![]() |
FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
1 Attachment(s)
Cunoscuta revista germana Auto Bild a publicat prima fotografie reala a viitoarei generatii Volkswagen Passat. Jurnalistii au dat asigurari ca nu este vorba despre vreo "facatura" in Photoshop dar, evident, nu si-au deconspirat sursa.
La prima vedere, design-ul noului Passat pare inspirat de liniile elegante ale modelului VW Phaeton si combinat cu unele artificii arhitecturale experimetate de Audi (vezi configuratia blocurilor optice fata, cu lumini de zi cu tehnologie LED), ceea ce propulseaza masina spre limita superioara a clasei berlinelor medii. De asemenea, calandrul impozant, cu grila cromata de mari dimensiuni, aparuta pe noul Touareg, nu lipseste. Cum oficial nu a transpirat nici o informatie despre viitorul Passat, se poate doar anticipa ca masina va creste putin in dimensiuni, fata de actuala generatie. La capitolul tehnic, se anticipeaza aparitia unei variante hibride, BlueMotion, precum si adoptarea cutiei de viteze automate cu dublu ambreiaj si 7 trepte, DSG-7. Sursa: AutoBild |
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
frumos, in poza sa vedem in realitate cum va fii
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
1 Attachment(s)
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
Pacat ca au generalizat prea mult ... parca aceeasi fata ar fi pusa si pe touareg , phaeton sau polo ....
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
Quote:
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
Aproape nimic original pentru un Passat.
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
Quote:
Pacat, mi se pare mai dragut B6. |
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
la faruri + grila parca duce putin si a golf 6...:rolleyes2
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
Dupa cum vedeti VW a inceput sa renunte la formele fluide. La Passat apogeul fluiditatii liniilor a fost regasit la Passat CC. Personal, imi plac mai mult masinile care au un design mai rotunjit. Nu inteleg de ce acum au ales designul bazat pe linii.
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
e un Phaeton mai mic sau Phaeton e un passat mai mare?
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
prefer un passat cc, e prea generalizat designu pe ultimele modele...
|
Re: FOTO - Prima poza cu noul VW Passat!
CC este mult mai frumos.
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:51. |
- Copyright 2026 4Tuning