![]() |
Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
5 Attachment(s)
Va salut am si eu o intrebare, detin un audi a4 b5 1997 adus germania inmatriculat bg motor 1.6i clima geamuri etc, mi s.a facut o oferta cu un bmw 328 e36 inmatriculat in romania motor 2800cc, 193 cp, 24v, 4 geamuri dublu clima etc, voi ce spuneti merita sa fac schimb pe schimb tinand cont ca e criza si motorul nu este chiar economic :(, ce sa fac ?
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
EU L-AS DA AUDI PE BMW-UL ASTA! SI ARE SI MOTORUL ALA PERICULOS!! INTERIORUL ALA 'SICLAM' E PUTIN CIUDAT! TE DOR OCHII DACA TE UITI PREA MULT LA EL! BAFTA!:D
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
Quote:
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
sincer nustiu ce sa fac..mie personal imi place masina dar... 2.8 24v e :X, dar consumult :O ma sperie grav, as vrea sa iau masina si sa o dau, eu vreau ceva diesel si nustiu daca o pot da repede..
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
Quote:
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
din cate vad eu audi-ul e chiar fain, si daca te ingrijoreaza consumul la 2.8 ramai la masina ta, totusi ar trebui sa-ti pui intrebarea si de ce face ala schimbul, doar daca ala e inmatriculat pe romania, ca al tau vad ca e bulgaresc ar mai merita. dar daca te ingrijoreaza cosumul eu zic sa te lasi de idei.
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
Quote:
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
Schimbul ar merita fara sa stai pe ganduri.
Masina e un 328i de fabrica, sa nu mai spunem ca e Individual. DAR, am zis, DAR, NU face acest schimb. Daca pe tine te intereseaza consumul, nu o sa te incalzeasca cu nimic ca masina merge de x ori mai bine, pozitia la volan e de z ori mai buna, interiorul e orientat catre sofer, etc. Cum spuneam ... nu e o masina de consum, tu vrei o masina de consum, deci nu e pentru tine. |
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
stiti pe cineva care cumpara 328 sau sa.l iau si sa.l dau pe passat ceva diesel... dupa 2000
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
Se poate inchide, nu iau masina:D
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
pierderea ta... un 328 inmatriculat vs audi b6 pe bg.... nu se compara. pe bg, niciodata masina nu iti va apartine (crede-ma, si eu sunt tot pe BG). App, ai grija la placuta fata sa nu o pierzi. Alta te costa 150 de euro+comisioane bulgar. In BG nu se elibereaza duplicat la placutele de inmatriculare, se radiaza masina in caz de pierdere si se reinmatriculeaza:( Iti vorbesc din propria-mi trista experienta.
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
Quote:
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
eu inca ma gandesc cu frica ce se intampla daca iti ridica astia masina pt stationare interzisa... oficial trebuie sa se duca proprietarul din talon s-o ridice. Si aia pot sa nu ti-o dea doar pe baza procurii, care culmea, o tin in tropedo...:)))
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
Bmw clar arata super parerea mea
|
Re: Audi a4 b5 1.6 schimb pe schimb cu 328 24v ?
Nu il lua..a fost a mea masina....nu are actele complete, fiscalu etc ;) si consuma 18 in orash...de tras trage grav dar interioru e tiganesc...am facut o prostie cand am luat-o... bine ca am vandut-o rpd
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:26. |
- Copyright 2026 4Tuning