Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   probleme cu forum. (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/193640-probleme-forum.html)

gala23 12-06-10 12:48

probleme cu forum.
 
sal, sunt cam incepator si as dori sa stiu cum pot pune banerele pe partea dreapta a forumului,asa cum este la acest forum.
este acelas tip de forum :).
ms.

gala23 13-06-10 13:42

Re: probleme cu forum.
 
:shock:nothing?

Mustang 13-06-10 16:18

Re: probleme cu forum.
 
Nu intelegem ceea ce intrebi?

StreetStyle22 13-06-10 16:23

Re: probleme cu forum.
 
Quote:

Originally Posted by Mustang (Post 3437782)
Nu intelegem ceea ce intrebi?

Eu cred ca omul are forum nu stie cum sa aranjeze reclamele pe partea dreapta.

gala23 13-06-10 16:34

Re: probleme cu forum.
 
Quote:

Originally Posted by StreetStyle22 (Post 3437788)
Eu cred ca omul are forum nu stie cum sa aranjeze reclamele pe partea dreapta.

corect...

RoByNeT 13-06-10 16:40

Re: probleme cu forum.
 
cauta si tu pe forum la tine in FAQ, ca nu o sa iti dea nimeni mura in gura gen scriptul de la 4tuning cu url`urile.

gala23 13-06-10 20:57

Re: probleme cu forum.
 
1 la mana,nu sunt url-uri :) nu sunt in acel FAQ, sunt ca sa zic asa, adaosuri modificari personale...ca sa le poata aranja pe partea dreapta...lucru ce, la cate fisiere are, caut acu in caru cu fan, sa vad care e, unde sa pun banerele, ce modificari sa fac...

2 la mana, nu am cerut scripturile de la 4tuning...:-) puteti,pot sa si-le pastreze ;)

Mustang 13-06-10 21:30

Re: probleme cu forum.
 
Da un search pe forumul oficial vbulletin si vei gasi ce anume trebuie modificat in scripturile de baza a forumului.

De altfel, daca e vbulletin cu licenta, poti posta si poti cere explicatii suplimentare si acolo. In permanenta e cineva care sa te ajute.

gala23 13-06-10 21:41

Re: probleme cu forum.
 
din pacate nu e original, licenta,etc..

Mustang 13-06-10 22:17

Re: probleme cu forum.
 
Intra pe vbulletin, la forumuri si da-i un search.
Trebuie sa gasesti ceva.

gala23 14-06-10 20:11

Re: probleme cu forum.
 
mda, am gasit un fel de guide...zice paste this code (xxx) in additional.css :| si apoi sa caut in Templates, Edit Templates, ad_global_2, ceva de genu...faza e ca nu exista acel fisier additiona.css, sau la ce fisier css se refera, am pus in toate fisierele css posibile si nu functioneaza, nu gasesc ad_global_2...:rolleyes2

Mustang 14-06-10 21:17

Re: probleme cu forum.
 
Quote:

Originally Posted by gala23 (Post 3441042)
mda, am gasit un fel de guide...zice paste this code (xxx) in additional.css :| si apoi sa caut in Templates, Edit Templates, ad_global_2, ceva de genu...faza e ca nu exista acel fisier additiona.css, sau la ce fisier css se refera, am pus in toate fisierele css posibile si nu functioneaza, nu gasesc ad_global_2...:rolleyes2

Pentru ce versiune de vbulletin ai gasit asta?
Vezi sa nu fie pentru 4. Daca folosesi 3.8.4 s-ar putea sa nu gasesti din acest motiv. Ma voi uita eu zilele viitoare si poate voi gasi ceva care sa te ajute.

gala23 14-06-10 21:30

Re: probleme cu forum.
 
3.8.4 folosesc, ca si 4tuning...si n-am gasit...probabil ca aia era pt vbulletin 4.:cry:


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning