Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ? (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/191327-audi-a4-b5-1-6-schimb-schimb-328-24v.html)

EckoAJV 30-05-10 15:14

Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
5 Attachment(s)
Va salut am si eu o intrebare, detin un audi a4 b5 1997 adus germania inmatriculat bg motor 1.6i clima geamuri etc, mi s.a facut o oferta cu un bmw 328 e36 inmatriculat in romania motor 2800cc, 193 cp, 24v, 4 geamuri dublu clima etc, voi ce spuneti merita sa fac schimb pe schimb tinand cont ca e criza si motorul nu este chiar economic :(, ce sa fac ?

liviu tex 30-05-10 16:32

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
EU L-AS DA AUDI PE BMW-UL ASTA! SI ARE SI MOTORUL ALA PERICULOS!! INTERIORUL ALA 'SICLAM' E PUTIN CIUDAT! TE DOR OCHII DACA TE UITI PREA MULT LA EL! BAFTA!:D

myky99 31-05-10 21:02

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
Quote:

Originally Posted by EckoAJV (Post 3401612)
Va salut am si eu o intrebare, detin un audi a4 b5 1997 adus germania inmatriculat bg motor 1.6i clima geamuri etc, mi s.a facut o oferta cu un bmw 328 e36 inmatriculat in romania motor 2800cc, 193 cp, 24v, 4 geamuri dublu clima etc, voi ce spuneti merita sa fac schimb pe schimb tinand cont ca e criza si motorul nu este chiar economic :(, ce sa fac ?

inca mai stai pe ganduri ?...ia 328-u!

EckoAJV 02-06-10 18:17

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
sincer nustiu ce sa fac..mie personal imi place masina dar... 2.8 24v e :X, dar consumult :O ma sperie grav, as vrea sa iau masina si sa o dau, eu vreau ceva diesel si nustiu daca o pot da repede..

myky99 02-06-10 21:07

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
Quote:

Originally Posted by EckoAJV (Post 3410849)
sincer nustiu ce sa fac..mie personal imi place masina dar... 2.8 24v e :X, dar consumult :O ma sperie grav, as vrea sa iau masina si sa o dau, eu vreau ceva diesel si nustiu daca o pot da repede..

stai calm ca un 2.8 nu are consumul chiar asa mare , fata de ce capacitate cilindrica asa ;)

ZaNe94 02-06-10 21:11

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
din cate vad eu audi-ul e chiar fain, si daca te ingrijoreaza consumul la 2.8 ramai la masina ta, totusi ar trebui sa-ti pui intrebarea si de ce face ala schimbul, doar daca ala e inmatriculat pe romania, ca al tau vad ca e bulgaresc ar mai merita. dar daca te ingrijoreaza cosumul eu zic sa te lasi de idei.

EckoAJV 02-06-10 21:31

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
Quote:

Originally Posted by myky99 (Post 3411310)
stai calm ca un 2.8 nu are consumul chiar asa mare , fata de ce capacitate cilindrica asa ;)

Pai cam ce consum ar avea? acum nustiu cat de ingrijita e masina cica face fite rulmentul de presiune ulei una alta mai trebuie schimbat din ce mi.a zis el dar la fata locului nu cred k se prezinta chiar asa bine masina :(

Skillzu 03-06-10 05:40

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
Schimbul ar merita fara sa stai pe ganduri.
Masina e un 328i de fabrica, sa nu mai spunem ca e Individual.

DAR,

am zis, DAR,

NU face acest schimb.
Daca pe tine te intereseaza consumul, nu o sa te incalzeasca cu nimic ca masina merge de x ori mai bine, pozitia la volan e de z ori mai buna, interiorul e orientat catre sofer, etc.
Cum spuneam ... nu e o masina de consum, tu vrei o masina de consum, deci nu e pentru tine.

EckoAJV 03-06-10 13:56

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
stiti pe cineva care cumpara 328 sau sa.l iau si sa.l dau pe passat ceva diesel... dupa 2000

EckoAJV 05-06-10 10:08

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
Se poate inchide, nu iau masina:D

rdy4ever 05-06-10 14:19

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
pierderea ta... un 328 inmatriculat vs audi b6 pe bg.... nu se compara. pe bg, niciodata masina nu iti va apartine (crede-ma, si eu sunt tot pe BG). App, ai grija la placuta fata sa nu o pierzi. Alta te costa 150 de euro+comisioane bulgar. In BG nu se elibereaza duplicat la placutele de inmatriculare, se radiaza masina in caz de pierdere si se reinmatriculeaza:( Iti vorbesc din propria-mi trista experienta.

EckoAJV 05-06-10 15:02

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
Quote:

Originally Posted by rdy4ever (Post 3418091)
pierderea ta... un 328 inmatriculat vs audi b6 pe bg.... nu se compara. pe bg, niciodata masina nu iti va apartine (crede-ma, si eu sunt tot pe BG). App, ai grija la placuta fata sa nu o pierzi. Alta te costa 150 de euro+comisioane bulgar. In BG nu se elibereaza duplicat la placutele de inmatriculare, se radiaza masina in caz de pierdere si se reinmatriculeaza:( Iti vorbesc din propria-mi trista experienta.

ti.am citit post.ul cu pierderea placutei :(, e chiar nasol..dar din lipsa de fonduri am inmatriculat.o la bg, aveam banii de inmatriculare in romania dar am avut niste probleme, nevoie de bani :( si.. poate mai incolo o voi inmatricula in romania :D

rdy4ever 05-06-10 16:05

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
eu inca ma gandesc cu frica ce se intampla daca iti ridica astia masina pt stationare interzisa... oficial trebuie sa se duca proprietarul din talon s-o ridice. Si aia pot sa nu ti-o dea doar pe baza procurii, care culmea, o tin in tropedo...:)))

15lda 05-06-10 17:12

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
Bmw clar arata super parerea mea

Ricardinho 28-06-10 16:32

Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
 
Nu il lua..a fost a mea masina....nu are actele complete, fiscalu etc ;) si consuma 18 in orash...de tras trage grav dar interioru e tiganesc...am facut o prostie cand am luat-o... bine ca am vandut-o rpd


All times are GMT +2. The time now is 05:26.

- Copyright 2026 4Tuning