Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   Ford Focus ST Superchips Stage3 (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/190760-ford-focus-st-superchips-stage3.html)

vladpvs 27-05-10 09:58

Ford Focus ST Superchips Stage3
 
1 Attachment(s)
Ford Focus ST Superchips Stage3
- cold air intake GGR
- evacuare turbo-back Mongoose cu catalizator sport 100 celule
- intercooler

Rezultat:
- 254,7 cp masurati la roata
- 313,4 cp estimati la motor
- 554 Nm

Paul RR 28-05-10 18:55

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
Cuplul este devastator. Daca nu are gume bune, pana si treapta 3 este un burnout. Avantajul masinii este acela ca are o putere de peste 280 de cai pe o plaja de 3000 de ture, de aia merge foarte bine fiind aproape de masini de peste 350 de cai si chiar mai mult. Este posibil ca in cateva saptamani sa avem un timeslip cu configuratia asta, fie la cursa din Croatia, fie la cele din Ungaria.

civic_ex 29-05-10 01:49

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
Auleu ce cuplu are....

-Caz- 02-06-10 14:21

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
Mama ... mama ... cuplul ala cred ca iti afunda ochii in orbite , wtf?! aproape de R8 :D

zGb 03-06-10 19:42

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
R8 are 420nm...wtf is your point?

civic_ex 03-06-10 23:49

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
Poate se referea la R8 V10, desi nici ala nu cred ca are 550+

Paul RR 07-06-10 19:34

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
Ieri am condus masina asta la cursa din Croatia si am scos 13.23 pe 400 de metri, deci cuplul ala chiar urneste masina, nu gluma ;)
Cu semislickuri si mici tiganii, masina poate merge high 12's fara a se mai umbla la motor.

Paul RR 08-06-10 14:11

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
2 filmari cu masina
https://www.youtube.com/watch?v=Uq32YPOMaoE
https://www.youtube.com/watch?v=LGZgO90pcNQ

lascarica 09-06-10 02:02

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
Banuiesc ca masina se circula prin zona ardeal-banat, nu p-aici prin sud...:)..Oricum,formidabil rezultatul..eu personal nu am vazut nici un ST sau RS pe la noi care chiar sa traga cum ar da de inteles diverse cifre de pe dyno..:)..probabil treaba nepusa la punct ,in situatiile de care aminteam.

Paul RR 09-06-10 02:32

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
Masina este din Timisoara. Intr-adevar trage foarte bine, si ruleaza in aceasta configuratie de 35000 km fara nici-o problema.

-Caz- 11-06-10 14:06

Re: Ford Focus ST Superchips Stage3
 
@ ZGB aveam impresia ca R8 V10 5.2 FSI avea 560 NM , dar are 530... nu mai conteaza , felicitari proprietarului si baitilor care au lucrat la ea.


All times are GMT +2. The time now is 12:30.

- Copyright 2026 4Tuning