Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Cum sa leg amplificatorul daca nu are cd-playerul pre-out? (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/190212-leg-amplificatorul-cd-playerul-pre-out.html)

OviO 24-05-10 15:24

Cum sa leg amplificatorul daca nu are cd-playerul pre-out?
 
dupa cum spune si titlul...un preten pe audi a6 are cd-player fara pre-out....exista ceva adaptor pt. asa ceva???daca exista merita unul sau mai bine schimbi cd-playerul....el are audy concert si este multumit de el dar ar vrea sa puna si un subwoofer

pilula20 24-05-10 15:56

Re: Cum sa leg amplificatorul daca nu are cd-playerul pre-out?
 
exista o solutie pentru problema ta ... iti trebuie un Adaptor de nivel High-Low
  • adaptor de semnal necesar pentru a conecta un amplificator la un player ce nu are iesiri preout RCA
  • se poate lega pe cablurile difuzoarelor si ofera o iesire preout RCA
  • domeniu de frecventa: 20Hz - 38Khz
pretul pentru un adaptor pleaca de la 40 lei si ajunge si la cateva sute de lei unu foarte bun

OviO 24-05-10 18:14

Re: Cum sa leg amplificatorul daca nu are cd-playerul pre-out?
 
ms mult!

AlexBanu 24-05-10 20:39

Re: Cum sa leg amplificatorul daca nu are cd-playerul pre-out?
 
Quote:

Originally Posted by OviO (Post 3386100)
ms mult!

Sau cand iei ampliful poti sa cauti unul care are intrare HI-Level.
;)


All times are GMT +2. The time now is 01:10.

- Copyright 2026 4Tuning