Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   Desene facute de mine ! (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/19354-desene-facute-mine.html)

DjVictor 23-06-06 10:51

Desene facute de mine !
 
5 Attachment(s)
In lipsa de ocupatie ... :D Trebuie mai retusate olek dar le las asa ... spuneti-va parerea ...

Ace Axel 23-06-06 13:53

Re: Desene facute de mine !
 
e bine k ti-ai facut si tu un topic sa nu mai postezi p al lui eon... dar am observat topicu dupa c am comentat in al lui eon :D

GRIGO 23-06-06 19:47

Re: Desene facute de mine !
 
tari frate nu am ce zici chiar ai mana

DjVictor 24-06-06 15:34

Re: Desene facute de mine !
 
Mai urmeaza niste poze ... apropo pe astea care o le pun le-am colorat ... au iesit mai bine cred ... merci de commneturi ... eu desenez cam o masina pe week , sunt altii care deseneaza una pe zi si se cunoaste , au mai multa pricepere , mana deseneaza singura ... Cel putin mio facut un baiat de la arte o masina ... cand a desenat roata din fata , a dat o data cu creionu si a facut un cerc , mai ceva ca compasu , cerc de cerc ... m-am si mirat ... eu dau de vreo 4 ori cu creionu pan sa iasa cercu si tot nu iese calumea dar asta e ... sa vad daca imi da acordul sa-i pun poza aici ...

tase_astra 24-06-06 19:01

Re: Desene facute de mine !
 
Mie unul desenele tale imi dau impresia ca sunt copiate.
Poate ma insel si imi cer scuze daca e asa, dar liniile foarte conturate le poti obtine cand copiezi la "geamograf".

Ace Axel 24-06-06 22:19

Re: Desene facute de mine !
 
eu nu cred... dak le-ar copia, n-ar avea probl...

DjVictor 25-06-06 10:29

Re: Desene facute de mine !
 
Ce-ai ma ... cum sa fie copiate ? Inradevar sunt luate din reviste ... si desenate ... cu mana libera , nu am folosit geamograf ( ce-i ala ? ) , nici alte mijloace ... sunt facute cu mana libera ...

DjVictor 25-06-06 10:32

Re: Desene facute de mine !
 
Ce-ai ma ... cum sa fie copiate ? Inradevar sunt luate din reviste ... si desenate ... cu mana libera , nu am folosit geamograf ( ce-i ala ? ) , nici alte mijloace ... sunt facute cu mana libera ... AAA te referi la liniile foarte conturate ... daca te uiti atent sunt conturate cu B8 creion , asa le conturez io ca sa ii pot da forma masinii ... imagineaza-ti cum ar arata fara contur ... o sa incerc sa scap de el colorand masina si conturul facandul de aceeasi culoare .

tase_astra 25-06-06 12:12

Re: Desene facute de mine !
 
Golful IV mi se pare cunoscut.
L-am vazut intr-o revista si era cel galben de la Insomnia daca nu ma insel.
Mi se pare relativ ciudat ca Golful IV si Loganul stau cat de cat bine la perspective, iar Golful V e destul de desucheat.Oricum, e doar o parere personala.Daca intr-adevar sunt desenate de mana ta, incearca sa faci liniile cat mai fluide si nu asa conturate si incearca sa iti dezvolti si o tehnica de colorat, pentru ca oricat de bine ar fi desenata o masina, daca este doar conturul trasat ai mai putine sanse ca el sa placa.

DjVictor 25-06-06 16:05

Re: Desene facute de mine !
 
Golful IV e din COX luat ... cat despre V baza masinii a facuto un baiat de la arte ... umbrele si restu am facut eu ... el a desenat rotile si caroseria ...

AK-ZER 11-07-06 12:29

Re: Desene facute de mine !
 
Loganu' ti-o iesit cel mai bine, duduia apoi Golf-ul 4 .. Bravo

Alkatraz 02-10-06 19:28

Re: Desene facute de mine !
 
Hai ca eu astept sa mai vad si alte desene ... Nu ai mai postat cam de mult ...
Orcum ca sa trec la subiect si sa comentez putin desenele tale :
VW-ul Bora are mici probleme la linii ... vezi incearca sa fie cat mai real .. spoilerul fata trebuia sa fie mai detaliat ... ca sa para cat mai real ...
Poza cu VW-ul Golf 5 e cam turtit ... ai cam gresit proprtionalitatea masinii ...
La VW-ul Golf 4 si Dacia Logan sunt unele mici probleme ... care daca nu te uiti cu atentie maxima nici nu le observi ...
Orcum desenezi fain ... tine-o tot asa ...:D
Ma repet ... Astept sa mai vad si alte desene ...


All times are GMT +2. The time now is 14:50.

- Copyright 2024 4Tuning