Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Drag Race - Alexeni - 6 Iunie (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/188397-drag-race-alexeni-6-iunie.html)

TheMaax 14-05-10 09:08

Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Hai sa ne strangem mai multi acum ... e si mai aproape ... 70 km maxim:twisted::twisted:

flebusca 14-05-10 11:13

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
prezent si eu sa vedem cum stam cu fondurile pana atunci :D

jakal 14-05-10 13:39

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Quote:

Originally Posted by TheMaax (Post 3358923)
Hai sa ne strangem mai multi acum ... e si mai aproape ... 70 km maxim:twisted::twisted:

prezent.....:)

alexone 14-05-10 14:01

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
prezent ... cu tot cu ursoaica :D
Stie cineva cum vor fi grupele?

ALEX_BZN 14-05-10 15:42

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Quote:

Originally Posted by alexone (Post 3359567)
prezent ... cu tot cu ursoaica :D
Stie cineva cum vor fi grupele?

sa imi pastrezi un loc la tine in masina...imi rezerv de acum:))) daca ai un loc si pt mine

mihaistan 14-05-10 16:11

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
:| daca vine in pasarica lu masa si ambreiaju ala... sunt prezent cu harbu

jakal 14-05-10 16:14

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Quote:

Originally Posted by alexone (Post 3359567)
prezent ... cu tot cu ursoaica :D
Stie cineva cum vor fi grupele?

f. avantajoase pt masinile noastre.........:lol::lol:
vom lua bataie grav..dar nu asta conteaza....
distractia e mare.........;)

negoitacata 14-05-10 22:16

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3359838)
f. avantajoase pt masinile noastre.........:lol::lol:
vom lua bataie grav..dar nu asta conteaza....
distractia e mare.........;)

Sunteti clar avantajati:D:D:...in grupa cu r5 GTT, honda s2000, colt CZT ,peugeot 1.6 t ,fiat 1,4 t...opel 1.6 t......Grupa usoara:D::D

alexone 15-05-10 00:23

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3359838)
f. avantajoase pt masinile noastre.........:lol::lol:
vom lua bataie grav..dar nu asta conteaza....
distractia e mare.........;)

Macar de ne dam intre noi ... no stress ... fara frica ca se arde grataru. ;)

bobiMOM 15-05-10 16:25

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Merg si eu pe drumul asta....posibil cu A5 3.0 TDI Superchips!

Ma mai gandesc pana atunci!;)

pasionat.. 16-05-10 02:27

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 3362139)
Merg si eu pe drumul asta....posibil cu A5 3.0 TDI Superchips!

Ma mai gandesc pana atunci!;)

oooo teai dat la consum:)) vrei sa fi in ultima grupa...s7?

ALEX_BZN 18-05-10 10:38

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
4 Attachment(s)
Aeroportul Alexeni, fost aerodrom militar de lāngă Urziceni, actualmente dezafectat. Se pare că a avut un rol īn cursul evenimentelor din decembrie 1989. A existat un proiect care prevedea īnlocuirea Aeroportului Băneasa cu un nou aeroport, construit pe locul fostului aerodrom Alexeni.
Sa speram ca pista este oki fara denivelari si gropi, find dezafectat banuiesc ca nu s-a mai ocupat nimeni de el.Aeroportul Alexeni nu a fost abandonat, momentan e in administrarea Directiei penitenciarelor, care are acolo o ferma de porci, crescuti de detinuti. Cu aprobare speciala si cu cateva pile cred ca se pot organiza si evenimente...cum este si cel organizat de delta drag racing.
Acestea sunt cateva poze sa va faceti idee de locatie si cum arata pista.

TheMaax 18-05-10 12:04

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 3369309)
Aeroportul Alexeni, fost aerodrom militar de lāngă Urziceni, actualmente dezafectat. Se pare că a avut un rol īn cursul evenimentelor din decembrie 1989. A existat un proiect care prevedea īnlocuirea Aeroportului Băneasa cu un nou aeroport, construit pe locul fostului aerodrom Alexeni.
Sa speram ca pista este oki fara denivelari si gropi, find dezafectat banuiesc ca nu s-a mai ocupat nimeni de el.Aeroportul Alexeni nu a fost abandonat, momentan e in administrarea Directiei penitenciarelor, care are acolo o ferma de porci, crescuti de detinuti. Cu aprobare speciala si cu cateva pile cred ca se pot organiza si evenimente...cum este si cel organizat de delta drag racing.
Acestea sunt cateva poze sa va faceti idee de locatie si cum arata pista.

Trec in weekend prin zona si poate reusesc sa trec pe acolo sa fac cateva poze sa vedem cu e pista ..... Alex ultima poza nue pista e calea de rulare catre pista ....

flebusca 18-05-10 12:58

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Fratilor, e aerodrom facut de pe vremea lui ceasca, e din placi fine de beton cu smoala la imbinari... nu are ce sa se strice ... si degeaba va faceti griji de masini .... trenul cu roata de aterizare de la un avion de talie mica e mai sensibil decat roata oricarei masini ale voastre... iar daca era in stare nasoala nu cred ca se anunta cursa pana nu se gasea o locatie buna... parerea mea este sa va concentrati la condus si conditii meteo ... aerodromul e conceput sa reziste la trafic destul de mare ... BAFTA!

ALEX_BZN 18-05-10 14:24

Re: Drag Race - Alexeni - 6 Iunie
 
Quote:

Originally Posted by TheMaax (Post 3369497)
Trec in weekend prin zona si poate reusesc sa trec pe acolo sa fac cateva poze sa vedem cu e pista ..... Alex ultima poza nue pista e calea de rulare catre pista ....

Eu astea le-am gasit..oricum ultima poza e mai putin importanta...drumul era important ca sa stie toata lumea unde e si cum se ajunge.
Cred ca din placi de beton e tot aeroportul.....ai vazut si la Tulcea tot asa era din placi de beton.


All times are GMT +2. The time now is 16:27.

- Copyright 2024 4Tuning