Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Painting - Airbrush - Viniyls (https://forum.4tuning.ro/177-painting-airbrush-viniyls.html)
-   -   Lucrarile mele : CrazyMan (https://forum.4tuning.ro/177-painting-airbrush-viniyls/190362-lucrarile-mele-crazyman.html)

CrazyMan 25-05-10 11:39

Lucrarile mele : CrazyMan
 
12 Attachment(s)
Salutare!
Ma numesc Mihnea , am 29 de ani si sunt la inceput de drum cu aerograful. Ca experienta, am 3 ani de desene animate (2000-2003), un an pictura murala - 2004 - si din 2006 am trecut pe grafica computerizata - advertising.
iar acum, primele lucrari (cu rele si bune):

othello801 25-05-10 21:47

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
bravo bravo...la cat mai multe :)

mirceasilvyu 26-05-10 21:12

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
foarte frumoase!!!:D)

florynez 27-05-10 20:48

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
good job !!! keep going !!

keemo 09-06-10 18:56

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
waaaaaaa ,s-a dus cu virtual-tuning'ul pe forum aici si ma asteptam ca toti vtuneri sa apuce de tuning pe machete ,tu te-ai apucat de airbrush ,foarte foarte tare ! foarte reusite lucrari omu ,la mai multe !

CrazyMan 09-06-10 19:20

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
Multumesc pentru incurajari , nu m-am lasat de VT , pur si simplu am avut o perioada mai aglomerata. Mi-am pierdut jobul in septembrie , asa ca m-am apucat sa fac mobila. Oricum , voi reveni si la VT si la airbrush , ca de maine incep iar munca - tot grafician in advertising.

silviun95 12-06-10 16:01

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
Quote:

Originally Posted by CrazyMan (Post 3429311)
Multumesc pentru incurajari , nu m-am lasat de VT , pur si simplu am avut o perioada mai aglomerata. Mi-am pierdut jobul in septembrie , asa ca m-am apucat sa fac mobila. Oricum , voi reveni si la VT si la airbrush , ca de maine incep iar munca - tot grafician in advertising.

nu te lasa! foarte tare jokerul

mortii 05-07-10 21:25

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
Salut as dori si eu sa stiu cat ar costa sa-mi vopsesti si mie cu
> aerograful pe cadrul de la bicicleta doua nume? Marimea este de
> aproximativ 10 cm fiecare si sa-mi acoperi in intregime aparatorile cu steagul american

CrazyMan 05-07-10 23:16

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
Quote:

Originally Posted by mortii (Post 3495625)
Salut as dori si eu sa stiu cat ar costa sa-mi vopsesti si mie cu
> aerograful pe cadrul de la bicicleta doua nume? Marimea este de
> aproximativ 10 cm fiecare si sa-mi acoperi in intregime aparatorile cu steagul american

Din pacate sunt inca in faza in care exersez si invat , asa ca nu as vrea sa imi bat joc de bicicleta ta. Oricum , saptamana asta am de gand sa mi-o fac pe a mea si voi reveni cu poze. Daca inca te va mai interesa , vorbim. Multumesc mult de oferta.

CrazyMan 28-12-10 22:11

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
5 Attachment(s)
Revin cu o carcasa de calculator ... inca nefinisata , timp de lucru : 2 ore si un pic. Un Darth Maul , o sa fie o carcasa "Star Wars - Sith Force" .

10NtZ 29-12-10 01:19

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
Am incercat si eu o vreme, am vazut cat de greu poate sa fie deci nu mi ramane decat sa te felicit pentru munca depusa si pentru lucrari !

CrazyMan 05-01-11 10:18

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
1 Attachment(s)
Multumesc mult de aprecieri . La multi ani cu ocazia Anului Nou si tot ce va doriti !
Evident , nu am fost foarte multumit de lucrare si am refacut fata , urmeaza si gluga (daca fata era ok in proportie de 50% , gluga o urasc din toata inima ...) . Voi reveni cu up-date-uri pe masura ce lucrez .

george90 03-02-11 21:41

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
Quote:

Originally Posted by CrazyMan (Post 3387992)
Salutare!
Ma numesc Mihnea , am 29 de ani si sunt la inceput de drum cu aerograful. Ca experienta, am 3 ani de desene animate (2000-2003), un an pictura murala - 2004 - si din 2006 am trecut pe grafica computerizata - advertising.
iar acum, primele lucrari (cu rele si bune):

Salut imi zici si mie cum ai vopsit lg shineul ca am si eu unu si as vrea sa fac ceva pe el .. :D

CrazyMan 04-02-11 07:52

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
Quote:

Originally Posted by george90 (Post 4050324)
Salut imi zici si mie cum ai vopsit lg shineul ca am si eu unu si as vrea sa fac ceva pe el .. :D

Fond negru + linii groase si pierdute albe + albastru foarte diluat + linii albe , subtiri , usor tremurate . Totul facut cu aerograful . Dupa ce termini , 2-3 straturi de lac si lasat langa o sursa de caldura (calorifer dat la max in cazul meu :D ) cateva ore.

Daca vrei sfatul meu , lasa-l asa cum e .

CrazyMan 12-03-11 17:03

Re: Lucrarile mele : CrazyMan
 
4 Attachment(s)
Carcasa cu Darth Maul la care tot nu imi place gluga ... deci , inapoi la desenat ... si inca o carcasa pt un prieten - lacuita mat de mine acasa .


All times are GMT +2. The time now is 14:19.

- Copyright 2024 4Tuning