Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sistemul Audio de pe Masina Mea (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea.html)
-   -   Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team" (https://forum.4tuning.ro/384-sistemul-audio-masina-mea/188463-seat-ibiza-6l-eugen-brax-team.html)

eugen000001 14-05-10 17:55

Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
18 Attachment(s)
Salut tuturor, m-am decis sa imi prezint si eu masinuta si sistem audio pe care il am pe ea
Este vorba de un Seat Ibiza 6L: culoare galbena, an fabricatie 2006, motor 1.4L, jante aliaj, clima... bla bla bla...
Pe partea de sunet masina a suferit o transformare in atelierul MB audiophile.

Sistemul audio este format din:
HU - Alpine CDA-9835R
TW - HELIX RS801
MID BASS - HELIX RS806
AMPLIFICATOR - µ-Dimension ProZ 4-110 Comp Japanese High Performance Audio ( 4x 110 Watt rms @ 4 Ohm )
AUDIO CABLES- Helix, Dietz
INSONORIZARE - Dynamat Xtreme


Cateva poze:

AlexBanu 15-05-10 00:56

Re: IBIZA 6L EUGEN "BRAX TEAM"
 
Felicitari pentru sistem.
Te asteptam la competitii!
Bafta!

animalutz 19-05-10 12:29

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Felicitari pentru sistem.
Masina suna extraordinar de bine, chiar surprinzator de bine pentru sculele folosite. Se pare ca intr-o instalare de top, se poate obtine un sunet excelent chiar si cu scule care nu sunt varf de gama.
Felicitari proprietarului. ;)

AlexBanu 19-05-10 13:07

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Atentie! Competition e varful de gama la Helix. ;)
Cred ca vroiai sa zici ca o instalare buna si componente ieftine face mai mult decat o instalare necorespunzatoare cu componente de top.

Cumnatu 19-05-10 15:30

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Gen, spune ma la oameni si ca nu iti merge alarma pe masina :P
Sa-l stapanesti sanatos, sistemul.
Sincer, intre noi ( ca nu mai vede nimeni ) pe o scara de la 1 la 10 cat de multumit esti de cum se aude ?

Multumiri lui Animalutz pentru asistenta si nu numai.

eugen000001 19-05-10 15:52

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Quote:

Originally Posted by Cumnatu (Post 3372894)
Gen, spune ma la oameni si ca nu iti merge alarma pe masina :P
Sa-l stapanesti sanatos, sistemul.
Sincer, intre noi ( ca nu mai vede nimeni ) pe o scara de la 1 la 10 cat de multumit esti de cum se aude ?

Multumiri lui Animalutz pentru asistenta si nu numai.

Mereu va fi loc pentru mai bine iar eu sunt la inceput de drum, pot sa dau o nota pentru instalare si seriozitate baietilor de la MB: 10
Sistemul se aude foarte bine comparativ cu cu alte sisteme care se incadreaza in aceasi suma de bani (parerea mea)

eugen000001 19-05-10 16:07

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Sincer am stat doua luni cu fetele de usi date jos si fara nici un fel de muzica dupa ce intr-o zi m-am urcat in masina la animalutz.
Am ascultat la el cam 10min, m-am uract inapoi la mine in masina am dat drumul la muzica dupa care am oprit-o imediat si nici nu am mai ascultat nimic doua zile pana am gasit client sa vand ce aveam atunci...
A urmat o perioada in care m-am hotarat ce vreau sa pun, o alta perioada in care am mai strans niste bani, mi-am cumparat componentele, m-am dus la marinu, am facut o programare si ne-am apucat de treaba.
Acum pot spune ca a meritat asteptarea.
Am avut o surpriza foarte placuta cand am ascultat prima melodie pe noul sistem montat si reglat de marinu

pilula20 19-05-10 21:00

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
sincer vorbind , tinand cont ca am ascultat masina si stiu preturile sculelor folosite in ea , pot spune un singur lucru ( masina suna foarte foarte bine ).Eugen intotdeauna este loc de mai bine dar eu zic ca momentan eu zic ca masina primeste o nota de 9 acolo...

Si eu am avut o surpriza placuta cand am ascultat masina si ti-am zis eu sa ai rabadare ca o sa iasa ceva foarte misto...

bafta in continuare eugen cu masina!

eugen000001 24-05-10 12:57

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Sambata am fost cu doi prieteni sa vedem un Helix A4 la cinva pe langa brasov care se vindea la un pret foarte bun... ba chiar suspect de bun pretul... Am ajuns acolo, l-am pus pe masina, toate bune pana am pus o melodie cu bass si ampliful mi-a inversat canalul de tweeter cu cel de mid-bass sau a facut el ceva si mi-a bagat bass pe tweeter... in acel moment tweeterul dreapta a decedat, si-a pus mainile pe piept si a inchis ochii:sad: am desfacut ampliful si am vazut din felul in care aratau lipiturile ca o mare parte din piese fusese schimbate... in timp ce montam ampliful meu omul isi ia helixul se urca in masina si pleaca in mare viteza... imi este greu sa cred ca nu stia din felul in care se uita la noi cand desfaceam ampliful... mare atentie pentru ca este posibil sa il puna iar la vanzare.

AlexBanu 24-05-10 13:14

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Nu panica, in curand e posibil sa-mi schimb eu ampliful si sa ai un A1 la un pret bun si functional :))

animalutz 24-05-10 13:33

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Ce legatura are A1 cu A4? Da, urata faza asta cu amplif-ul.

eugen000001 24-05-10 13:43

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
amplificator pot sa mai stau cu asta putin problema este de tweeter acum dar rezolvam cumva...

pilula20 24-05-10 15:59

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
1 Attachment(s)
nu te lasa-m noi pe tine la greu, am gasit solutia cea mai potrivita pentru tine


PS::: cele mai tweetere tari de pe planeta special facute pentru tine ;)) 500W!!

eugen000001 24-05-10 22:09

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
Quote:

Originally Posted by pilula20 (Post 3385809)
nu te lasa-m noi pe tine la greu, am gasit solutia cea mai potrivita pentru tine


PS::: cele mai tweetere tari de pe planeta special facute pentru tine ;)) 500W!!

Imi pare rau dar nu pot sa accept pentru ca stiu cat de mult ti-ai dorit aceste tweetere si ca le-ai primit cadou de ziua ta... astept sa le aud pe masina ta si poate imi comand si eu un set

aproapeom 25-05-10 08:18

Re: Seat Ibiza 6L EUGEN "Brax Team"
 
pe viitor intai desfaci amplifu si dupa aia testezi :-)
f. urat ce s-a intamplat


All times are GMT +2. The time now is 07:16.

- Copyright 2024 4Tuning