Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere.html)
-   -   Recomandare Sub (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere/191357-recomandare.html)

63Hz 30-05-10 19:00

Recomandare Sub
 
Sal tuturor!

Daca sunteti AMABILI sa-mi recomandati cateva modele de sub (numai sub-uri).

M-am uitat pe primele 3 pagini si am incercat sa gasesc o problema asemanatoare insa am dat numai de particularitati diferite.

Anyway, sa va dau si niste repere:

1) RMS intre 300-500
2) Buget maxim 800 (puteti spune si ce depaseste, si ce e sub, nu cu mult, dar spuneti-le)
3) Sa fie cu incinta inclusa
4) Sa fie de calitate in sensul ca vreau sa scoata bine frecventele de la hmm 25-35Hz in sus, sunet puternic si-n limitele claritatii.

10q

Bigu 30-05-10 21:50

Re: Recomandare Sub
 
DDLE312 189euro
http://www.ddaudio.com/caraudio/09/DDLE.htm

63Hz 30-05-10 21:57

Re: Recomandare Sub
 
Arata superb insa are 250W... (sunteti fan DD :-) )
Bun eu sincer nu am dat de firma asta in magazinele audio cat de cat cunoscute.

Ideea e-n felul urmator, ca am mai uitat sa mai pun o conditie. Deoarece locuiesc in Focsani si nu in capitala unde majoritatea service-urilor se afla, o sa merg la unul mai apropiat, si nici nu m-as aventura eu prin Bucuresti cu masina :shock:

M-am gandit ca ma voi duce la galati, la esderman, iar de aici sa pot alege ceva...

Eu m-am gandit la cateva variante. Aveti cumva o parere generala despre Kicker?
http://************/subwoofere-incint...07vcvr122.html
sau Crunch-u asta
http://************/subwoofere-incint...ch-mxq-12.html

Astea-s mai ieftine

Bigu 30-05-10 22:11

Re: Recomandare Sub
 
regula no1 la DD, nu te uita ce scrie despre puteri
nici nu ai cum sa vezi pe toate gardurile dd, pt ca nu toata lumea are acces sa vanda asa ceva.
si ca fapt divers... incinta este fabricata din MDF ...

63Hz 30-05-10 22:24

Re: Recomandare Sub
 
Am vazut niste vid-uri cu sub-urile si numai pareri bune, etc, folosite in db drag... Am cautat de curiozitate sa vad daca comercializeaza careva, pauza

Inca o buba, acolo la esderman, daca, cumperi de la ei, iti instaleaza gratuit asa ca... sunt prins la mijloc

Daca e vreun sub pe acolo si eu nu-l vad....

spgbuc 31-05-10 10:34

Re: Recomandare Sub
 
Quote:

Originally Posted by 63Hz (Post 3402708)
Am vazut niste vid-uri cu sub-urile si numai pareri bune, etc, folosite in db drag... Am cautat de curiozitate sa vad daca comercializeaza careva, pauza

Inca o buba, acolo la esderman, daca, cumperi de la ei, iti instaleaza gratuit asa ca... sunt prins la mijloc

Daca e vreun sub pe acolo si eu nu-l vad....

Si care e buba daca iti fac ei instalarea? vorbesti cu Shokaliptu si itit face o instalare de moare lumea:headfones:peace:

63Hz 31-05-10 10:36

Re: Recomandare Sub
 
Instalare gratis :D si garantie pe instalare

a11nu5h 01-03-11 15:25

Re: Recomandare Sub
 
salut eu iti recomanda urmatoarele subwoofere :

- Ground zero titanium GZTB 300BR 769 de lei
- Magnat pro charger 130 644 de lei
- Magnat transforce reference 750 de lei

akm depinde si cu ce le amplifici toate au 400 w rms si o frecventa destul de buna :P

AlexBanu 01-03-11 16:47

Re: Recomandare Sub
 
Ideal ar fi sa iei un difuzor bun si sa-i faci tu o incinta.
Difuzoare sunt multe depinde ce vrei de la ele.

Stage1 01-03-11 17:11

Re: Recomandare Sub
 
Probabil ca dupa 1 an omul si-a gasit un sistem...
Quote:

akm depinde si cu ce le amplifici toate au 400 w rms si o frecventa destul de buna :P
Au 400 cai frumosi, ca w rms nu. :-)

63Hz 02-03-11 10:58

Re: Recomandare Sub
 
AM din 27 august 2010 SPL Dynamics V-300s4 :D

https://www.youtube.com/watch?v=P790a-pOmgA
https://img263.imageshack.us/img263/4858/1008712.jpg


All times are GMT +2. The time now is 23:08.

- Copyright 2026 4Tuning