Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Alegere HU Alpine/Clarion/pioneer (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/191465-alegere-hu-alpine-clarion-pioneer.html)

cryssl 31-05-10 11:20

Alegere HU Alpine/Clarion/pioneer
 
ce sa aleg intre Alpine /Clarion / Pioneer



Clarion DB288RUSB
/sau modele pana in 600 ron

Alpine modelele pana in 600 ron

si pioneer la fel

si cu ce boxe se pupa cel mia bine modelul recomandat

masina pe care se monteaza este un cielo

AlexBanu 31-05-10 12:19

Re: Alegere HU Alpine/Clarion/pioneer
 
Quote:

Originally Posted by cryssl (Post 3403909)
ce sa aleg intre Alpine /Clarion / Pioneer



Clarion DB288RUSB
/sau modele pana in 600 ron

Alpine modelele pana in 600 ron

si pioneer la fel

si cu ce boxe se pupa cel mia bine modelul recomandat

masina pe care se monteaza este un cielo


Modelul specificat de tine nu se mai fabrica.
De la Clarion modelul nou echivalent ar fi CZ200E/ER/EG
Alege ce iti place la banii aia sunt diferente minore intre ele.
Daca nu cauti un model neaparat nou si vrei ceva mai bun ca si calitate cauta pe bazar un Alpine 9812 sau 9853 ar trebui sa fie pana in 600 ron.

Bafta!

cryssl 31-05-10 13:19

Re: Alegere HU Alpine/Clarion/pioneer
 
am inteles .mersi mult de info

prefer sa achizitionez un cd player din magazin .. nu vreau sa am surprize dat fiind ca au multe piese care se pot strica la unu sh ..

din cate am citit clarion nu ar avea control pentru inalte / bas .cred ca are un preset al lui.nu stiu ..

alpine CDE-111RM am ascultat si mi s'au parut inaltele foarte "metalice" si mediile nu asa bune..dar asta cred ca a fost si din cauza boxelor si nemontari lor corespnunzatoare

despre pioneer nu stiu nimic ..

deci o sa fie ceva intre pioneer si alpine .



bafta


All times are GMT +2. The time now is 04:48.

- Copyright 2026 4Tuning