Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Exterioare custom (https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom.html)
-   -   Crazy Customs Onesti (https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom/189856-crazy-customs-onesti.html)

Andrey_FL 22-05-10 01:48

Crazy Customs Onesti
 
15 Attachment(s)
In curand : CRAZY CUSTOMS ONESTI : fibra de sticla, mecanica , vopsitorie , tuning exterior/interior , mochetari interioare , folie geamuri ,sisteme audio-video , comenzi piese tuning ( interior , exterior , audio , motor , suspensii , evacuare ) totul la preturi de criza ...relatii la bc_01_ftu@yahoo.com sau la 0749983761

Garajul nu e inca gata , dar unele lucrari se pot face.Maine avem de pregatit pentru vopsit bara si o aripa spate de Opel si niste jante si de facut o grila sport pentru un Astra F Cabrio .
Cateva lucrari de-a noastre pe parcursul a 2 ani...

Attachment 1482401

La Passat am montat niste arcuri sport -30 mm , decat sa cumparam o grila am preferat sa facem noi una interiorul farurilor originale s-au vopsit in culoarea masinii , mie mi se pare ca a iesit ok , pleoape , am pus folie pe toate geamurile inafara de parbriz si am montat un sistem audio de competitie , un sistem Ground Zero , format din o statie GZ 1.8000 W , 2 difuri de 12" din seria Nuclear , de altfel boxele stock a masinii au fost schimbate tot cu Ground Zero , cu tot cu filtre si un Head-Unit de la Alpine.Au mai fost montate pe masina o toba de la Powerfull , un filtru de aer sport si un set de jante pe 19".

Attachment 1482400

La Golful 3 s-a adaugat un bad-boy din fibra , un portbagaj clean (numarul , sigla si stergatorul au fost anulate , sudata tabla in loc) ,deschiderea portbagajului facundu-se prin apasarea unui buton din interiorul masinii , barile masini au fost vopsite in negru mat si li s-au adaugat un red-line rosu ,un red-line s-a facut si pe grila fara sigla , de aseamea la bara pe fata in partea de jos s-a adaugat plasa gri.Fata de poze , jantele (7,5 J fata si 9 J latime pe spate)au fost vopsite negru lucios , cu un rim-stripe rosu.Masina mai are de asemea niste angel-eyes de la FK , stopuri de la Hella , suspensie sport , ceasuri cu plasma(albastre sau verzi) , un filtru de aer sport , evacuare sport , un sistem audio de zi cu zi.

Attachment 1482403

Attachment 1482405

Cele 2 dacii au fost facute acum aproximativ 2 ani , daciei albe i s-a modificat grila , fara sigla , si i s-a vopsit topul negru , iar cea visinie a fost vopsita intr-un visinie metalizat , asta dupa ce a stat cateva luni pe dreapta pentru a i se schimba toate oalele la suspensiile fata , port-aripile etc.etc.

Wish 22-05-10 08:52

Re: Crazy Customs Onesti
 
1 Attachment(s)
Ciao Andrei. Fii sigur ca ma bag si eu cu skodiza. Am cateva proiecte... Ce ma bucur (pentru noi toti, desigur :dance:)
Attachment 1482517

Andrey_FL 22-05-10 09:33

Re: Crazy Customs Onesti
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Wish (Post 3380023)
Ciao Andrei. Fii sigur ca ma bag si eu cu skodiza. Am cateva proiecte... Ce ma bucur (pentru noi toti, desigur :dance:)
Attachment 1482517

O sa fie bine pentru toti sper...Multumesc de urare Ovidiu...Eu te astept sa vii cu a ta skodiza pe la noi...Capota si grila imi plac , insa in privinta spoilerului ti-as recomanda altceva care sa nu fie asa agresiv ceva care sa se potriveasca cu tema masinii tale , nu iti faci sportiva , ceva clean , care sa aibe o continuitate cu un set de praguri frumos si o bara spate tot ceva clean.Ceva de genu cum e Skoda din poze..

Iti dau un telefon mai dupa-amiaza cand ne apucam de treaba la cele 3 masini???Mai stam la o vorba?Mai discutam?

Garajul in sine (constructia) inca nu e gata.Mai am de daramat un grajd dupa care pot sa ma apuc linistit de fundatie.Saptamana asta locatia va fi pregatita pentru ridicarea constructiei.Dar cum am spus si in primul post , unele lucrari se pot face , comanda de piese se poate face.

Andrey_FL 22-05-10 10:51

Re: Crazy Customs Onesti
 
13 Attachment(s)
Un Leon caruia i-am adaugat o toba finala sport de la WhiteHooker ,asta dupa ce am taiat frumos din bara ca sa iasa tipsul, stopurile au fost facute fumurii , geamurile, inafara de parbriz , au fost foliate , jantele pe 16 au fost vopsite aproape in totalitate negru mat , pe partea audio am montat un Mp3 Player de la Kenwood , difuzoare de la JBL , iar statia este un Power Acoustic de 500 w RMS , cu un difuzor ales foarte bine , un Bravox .

Attachment 1482606

Attachment 1482607

Attachment 1482608

Attachment 1482609

Attachment 1482610

Attachment 1482611

Attachment 1482612

Attachment 1482613


La capitolul vopsitorie am sa va prezint un mini proiect , un Poket vopsit negru mat...caruia i-am montat si un filtru de aer sport

Attachment 1482615

Attachment 1482616

Attachment 1482617

Attachment 1482617

Attachment 1482621

Andrey_FL 22-05-10 15:54

Re: Crazy Customs Onesti
 
14 Attachment(s)
Sa va mai prezint o masinuta : mai exact un Clio 1.2 16 V , caruia i-am montat prelungirea pe fata , pragurile , stopurile , farurile , muzica , folia pe geamuri , eleronul de la luneta , inca o finala pe partea dreapta...Pozele vorbesc...

aleks 23-05-10 10:29

Re: Crazy Customs Onesti
 
Incearcă sa postezi doar lucrări de tuning custom exterior făcute de voi.
Reparaţii, folieri şi vopsitorii sunt lucrări de service.

Andrey_FL 23-05-10 12:47

Re: Crazy Customs Onesti
 
1 Attachment(s)
Un spoiler fata pentru un Golf 3 , facut dupa gusturile proprietarului...O sa revin cu poze cu pragurile si spoilerul spate....

sRn- 21-07-10 16:11

Re: Crazy Customs Onesti
 
Este vreo masina din cele de mai sus prezentata la sectiunea Masina mea ? Daca da , postati un link va rog :D

Andrey_FL 06-09-10 16:41

Re: Crazy Customs Onesti
 
S-a inceput un nou proiect , mai excat o Vectra A , fosta 2.8 V6 turbo , actual 1.8 , o masina caruia i se vor anula toate manerele de la portiere , portbagaj shaved , bad-boy look , anulat bandouri de pe portiere , aripi , bari , barile vor fi clean , fara antene , grila modificata , in privinta culorii va fi un alb cu negru perlat(cod de culoare de pe aston martin) si alte mici detalii...voi reveni cu poze diseara ....

Andrey_FL 07-09-10 11:40

Re: Crazy Customs Onesti
 
7 Attachment(s)
Diseara revin cu poze cu portbagajul shaved

Andrey_FL 07-09-10 15:39

Re: Crazy Customs Onesti
 
1 Attachment(s)
la asta am lucrat azi....+ ca am anulat si antena de pe aripa stanga spate si cea de pe cupola

Andrey_FL 19-09-10 00:35

Re: Crazy Customs Onesti
 
24 Attachment(s)
Cateva poze din timpul lucrarilor si cu masina vopsita

Andrey_FL 19-09-10 00:51

Re: Crazy Customs Onesti
 
29 Attachment(s)
mici detalii

dexter_20 20-09-10 03:48

Re: Crazy Customs Onesti
 
Zi-mi ca opelul e a lu Taz

Andrey_FL 20-09-10 17:31

Re: Crazy Customs Onesti
 
Nu e a lui Tazz...E a lui Nepotu...


All times are GMT +2. The time now is 17:49.

- Copyright 2024 4Tuning