Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6 (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/19351-cer-sfaturi-pt-modificareau-vr6.html)

ugod 23-06-06 09:27

Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
Cer cateva sfaturi pt modificarea unui motor VR6 2.8 de 170 cai , orice sfat e bine venit .

armando_tm 25-06-06 11:47

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
vr6 2,8 are 174 cai :)

ugod 25-06-06 13:03

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
tu parca voiai sa cumperi VR6 ala lovit in fazta ?

ugod 25-06-06 13:04

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
passat conbi cu motor vr6

armando_tm 25-06-06 13:09

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
aha.eu. am fost inaintea ta. l-am vazut, am testat motoru. dar eram limitat la 500 euro. daca veneam cu o zi inainte. adica miercuri...era al meu. asta e acum tu ai dat mai mult...sa-l folosesti sanatos si bafta la montaje :D

im570rm 25-06-06 17:40

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
zi si tu cati bani vrei sa bagi ca daca e vorba de mii de euro poti sa il faci turbo daca e vorba de sute atunci clasicul evacuare chip filtru oricum se aude foarte misto motorul asta

ugod 25-06-06 23:28

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
nu e problema de bani , problema e daca face cineva in RO calumea nu fusarai ca am mai vazut motoare facute de meserisi prin garaje , de abia mai merg , mai bine mergeau inainte decat dupa modificari

im570rm 26-06-06 20:56

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
pai daca ai bani,du-te la HGP turbo in germania au vr6 biturbo facute de vreo 600 de cai din cate am inteles costa cam 10 mii kitul ,mai sunt si eiptuning din state care dupa mine sunt cei mai jmecheri si sunt mai ieftini ca hgp

armando_tm 26-06-06 21:43

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
dar mai mult de 10 000 km nu faci fara sa bagi iar bani in motor.

ugod 27-06-06 00:08

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
la EIP pe site da o adresa de romania , au reprezentzanta cumva ca nu le merge situl , stie cineva ceva ?
DIM Sport
Soseaua Giurgiului, NR. 23A, KM 9, Bucuresti
040272 Romania
07-22-17-47-67

im570rm 28-06-06 04:26

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
http://www.dimsport.ro Oricine poate sa puna o turbina si un intercooler pe o masina dar nu orice le pot face si fiabile, eip si hgp in schimb pot

MasterTuner 28-06-06 12:04

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
Exista niste baEti care au facut vro 350 de cp dintr-un vr6 la mine pe dyno. Acum lucreaza la "stage 2" si cu siguranta te pot ajuta sa nu pierzi timpul si banii pe care i-au cheltuit ei pana acum pentru asta. Cristi de la Bobocica.

Florin
0722 275522

ugod 28-06-06 18:21

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
ok , merci de sfat

BULLETTT 30-06-06 22:15

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
Sunt socat.....cineva vrea sa tuneze un vr6..frumos....eu am 2 motoare de vr6 da nu am bani sa il fac turbo..si nici nu cred ca merita...sunt deja batrane...le-o trecut vremea

ugod 01-07-06 18:59

Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
 
interesant ce zici tu ca sunt batrane , atunci GTI-urile cum sunt ? zi tu daca stii vreun motor mai tare ca vr6 , poate am ratat eu ceva .


All times are GMT +2. The time now is 09:09.

- Copyright 2026 4Tuning