![]() |
Insonorizare
cat ar costa insonorizarea a 4 usi la bmw e46???si cam ce materiale ar trebuii sa folosesc??va multumesc
|
Re: Insonorizare
Poti folosi Silent Coat, pachet 40 foi, aprox. 400 Ron pentru o suprafata de 4mp.
Acest material se foloseste pe partea de tabla a portierei, ata pe aceea de interior, cat si pe aceea pe care se prinde fata de usa. Recomandarea este pentru a folosi si Silent Coat Sound Absorber 7 sau 15mm intre fata de usa si structura metalica a portierei. |
Re: Insonorizare
Quote:
Exista mai multe tipuri de materiale pe care le poti folosi pe usa. In afara de clasica folie insonorizant (Dynamat, Second Skin, STP, Silent Coar) mai poti folosi pasta de rigidizare (Brax,Aurix, Dietz etc), bureti cu celule inchise si diuzoare de unda sau atenuatoare de frecventa: Dynaxorb, Second Skin Speaker Tweaker. Bafta! |
Re: Insonorizare
eu am golf 4 si am insonorizar doar cu Silent Coast si se aude bine...dar la bmw'ul prietenului meu e dezastru....cred ca o sa ramanem la varianta a 2-a:D...va multumesc pt. raspunsuri
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:32. |
- Copyright 2026 4Tuning