Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Sistem audio Nubira 2 ? (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/18748-sistem-audio-nubira-2-a.html)

darkm4n 12-06-06 00:07

Sistem audio Nubira 2 ?
 
Ma intereseaza ce sistem audio ati recomanda pentru o Nubira 2 , mai exact este spus gresit sistem audio , ma intereseaza doar partea de bass .
Singura problema pe care am intalnit-o a fost cd playerul pe care il are masina din fabrica , fiind mai mare decat unul obisnuit ar fi mai greu de schimbat si am decis sa-l pastrez ( este varianta cu radio , caseta si cd ) . M-am gandit sa pun un adaptor HI-LOW pe boxele de spate si doua statii , una pt boxele pe care o sa le pun pe spate ( niste Hertzuri destul de puternice ) si o statie pt woofer .
Ma intereseaza ce subwoofer si statie ati recomanda ( dispun de 25 mil , instalarea si trasul cablurilor , etc am unde sa le fac pe gratis ) . Alimentarea nu este o problema , am un condensator de 20 F care ajunge pentru doua statii zic eu ....

bogdnici 30-09-06 22:44

Re: Sistem audio Nubira 2 ?
 
sincer nu prea iti recomand sa pui acele adaptoare de nivel , nu sant asa bune , mai indicat ar fi sa iei un amplif care are si intrare de hi-level, face acelasi lucru cu acele adaptoare de nivel, marea majoritate a amplif-urilor au aceasta intrare , ex:gto 75.2 , gto 301.1(mono are 294 w rms 2ohm, dynamic power 320 w ) tu stii ce putere vrei sa ai pe masina.


All times are GMT +2. The time now is 20:48.

- Copyright 2026 4Tuning