Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Intrebare/pareri.... (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/186991-intrebare-pareri.html)

Gabau 06-05-10 22:46

Intrebare/pareri....
 
Va salut , am cateva intrebari pentru voi :-P.
Detin un Ford Escort break alb din "97 inmatriculat , itp, asigurare , rovita (1 an) , schimbat kit disc ambreaj , amortizoare spate , filtre ....etc si acum intrebarea :D...cam ce golf credeti ca as putea lua daca fac schimb pe schimb ? adica sa dau masina mea un golf ...dar ce Golf si neaparat sa fie inmatriculat . Va multumesc , sper sa imi raspundeti si mie si sper ca nu am deranjat si gresit postarea topicului .

Gabau 07-05-10 16:27

Re: Intrebare/pareri....
 
Chiar nu are nimeni o parere , refuz sa cred asta :-P.

AnduGTR 07-05-10 17:20

Re: Intrebare/pareri....
 
Schimb pe schimb pe un Golf 3 de prin 95, 96 cel mult, depinzand de starea masinii. A ta e si break :???: Din cate stiu eu, nu prea e bataie mare pe ford escort, adica se da mai ieftin ca un Golf 3.
Dar depinde ce motor ai, ce km parcursi are masina, ce optiuni? Da mai multe detalii daca astepti raspunsuri de la lume...

Gabau 07-05-10 17:40

Re: Intrebare/pareri....
 
Motor 1.4 benzina , 75 ponei, anul 1997 , toate actele , consum - depinde cum ai piciorul :)) ...consuma de la 10 in sus ...in oras .
I.T.P valabil 05.03.2012
KM - nu stiu sigur dar pot verifica la un testar
2 airbaguri ( sofer , pasager)
Geamuri electrice fata
Servo frana
Servo directie
Trapa manuala
Schimbat la ea - ulei , filtre , kit ambreaj , amortizoare spate , pivoti , bieleta antiruliu , 3 cauciucuri noi ,
Culoare Alb , prezinta cateva puncte mici de rugina la aripi spate dar cat de curand rezolv problema aceasta ( o sa fac si poze ca sa demonstrez cata rugina era pe aripi .
Masina este stoc , doar ca nu mai am sitele in catalizator + o toba sport + plasticu de la bord vopsit alb .
Scaunele sunt ca noi , nu sunt rupte , tocite , sau arse .
Inmariculata Bucuresti pe numele meu

Cam atat despre masina ,daca mai e ceva mai completez .

FILIPPO 20-06-10 16:23

Re: Intrebare/pareri....
 
unde as putea gasi si eu un cd pt navigatie la un golf 4 2004


All times are GMT +2. The time now is 20:09.

- Copyright 2026 4Tuning