Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/187723-seat-leon-cupra-vs-tractiune.html)

TIGER Cupra/GTC 11-05-10 09:12

SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Seat leon Cupra R 1,8t vs orice masina cu tractiune fata din tara.Masina are 340cp aproximativ(la motor) si provoc masini preferabil care sa aiba o putere de aproximativ 386cp, 389 sau 411cp

lascarica 11-05-10 10:51

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 3350870)
....... o putere de aproximativ 386cp, 389 sau 411cp

Scuze,nu fac offtopic decat extrem de rar,insa acum nu ma pot abtine sa nu ..=)) ... subtila tRimiteRE..:lol:

razvanxx 11-05-10 11:20

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
=)) !!

tase_astra 12-05-10 01:45

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Scuza-ma ca par indiscret, la TUlcea masina a avut vre-o problema?
Nu de alta, dar nu te-ai dus prea departe de o Skoda tot 1.8T, dar cu K03. Si puteai sa-i spui ca ai Gt30, nu Gt28.
Scuze de off-topic.

TIGER Cupra/GTC 12-05-10 08:35

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by tase_astra (Post 3353249)
Scuza-ma ca par indiscret, la TUlcea masina a avut vre-o problema?
Nu de alta, dar nu te-ai dus prea departe de o Skoda tot 1.8T, dar cu K03. Si puteai sa-i spui ca ai Gt30, nu Gt28.
Scuze de off-topic.

sal, masina nu a avut nicio problema doar că la un moment dat s-a schimbat din a treia in a sasea,n are rost sa omori masina ptr toate 1,8t stock?nu i asa?

Kiki 12-05-10 10:36

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 3353457)
sal, masina nu a avut nicio problema doar că la un moment dat s-a schimbat din a treia in a sasea,

sa-mi fie scuzata interventia dar nu m-am putut abtine la acest motiv invocat, e penibil, ma gandesc eu cu capu meu prost, cum sa schimbi din 3-> 6 cand treapta 4 este fix in spate la 3 adica doar trageai de "batz" pe cand la 6 tre sa te duci cu el in dreapta...ma rog....
mi-a amintit de cineva care se scuza ca din 2 a bagat 4 si 4 e tot in jos pe aceeasi linie cu 2 deci nare logica....

shadowro 12-05-10 10:40

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by Kiki (Post 3353713)
sa-mi fie scuzata interventia dar nu m-am putut abtine la acest motiv invocat, e penibil, ma gandesc eu cu capu meu prost, cum sa schimbi din 3-> 6 cand treapta 4 este fix in spate la 3 adica doar trageai de "batz" pe cand la 6 tre sa te duci cu el in dreapta...ma rog....
mi-a amintit de cineva care se scuza ca din 2 a bagat 4 si 4 e tot in jos pe aceeasi linie cu 2 deci nare logica....

Cred ca a vrut sa spuna ca a bagat in a 6-a pentru ca era mult in fata si nu a vrut sa forteze masina inutil.

Kiki 12-05-10 10:43

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 3353724)
Cred ca a vrut sa spuna ca a bagat in a 6-a pentru ca era mult in fata si nu a vrut sa forteze masina inutil.

in cazu asta s-a scos:D
PS cand ai drum prin buc da un semn poate iesim intr-o seara....

razvanxx 12-05-10 12:50

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by Kiki (Post 3353730)
PS cand ai drum prin buc da un semn poate iesim intr-o seara....

noi am tot venit pe la bucuresti.poate ajungi si tu pe la buzau sau pe la legale!nu trebuie sa ti fie rusine daca iei bataie de la bmw urile turbo!!!scoate masina aia la bataie ca a fost obisnuita sa participe cam peste tot , chiar daca grupele nu i erau favorabile.

ps : pe la buzau nici politia nu prea apare asa des la ilegale . :lol:

tase_astra 12-05-10 23:21

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 3353457)
sal, masina nu a avut nicio problema doar că la un moment dat s-a schimbat din a treia in a sasea,n are rost sa omori masina ptr toate 1,8t stock?nu i asa?

Ok probabil ca mi s-a parut mie. Ne vedem la urmatoarea legala. Succes!

Bogdan_mb 05-07-10 01:05

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
am intales ca s-a prezentat masina la Satu Mare, ceva rezultate ?

bitnet 05-07-10 07:24

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_mb (Post 3493515)
am intales ca s-a prezentat masina la Satu Mare, ceva rezultate ?

S-a calificat in finale cu cel mai bun timp din grupa ei, asta in conditiile in care au fost probleme la cutie, efectiv refuza sa intre in treapta a 3-a. In ultimul test premergator finalelor, s-a intamplat minunea: a intrat perfect in viteza a 3-a si... acolo a ramas...(penis captivus pe treapta 3 cred ca se numeste asta) Acum ne-am intors acasa fara locul 1 pe care nu cred ca l-am fi ratat, dar cu o masina odihnita ca... a venit gagica pe platforma.:-)

tase_astra 05-07-10 14:36

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Masina vine la Alexeni pe 11?

bitnet 05-07-10 14:59

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Quote:

Originally Posted by tase_astra (Post 3494651)
Masina vine la Alexeni pe 11?

Daca problema cutiei se rezolva pana atunci, vine, sigur ca da!

vladpvs 05-07-10 16:34

Re: SEAT LEON CUPRA R VS ORICE CU TRACTIUNE FATA
 
Si care a fost cel mai bun timp la Satu Mare ? ( atunci cand a intrat in treapta 3 )

PS: citind primul post, ma asteptam sa fiu provocat si eu... chiar daca acum am mai putini cai decat inainte


All times are GMT +2. The time now is 12:20.

- Copyright 2024 4Tuning