Anunturi Auto Daewoo (https://forum.4tuning.ro/496-anunturi-auto-daewoo.html)
-   -   [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!! (https://forum.4tuning.ro/496-anunturi-auto-daewoo/194279-vand-du-tico-140cp-super-pret.html)

TM32CIP 16-06-10 13:30

[VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
5 Attachment(s)
O veste cat se poate de trista pentru mine, dar asta e ! Asadar, se vinde Daewoo Tico TM32CIP la pret de super criza :???:

- an fabricatie 1999, acte perfect in regula
- schimbate : brate, bara torsiune fata, bucsaraie directie, etc

- este o masina atent modificata, pregatita atat pentru DRAG cat si pentru RALLY, lista este foarte lunga dar pe scurt voi enumera principalele modificari aduse in ultima jumatate de an :

- schimbat motor original cu cel mai rapid motor ce s-a montat pe Honda CRX, si anume D16A9 DOHC, 1.6 16V 137 cp care la randul lui a suferit cateva modificari minore pentru imbunatatirea performantelor

- sistem franare ce include pompa + servo de HONDA, conducte custom si momentan discurile si etrierii stock, dar am si discuri+etrieri de CRX, tamburi noi pe spate

- intarirea / ranforsarea compartimentului motor pentru a suporta puterea

- jantele sunt MAK Audace Mirror pe 15" cu anvelope 195/45/15 (inca nu le-am montat, cele pe 14" s-au vandut)

- instalatia electrica a masinii este COMPLET separata de cea a motorului, pentru simplificare in caz de vreo interventie ( instalatia este originala, deci se poate oricand remonta motorul original )

- pompa benzina electrica externa + conducte alimentare mari - cupru

- suspensia este modificata : telescoape intarite, arcuri taiate + tampoane

- evacuare INOX 60.3 x 1.5 cap coada + finala cu silencer

+ multe alte detalii care au contribuit transformarii;


Masina in momentul de fata NU functioneaza pentru ca astept cuzinetii ce i-am comandat, deci viitorul proprietar va beneficia de linie NOUA, ACL RACE, masina o dau cu rodajul facut, ulei nou, pompa ulei noua si se accepta orice fel de proba in limita bunului simt.

Inca un aspect important este ca acum masina este ALB casablanca ( de fabrica ) cu capota + plafon negru mat ( + badboy look ). Caroseria necesita atentie pentru ca are mici pete de rugina, asadar vor fi 2 preturi :


----->>>> 2200 euro ASA CUM ESTE, NEVOPSITA deci stock ( nu arata urat, se poate vedea atat in poze cat si in realitate )
----->>>> 2450 euro VOPSITA in totalitate ALB MAT !!!!!


In oricare din aceste 2 preturi, se mai dau 1 data cu masina :
- 4 roti tabla cu anvelope all season
- bloc motor + chiuloasa + axe + role + distributie + admisie + senzori ai motorului + cititor turatie + 2x rezistor box + 2 instalatii de motor + multe maruntaie ce tin de motor ( TOATE acestea fiind 80% dintr'un motor complet IDENTIC, pe care il am de piese !!! )
- motorul original al masinii, COMPLET si FUNCTIONAL + traseul de evacuare
- un morman de piese de TICO adunate de-a lungul timpului
- 2 fuzete de Tico complete cu rulmenti si discuri in stare buna

Mentionez ca preturile se pot negocia, dar in limita bunului simt, masina nu este pentru incepatori sincer, trage GRAV si bate masini consacrate, este mai mult pentru pasionati si cunoscatori ! Din pretul de achizitie scad pretul unui RCA pe 1/2 an, si o dau cu ITP pe 2 ani !!!

Rog cine nu este interesat sa se abtina de la comentarii inutile, imi pare rau sa o vand, am muncit foarte mult si am investit peste 2000 euro in acest proiect, deci practic masina stock e gratis :???: Se vinde din cauza unor probleme de sanatate, si am nevoie de bani cat se poate de repede din pacate.

Cateva poze orientative, mai multe pot oferi pe messenger la adresa guashe07@yahoo.com si detalii la numarul de telefon 0745 80 92 39.

Intreaga evolutie a proiectului se poate urmari cu un CLICK la SEMNATURA MEA !!!

Va multumesc pentru atentie !

vasilica_gen 16-06-10 15:02

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
Salut , imi poti spune ce timp scoate masina pe 600 de metri ? sau o poza ceva cu acul in capat :D ... prinde cat baga in bord ? sau cat ai mers cel mult cu ea ? .

Mersi, Vasi.

TM32CIP 16-06-10 15:06

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
Nu stiu cat scoate pe 402m, pentru ca nu am fotocelula, dar iti pot spune ca a batut Honda crx cu acelasi motor, BMW e36 2.5 24V, Seat Leon cupra Stock, audi 80 2l turbo, iar ca top speed am mers 210 in paralel cu o cupra stock, dupa kilometrajul lui.

Snapy_xxl 16-06-10 15:37

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
Daca problema ta e pe bune, atunci te ajut si eu cat pot...

Topic Sticky.

TM32CIP 24-06-10 14:38

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
3 Attachment(s)
Exteriorul in momentul de fata, negru mat&alb ( acum are folie omologata si stalpii negri ) :!:

Data viitoare poze cu noile jante pe 15" incaltate cu 195/45/15.

TM32CIP 12-07-10 18:21

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
Se accepta si variante, in limita bunului simt. Sunt deja cateva oferte, dar tind spre cat mai multi bani cash. Multumesc !

TM32CIP 16-07-10 16:55

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
Saptamana viitoare revin cu poze cu masina vopsita . Up !!

TM32CIP 24-07-10 14:14

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
7 Attachment(s)
Postez aceste poze pentru a se observa ce cantitate mica de chit a fost nevoie pentru ca masina sa fie perfect la linie, in rest, tabla ca la mama ei ca acum 11 ani cand a iesit pe portile fabricii :!:

Vestea buna este ca masina este acum vopsita, deci pretul de 2200 euro iese din ecuatie. Ultimul pret cash acceptat fiind 2450 euro, sau variante !

Va multumesc pentru atentie, voi reveni in cursul saptamanii cu ultima tura de poze cu masina 100% gata :-)

TM32CIP 03-08-10 10:29

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
2 Attachment(s)
Anunt temporar suspendat :???:
Masina este vopsita. atasez ceva poze, dar a primit niste bunatati ocazie cu care se renegociaza pretul, inca nu stiu cu cat mai exact. Ce pot spune sigur este ca are interior RECARO din piele, scaune full electrice + incalzire, si bancheta incalzita pentru un + la capitolul confort.

werwceul 07-08-10 09:17

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
maaaaaaaaaaa, noroc ca-i mica masina ca la cate porcarii ai in garaj un logan nu ar incapea :)):D:D:D:D:D:D

Old_boy 12-08-10 18:50

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
nu inteleg de ce maia bagi bani in ea daca tot vrei sa o vinzi:rolleyes2

TM32CIP 13-08-10 19:47

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
1. nu e garajul meu
2. bag bani pentru ca am prins niste castane, iar daca tot e motorul bucati nu il voi urca inapoi ASPIRAT ! De aceea am suspendat anuntul, pentru ca nu stiu inca la ce suma se va opri investitia.

TM32CIP 14-09-10 14:21

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
Updates : Wunderbaum BlackClassic ! 8)

ZerO_CooL 29-09-10 23:32

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
Quote:

Originally Posted by TM32CIP (Post 3445368)
[B]
- schimbat motor original cu cel mai rapid motor ce s-a montat pe Honda CRX, si anume D16A9 DOHC, 1.6 16V 137 cp care la randul lui a suferit cateva modificari minore pentru imbunatatirea performantelor

Nu e mai rapid B16A1 ?

TM32CIP 29-09-10 23:55

Re: [VAND] DU Tico 140cp !!!!!!!!! SUPER PRET !!!
 
Vorbind de clasa lui, este cel mai rapid motor NON VTEC :-) desi comparativ cu B16 la capitolul greutatea masinii ... am un avantaj


All times are GMT +2. The time now is 09:18.

- Copyright 2024 4Tuning