![]() |
Matiz - AR 22 ELA
10 Attachment(s)
Matiz de Arad
In prezent are 214.000 Km la bord. Imbunatatiri: - presuri - inchidere centralizata + alarma (le-am montat singur); - husa volan - mp3 player sony - difuzoare fata spate sony Xpld 13cm - difuzoare spate 17 cm + placa din MDF - led scrumiera - buzunare productie proprie - deschidere electrica hayon - foliat stalpi portiera in negru mat - deflectoare aer fata - vopsit jantele in negru mat. - vopsit consola alb - anvelope 175/60 r13 - set motor nou la 155000 km - arcuri sport fk - amortizoare kyb - servodirectie - ac |
Re: Matiz - AR 22 ELA
Salut. Si bine ai venit printre noi :) Masina e ingrijita, si-mi place ce ai facut la ea.
+1 pt buzunare de pe usi +1 pt boxele de langa buzunare +1 pt interior, da bine contrastu +1 pt suspensie :D -1 pt jante... care cred ca nu se potrivesc. Ce-ti propun eu...incearca ceva pe 14" :lol: si o folie pe geamuri. Apoi o toba sport si eliminat scrisurile si emblemele, xenon. Spor la treaba in continuare, sa ne tii la curent cu modificarile :D |
Re: Matiz - AR 22 ELA
Urmeaza o vopsire in toamna , montaj ABS si folie pe geamuri
O sa mai urmeze jante de aliaj dar tot pe 13 |
Re: Matiz - AR 22 ELA
salut si aici, poze cu suspensia pusa ai? cum se comporta?
cat despre jante, 14 pe matiz nu merg omologate, adica este foarte dificil.. |
Re: Matiz - AR 22 ELA
poze cu suspensia nu am ,se comporta foarte bine e mai asezata pe drum si mai stabila la viteze mari , arcurile sunt schimbate numai pe fata ,iar jante pe 14 nu ma intereseaza sunt multumit de cele pe 13 cu anvelope 175/60 r13 care sunt omologate de RAR
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Quote:
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
da sunt trecute in CIV talonul trebuie sa il schimb cu unul nou
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
cat te-a costat sa ii pui servodirectie?:D
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Quote:
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
2 Attachment(s)
Servodirectia a fost in jur de 100 euro, montajul l-am facut eu .
Poze momentan numai astea le-am |
Re: Matiz - AR 22 ELA
1 Attachment(s)
Salut Tico Club te invita sa iei parte la aceasta intalnire.
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
5 Attachment(s)
cateva poze noi
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Nu e cam strident rosu ala inauntru? Parca e cam aprins, si in cam multa cantitate, multe locuri adica. Butoanele dintre scaune sunt pt geamuri electrice? (eu asa banuiesc). Atunci de ce ai inca manivelele la usi?
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
Să spunem că la partea cu roşu la interior este o chestiune de gusturi, dar husa aia arată ridicol de urăt în contrast cu tot interiorul.
|
Re: Matiz - AR 22 ELA
rosu chiar da un contrast placut cu bordul negru
butoanele sunt folosite pt inchiderea centralizata husa intradevar arata urat ,o sa fie schimbata cu una negru cu rosu sau va fi inlocuit volanul |
| All times are GMT +2. The time now is 20:34. |
- Copyright 2026 4Tuning