![]() |
Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
Cer cateva sfaturi pt modificarea unui motor VR6 2.8 de 170 cai , orice sfat e bine venit .
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
vr6 2,8 are 174 cai :)
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
tu parca voiai sa cumperi VR6 ala lovit in fazta ?
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
passat conbi cu motor vr6
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
aha.eu. am fost inaintea ta. l-am vazut, am testat motoru. dar eram limitat la 500 euro. daca veneam cu o zi inainte. adica miercuri...era al meu. asta e acum tu ai dat mai mult...sa-l folosesti sanatos si bafta la montaje :D
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
zi si tu cati bani vrei sa bagi ca daca e vorba de mii de euro poti sa il faci turbo daca e vorba de sute atunci clasicul evacuare chip filtru oricum se aude foarte misto motorul asta
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
nu e problema de bani , problema e daca face cineva in RO calumea nu fusarai ca am mai vazut motoare facute de meserisi prin garaje , de abia mai merg , mai bine mergeau inainte decat dupa modificari
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
pai daca ai bani,du-te la HGP turbo in germania au vr6 biturbo facute de vreo 600 de cai din cate am inteles costa cam 10 mii kitul ,mai sunt si eiptuning din state care dupa mine sunt cei mai jmecheri si sunt mai ieftini ca hgp
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
dar mai mult de 10 000 km nu faci fara sa bagi iar bani in motor.
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
la EIP pe site da o adresa de romania , au reprezentzanta cumva ca nu le merge situl , stie cineva ceva ?
DIM Sport Soseaua Giurgiului, NR. 23A, KM 9, Bucuresti 040272 Romania 07-22-17-47-67 |
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
http://www.dimsport.ro Oricine poate sa puna o turbina si un intercooler pe o masina dar nu orice le pot face si fiabile, eip si hgp in schimb pot
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
Exista niste baEti care au facut vro 350 de cp dintr-un vr6 la mine pe dyno. Acum lucreaza la "stage 2" si cu siguranta te pot ajuta sa nu pierzi timpul si banii pe care i-au cheltuit ei pana acum pentru asta. Cristi de la Bobocica.
Florin 0722 275522 |
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
ok , merci de sfat
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
Sunt socat.....cineva vrea sa tuneze un vr6..frumos....eu am 2 motoare de vr6 da nu am bani sa il fac turbo..si nici nu cred ca merita...sunt deja batrane...le-o trecut vremea
|
Re: Cer Sfaturi pt modificareau unui VR6
interesant ce zici tu ca sunt batrane , atunci GTI-urile cum sunt ? zi tu daca stii vreun motor mai tare ca vr6 , poate am ratat eu ceva .
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:09. |
- Copyright 2026 4Tuning