Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   FOTO - Prima poza cu noul VW Passat! (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/190751-foto-prima-poza-noul-vw-passat.html)

Hondarul 27-05-10 08:56

FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
1 Attachment(s)
Cunoscuta revista germana Auto Bild a publicat prima fotografie reala a viitoarei generatii Volkswagen Passat. Jurnalistii au dat asigurari ca nu este vorba despre vreo "facatura" in Photoshop dar, evident, nu si-au deconspirat sursa.

La prima vedere, design-ul noului Passat pare inspirat de liniile elegante ale modelului VW Phaeton si combinat cu unele artificii arhitecturale experimetate de Audi (vezi configuratia blocurilor optice fata, cu lumini de zi cu tehnologie LED), ceea ce propulseaza masina spre limita superioara a clasei berlinelor medii. De asemenea, calandrul impozant, cu grila cromata de mari dimensiuni, aparuta pe noul Touareg, nu lipseste.


Cum oficial nu a transpirat nici o informatie despre viitorul Passat, se poate doar anticipa ca masina va creste putin in dimensiuni, fata de actuala generatie.


La capitolul tehnic, se anticipeaza aparitia unei variante hibride, BlueMotion, precum si adoptarea cutiei de viteze automate cu dublu ambreiaj si 7 trepte, DSG-7.


Sursa: AutoBild

Strainger 27-05-10 09:45

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
frumos, in poza sa vedem in realitate cum va fii

boy_wonder 27-05-10 09:50

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
1 Attachment(s)
Attachment 1490302

crysty.bobok 28-05-10 01:00

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
Pacat ca au generalizat prea mult ... parca aceeasi fata ar fi pusa si pe touareg , phaeton sau polo ....

morpheusmaster 28-05-10 01:53

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 3395769)
Pacat ca au generalizat prea mult ... parca aceeasi fata ar fi pusa si pe touareg , phaeton sau polo ....

Cam asa ceva....mi se pare elegant dar in acelasi timp fff dulll....

nicholas 28-05-10 14:13

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
Aproape nimic original pentru un Passat.

22VIN 28-05-10 15:35

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 3395814)
Cam asa ceva....mi se pare elegant dar in acelasi timp fff dulll....

Exact. E mult prea... anost. Majoritatea producatorilor auto vin cu linii frumoase, rotunjite, unele mai agresive altele mai stilate, VW a bagat niste faruri putin mai iesite din comun si gata, in rest o tin pe-a lor cu liniile prea conservatoare.
Pacat, mi se pare mai dragut B6.

dydy-andrey 29-05-10 05:40

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
la faruri + grila parca duce putin si a golf 6...:rolleyes2

kardiak 29-05-10 15:47

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
Dupa cum vedeti VW a inceput sa renunte la formele fluide. La Passat apogeul fluiditatii liniilor a fost regasit la Passat CC. Personal, imi plac mai mult masinile care au un design mai rotunjit. Nu inteleg de ce acum au ales designul bazat pe linii.

adrian78bmw 30-05-10 16:18

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
e un Phaeton mai mic sau Phaeton e un passat mai mare?

xtazy 31-05-10 23:45

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
prefer un passat cc, e prea generalizat designu pe ultimele modele...

CobrA4cS 01-06-10 19:10

Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
 
CC este mult mai frumos.


All times are GMT +2. The time now is 21:51.

- Copyright 2026 4Tuning