Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   intrebare (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/19140-intrebare.html)

Gabriel_xenon 19-06-06 14:20

intrebare
 
A mai pus cineva p masina difuzoare cu conu din carton(hartie)??
Se deterioreaza repede din cauza caldurii??

steaua23 19-06-06 14:38

Re: intrebare
 
din hartie sau carto precum sunt membranele boxelor de pe majoritatea masinilor. stock. daca e vb de boxe de pe masina stock ... atunci cred ca rezista cu brio, mai putin la amplificator.

Bigu 19-06-06 14:39

Re: intrebare
 
:) nu am mai vazut asa ceva de f mult timp! dar, parerea mea proprie....nu le pune

Gabriel_xenon 19-06-06 15:17

Re: intrebare
 
este vorba de aceste difuzoare:
http://www.el-tronik.pl/index.php?a=...=86&kt=&id=731
si stau in dubii daq sa le pun sau nu....am tot cautat nijte difuzoare sa le inlocuiesc pe acestea si ma gandeam la acestea:
https://www.4tuning.ro/bazar/images/bazar/Tz033(1).jpg

Bigu 19-06-06 15:32

Re: intrebare
 
poti sa le pui linishtit k nu o sa se strice de la caldura in nici un caz! am crezut initial ca sint penalitati dalea din foi de cerere :))

theabsolutesound 20-06-06 13:27

Re: intrebare
 
Quote:

Originally Posted by Bigu
poti sa le pui linishtit k nu o sa se strice de la caldura in nici un caz! am crezut initial ca sint penalitati dalea din foi de cerere :))

nu se vor strica de la caldura .....ci se vor strica de la sine la cat sunt de bune .....;)

Gabriel_xenon 20-06-06 15:06

Re: intrebare
 
Quote:

Originally Posted by theabsolutesound
nu se vor strica de la caldura .....ci se vor strica de la sine la cat sunt de bune .....;)

le am cam de 1 an si le-am tzinut in casa pe statie
sa sti k inca arata k noi...am bagat bas la greu pe ele si nu au avut nimic
din cauza mediului caldura&umezeala ma intreb daq se duc sau nu

Bigu 20-06-06 16:09

Re: intrebare
 
instaleaza-le, vezi ce iese ;)

theabsolutesound 20-06-06 16:55

Re: intrebare
 
Quote:

Originally Posted by Gabriel_xenon
le am cam de 1 an si le-am tzinut in casa pe statie
sa sti k inca arata k noi...am bagat bas la greu pe ele si nu au avut nimic
din cauza mediului caldura&umezeala ma intreb daq se duc sau nu

pai ce sa zic ...daca tot le ai si nu esti dispus sa itzi iei ceva mai de calitate pune-le si vezi ce si cum ....altceva ce pot sa zic ...ca de se duc mergi si itzi iei la 500 000 perechea noi asa ca ....incearca ..;)


All times are GMT +2. The time now is 00:02.

- Copyright 2026 4Tuning